Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Sistem 5.1 - probleme Tv Tuner

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dreaqulah

dreaqulah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 13.09.2003
Sal!

Recent am cumparat un sistem 5.1. Functioneaza bine, dar am intampinat o problema. La TV tuner nu merge sunetul doar pe cele 2 boxe din fata. Se poate cumva regla sa sa se auda pe toate cele 6 boxe??
Thanx anticipat.

:confused:  :confused:

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,035
  • Înscris: 08.08.2002
Da zgarcit mai esti cu detaliile nu poti spune si tu ce placa de sunet, ai ce boxe, ce tuner ???

#3
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Problema asta ma intereseaza si pe mine. In cazul meu e vorba de un TV tuner Kworld (sau JetWay ca tot aia e) si o placa de sunte Creative Sb Live! iar boxe tot Creative

#4
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 24.03.2002
Nu cred. In generael, semnalul audio de la TV este mono. Din stereo se mai poate pacali sa scoata 5.1, dar din mono nu cred.

#5
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
doar in US exista CATEVA firme de cablu care furnizeaza semnalul audio surround... la noi la toate firmele de cablu semnalul e cat se poate de mono...
Daca esti atent, pe cele doua boxe din fata se aude practic acelasi lucru, e doar o smecherie de soft care iti da "iluzia" de stereo...

#6
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 24.03.2002
Nu chiar toate. MTV si HBO sunt stereo. Si poate mai sunt cateva, dar prea putine.

#7
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Da, da, da, exact aceeasi problema o am si eu, am Tv Tunner WayJet dinala, sistem 4.1 de la Creative, placa 4.1 Creative. La Tv, boxele rear nu se aud deloc insa motivul tocmai s-a stabilit in posturile de mai sus.
Acum eu va intreb de ce oare in boxele rear am volum mai mic fata de boxele front? Nu pot regla de nicaieri de la hardware, asa e normal? Sa se auda rear speakers mai incet?

#8
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Daca te joci putin cu softul de la placa audio ai sa iti dai seama ca nu toate sunetele se aud pe boxele din spate. E o chestie de filtrare - si depinde de cum este inregistrata melodia sau filmul. De exemplu majoritatea DVD urilo sunt pe 5.1. Daca vrei sa se auda pe toate boxele la fel o sa ai un mare MONO ... pe 4, 5, 7 canale ...

#9
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
...Deci sa inteleg ca asa este cel mai bine, adica optim si in felul asta am efect surround, deci sa le las in pace?

#10
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Da

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate