Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

unde se poate inota in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#91
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
@irinuscha: de curiozitate, de ce vrei sa te muti de la bery?

#92
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

 UNHleaSHD, on 16th March 2010, 21:40, said:

Bazine in Bucuresti?
Vreau bazine sa pot invata sa inot. Sa fie updatate informatiile. Nu din 2007.

Fii-mea invata sa inoate la Rin Grand Hotel. 150 euro 11 sedinte cu antrenor personal. Si cu acces la jacuzi. Super elegant. Super antrenori. Nu uita! Daca ai abonament la piscina nu platesti parcarea.

#93
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Eu am invatat la Tennis Club 2000 din Militari. Foarte curat, liniste, instructori ok. Stiu ca unul inca mai lucreaza acolo , Cezar il cheama.
Acum exista mai multe piscine pe timp de iarna dar nu stiu tarifele, puteti da un telefon sau sa cautati pe net pentru mai multe info.
1. Hotel Class , zona Grivco , cred ca se poate negocia usor un tarif bun . ( eu merg la squash acolo )
2. Club Daimon , Tineretului ( au si interioara si exterioara )
3. World Class, Marriot
presupun ca mai exista dar pe la acestea am trecut si eu .

#94
cristianpopa22

cristianpopa22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2010
Si eu tot la Hotel Class merg.
Ei iti pot aduce si antrenor personal pentru tine. Mie imi place acolo in primu rand ca-i foarte curat, si nu-ti sare nici un copilas prin cap. am si dati cand sunt singur in piscina.... Ce-i misto acolo e ca piscina e la etaj, si majoritatea peretilor sunt geam total....foarte tare se vade lacu si toata Baneasa din piscina :)
au mai multe acolo nu numai piscina.
Am auzit ca vor sa organizeze un turneu de sqaush pentru cei interesati.
As putea sa aflu mai mult daca vreti.

#95
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
Ceva preturi pentru Hotel Class? Va rog :)

#96
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 alex18771977, on 1st April 2010, 21:46, said:

eu merg la lia manoliu. programul este de la 20.30-21.30, destul de curat, la baieti e mult mai aglomerat decat la fete la vestiar (majoritatea celor care vin sunt baieti), abonamentul este de 200/luna/12 sedinte (luni-miercuri -vineri sau marti-joi sambata...sambata de la 14.30-15.30, dar e cel mai liber), apa buna, calda, mereu curatata.
se poate face si abomanet dublu...adica toata luna, dar platesti dublu. ca sa iti faci abonament trebuie sa te duci ziua de la 8.30-16.00, prima oara. apoi te descurci cu cel care este la intrare. pentru un ciubuc ii lasi banii si iti face el abomanet. nu se fac sarituri, bazinul pentru sarituri este inchis publicului. in general lumea e civilizata, dar mai sunt  tarani si nesimtiti.
pe culoarele din margine inoata cei mai putin experimentati (inclusiv eu) si mereu se mai gaseste cate un "profesionist" care sa vina pe culoar si sa ne arate cum se inoata. mai ales ca de la o vreme vine o gagica tatuata, nu mai scapam de nesimtit.
dar e ok, eu sunt multumit. bazinul este de 50m lungime si 210 cm adancime, cel din interior. afara (se inoata de la sfarsitul lui mai cred...pana la jumatatea lui octombrie) bazinul nu este asa de adanc, are mai putin.
antrenor...:( am vazut de cateva ori persoane cu natrnor...dar nu stiu de unde l-au adus, cum il plateau.
m-ar interesa si pe mine, macar cateva sedinte.

ma intereseaza si pe mine la Lia Manoliu din 2 motive principale:
- este f. aproape de casa (5 minute de mers pe jos)
- bazinul este adanc (210cm). Eu nu pot intelege cum se poate inota intr-un bazin de 145. Numai ideea sa-mi ajunga apa pana la brau ....

Deci are cineva informatii actualizate despre bazinul acoperit? Pret etc?

Despre world class de la Mariott ce stiti (inafara ca este f. scump). Care sunt dimensiunile? Tarife? Nu am gasit pe site decat un formular sa intrebi.

Nu am inteles faza cu portarul si abonamentul. Ii dai lui ceva peste abonament si iti face un semn ceva pe care-l recunoaste si apoi te lasa sa intri? sau cum??

#97
ioannaa

ioannaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2010
Salut la toata lumea!
Sper sa fie inotatori prin preajma sa ma ajute si pe mine cu niste informatii desi nu s-a mai scris demult ceva pe topic :).

Sunt clienta de ceva ani la bazinul de la Lia Manoliu dar am cam ajuns la capatul rabdarii cu  problemele pe care le tot au(desi au avut o renovare recenta) iar dupa ultimile abonamente din noiembrie-decembrie, in care zilnic apa era rece si f murdara am zis ca e timpul pt o schimbare.

M-am orientat catre Berry Fitness Spa si as vrea sa stiu daca este cineva care a fost de curand si are informatii in legatura cu apa. Ma intereseaza sa fie f curata.
Abonamentul ales ar fi cel redus (INTRARI NELIMITATE, ACCES L-V 8.00 - 16.00) si, de asemenea, as vrea sa stiu daca a fost cineva frecvent in intervalul acesta orar si cat de liber este.

Multumesc :)

Edited by ioannaa, 13 March 2011 - 23:29.


#98
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
Salutare Ioana.
Am fost vara trecuta in August in acest interval orar. Apa este curata dar uneori cam rece ( pentru mine care sunt mai friguros :D alte persoane spuneau ca este numai buna de inot )
In intervalul ales de tine este destul de liber. Am nimerit zile si cu 2-3 persoane in bazin si maxim aproximativ 7-8 :)
Asteptam vesti actualizate daca decizi sa mergi acolo :) sau daca alegi alta locatie

si eu care ma gandeam sa merg la Lia Manoliu :(

#99
ioannaa

ioannaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2010
Hei, sorinqk, mersi mult de raspuns.  :)

Intre timp mi-am facut abonament la Bery si intradevar apa este curata (poate cam mult clor, dar apa curata). Si eu am auzit persoane care se plangeau prin bazin de apa cam rece, dar pt mine care nu prea ma opresc din inotat e ok. Asa este cum zici tu si referitor la numarul de persoane.

Referitor la Lia Manoliu, la vara ma voi intoarce probabil acolo, pt ca bazinul de afara e ok. Poate s-au mai schimbat intre timp lucrurile si la cel din inauntru dar eu personal nu stiu...

O seara buna!  :)

#100
Cichet

Cichet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.04.2009
Nu mai stiu preturile si atmosfera de pe la bazine, so... caut un bazin(bazin nu piscina) 25 sau 50 de m(preferabil 50), fara tzanci care sa faca pluta(sau cel putin bazinul sa fie intr-atat de mare incat sa n-am treaba cu ei), cu oameni civilizati(care se dusuiesc inainte si dupa ce intra in bazin), nu foarte plin( e ok daca e multa lume, dar sa nu fie chiar atat de aglomerat incat sa nu poti face macar 1 bazin fara sa dai peste vreun idiot) si intr-un pret normal pentru un student. Sincer prefer sa fac baie si sa bag capu in cada decat sa dau 3 mil/luna. Ah da, in Bucuresti sa fie!

Sportul doresc sa il fac exclusiv pentru antrenamentul personal: cardio, tonifiere si plamani mai buni.

So, e ceva mai de criza sau ma limitez la cada?

#101
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
@Cichet: Din pacate nu cred ca gasesti nimic sub 3 milioane :( Pana si la bazinul comunist Marimar, este peste 3 milioane un abonament cu aproximativ 12 intrari.
Cred ca la Lia Manoliu........
Recomand sa urmaresti pe facebook promotiile de la Daimon Club :) http://www.facebook....100001700950001
Au avut o oferta pe 1 decembrie dar trebuia sa platesti pe tot anul si aveai o reducere de 50 %  ( venea cam 130 lei / luna )
In perioada rece mai au oferte :) Eu inca ii urmaresc.  In rest, desi am cautat nu am gasit nimic sub 300 la 12 intrari / luna
140 / luna la Berry Fitness Spa pentru patru intrari pe luna ?

#102
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
a fost cineva pe la eurosind magic club? http://www.eurosindmagic.ro/inot.php

#103
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
A mai fost cineva recent la bazinul Floreasca (Lucian Grigorescu). Ce program mai are? Si la ce preturi?

#104
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
Preturile sunt cele mai ok la http://www.eurosindmagic.ro/inot.php dar nu am mai ajuns pe acolo.  Nu am masina si ar fi trebuit sa folosesc RATB/Metrou/Mers pe jos.   Poate sunt eu paranoic dar zona nu imi inspira deloc siguranta si am renuntat inainte sa mai vad si bazinul. Nu ma simteam confortabil sa trec pe acolo ziua, noaptea nici nu vreau sa ma gandesc.

Ma repet, poate am prins eu o zi proasta :)

#105
lose99

lose99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.01.2010

 sorinqk, on 30th July 2012, 21:17, said:

Preturile sunt cele mai ok la http://www.eurosindmagic.ro/inot.php dar nu am mai ajuns pe acolo.  Nu am masina si ar fi trebuit sa folosesc RATB/Metrou/Mers pe jos.   Poate sunt eu paranoic dar zona nu imi inspira deloc siguranta si am renuntat inainte sa mai vad si bazinul. Nu ma simteam confortabil sa trec pe acolo ziua, noaptea nici nu vreau sa ma gandesc.

Ma repet, poate am prins eu o zi proasta :)


Nu ai prins deloc o zi proasta. E de notorietate categoria celor care populeaza aceasta zona.
Personal am fost acolo din dorinta de a gasi un bazin pentru fetitele mele ( 10 respectiv 6 ani).
Apa  e destul de curata, dar bazinul mi sa parut un pic cam mic pentru ce cautati voi, mai ales ca cel putin 2 din 5 culoare sunt ocupate cu instructorii pentru cei mici.
Pentru mine nu corespunde acest bazin mai ales ca adancimea este uniforma la 160 cm. Ideala e piscina celor de la Apa Nova, dar acum nu mai au acces copii sub 12 ani in weekend. Mare pacat.

La GoldenPlum a fost cineva?
Daca DA astept post-uri.

#106
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Cateva pareri personale despre http://www.complexsp.../inot_foto.html daca se poate. Se prezinta extrem de bine in poze si in scris. Pretul pentru 12 sedinte este de 200 lei si intervalul orar in care te poti duce este foarte larg. Plus ca au 3 bazine (2 afara si unul acoperit). A fost cineva la ei recent ? E curat ?

#107
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
@lose99:  Multumesc de raspuns :) A mai aparut un bazin de inot la clubul sportiv OLIMPIA dar nu au abonamente. Intrare este de 30lei/ora.  Banuiesc ca daca doresti sa duci fetitele la cursuri au alte oferte. Eu am intreebat doar pentru inotul de agrement.
@degitel: La ComplexSportiv2000 am trecut mai demult. Era curat, destul de liber in piscina interioara dar personalul de la receeptie EXTREM de dezinteresat. Am asteptat minute bune sa inceteze o discutie intre cele doua persoane de la receptie si cand au terminat discutia si am indraznit sa cer detalii, mi-au trantit un pliant in fata si atat. Nici un detaliu, nicio prezentare :)  Am plecat.   Acum oricum contactul cu receptia este scurt asa ca merita sa incerci o luna :)

#108
Stormi

Stormi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 03.08.2014
In drumul taberei, bucuresti, stiti bazine? Sau macar in apropiere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate