Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

probleme memory stick

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
am reusit sa folosesc super stick recovery tool si acum nu imi mai da erorile acelea dar parca nu mai am incredere in stickuri, urmatoarea achizitie o sa fie un mini hdd cu usb de 160 G care iese tot pe acolo ca pret.

#20
bogdancornel

bogdancornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 05.07.2009
Salut,

M-a pus naiba sa incerc sa pun OS Chrome pe un memory stick de 32GB. Evident ca nu mi-a mers. Mai prost este ca spatiul de pe stick s-a redus brusc la 256MB. Super nasol!!! Acum nu stiu cum sa il repar sa il aduc la forma initiala. Am tot incercat cu tot soiul de utilitare de pe net, l-am formatat... nimic, n-a vrut cu niciun chip!
Raman profund recunoscator pentru sugestiile pe care mi le puteti oferi.

View Postbogdancornel, on 17th October 2010, 13:06, said:

Salut,

M-a pus naiba sa incerc sa pun OS Chrome pe un memory stick de 32GB. Evident ca nu mi-a mers. Mai prost este ca spatiul de pe stick s-a redus brusc la 256MB. Super nasol!!! Acum nu stiu cum sa il repar sa il aduc la forma initiala. Am tot incercat cu tot soiul de utilitare de pe net, l-am formatat... nimic, n-a vrut cu niciun chip!
Raman profund recunoscator pentru sugestiile pe care mi le puteti oferi.



am gasit solutia... aviz celor care patesc ca si mine... FOLOSITI SFATURILE DE LA ADRESA URMATOARE

http://forum.softped...howtopic=701407

#21
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Am un stick Transcend de 8 Gb care apare si dispare in windows explorer. Mai exista vreo sansa de a fi reparat?

#22
Raikk84

Raikk84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2007
Am si eu un stick transcend TS8GJFV85 care este recunoscut de PC dar nu mai poate fi accesat.... cum procedez nevoie de sfaturi , idei, ca sa pot accesa informatiile de pe stick. Informatiile de poe stick sunt foarte importante. nevoie de ajutor

#23
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View PostRaikk84, on 1st June 2011, 22:01, said:

Am si eu un stick transcend TS8GJFV85 care este recunoscut de PC dar nu mai poate fi accesat.... cum procedez nevoie de sfaturi , idei, ca sa pot accesa informatiile de pe stick. Informatiile de poe stick sunt foarte importante. nevoie de ajutor

daca la proprietati zice ca are 0 bytes atunci e problema la FTL in conditii de casa nu ai nici o sansa.

#24
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
"TS8GJFV85"
Ai incercat doar in windows?
Incearca si cu linux, cu un live cd de la Ubuntu. Vezi daca merge accesat acolo.

#25
cata1812

cata1812

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 04.04.2007

View PostRaikk84, on 1st June 2011, 22:01, said:

Am si eu un stick transcend TS8GJFV85 care este recunoscut de PC dar nu mai poate fi accesat.... cum procedez nevoie de sfaturi , idei, ca sa pot accesa informatiile de pe stick. Informatiile de poe stick sunt foarte importante. nevoie de ajutor
Am patit la fel cu un stick. Am procedat in felul urmator: am facut rost de un stick de aceeasi capacitate, am folosit tool-ul "Partition Edit" care se instaleaza odata cu si am notat datele din tabela partitiei de pe stick-ul bun. Am conectat stick-ul cu probleme, am deschis acel tool si am completat manual datele copiate de la celalalt stick. Asa am facut accesibil stick-ul cu probleme fara sa-l formatez. Cum stick-ul aparea gol am folosit un soft de recuperare date cu ajutorul caruia am reusit sa recuperez informatiile.

#26
Raikk84

Raikk84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.03.2007
pe mine ma intereseaza sa il repar sa-l pot refolosi... nu il pot accesa deloc.... daca mai pot recupera si informatiile de pe el ar fi super... am nevoie de acest ajutor...

platesc nu e problema dar sa il repar

#27
cata1812

cata1812

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 04.04.2007

View PostRaikk84, on 3rd June 2011, 08:44, said:

pe mine ma intereseaza sa il repar sa-l pot refolosi...
Dupa cum am spus, stick-ul a devenit accesibil dupa operatiile descrise mai sus. Dupa recuperarea datelor l-am formatat normal din windows si merge si acum. Nu zic ca merge sigur si in cazul tau, daca problema este hardware n-o sa mearga, se pare ca la mine a fost ceva software.

Edited by cata1812, 03 June 2011 - 15:02.


#28
TechReviews

TechReviews

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2019
you need new flash drive if you can't able then here are best https://www.trustedh...b-flash-drives/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate