Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 

Leonardo Di Caprio

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
catch

catch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.01.2007
ce parere aveti de el ? anul acesta a demonstrat ca poate juca altceva decat rolul pustiului indragostit.
prima data am auzit de el o data cu titanicul si nu m-a impresionat deloc poate chiar din cauza isteriei in randul fetelor de 10-18 ani pe care o declansase. dar dupa asta am vazut "this boy`s life" cu robert de niro si ellen barkin si mi s-a parut genial.

in the aviator iar a jucat f bine. vazand blood diamond(folosirea accentului a fost de nota 20) a devenit unul din actorii mei preferati(chiar cred ca e mai bun decat brad pitt ... mai ales ca e cu 10 ani mai tanar si are timp destul sa'l devanseze).

p.s. : ati obs ca in maj filmelor lui moare ?

#2
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Cred ca i-a venit manusa rolul din "What's Eating Gilbert Grape".  :P

#3
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Si eu dupa Titanic l-am trecut pe lista neagra, dar dupa ce am vazut "Catch me if you can", i-am iertat toate pacatele.

#4
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Nu mi-a placut nici mie Titanic-ul, filmul in general, nu neaparat rolul lui.
Am vazut si eu ca moare in majoritatea filmelor, dupa cum spunea catch, kinda sad :( ;
Si again a demonstrat ce clasa are in filmele Blood Diamond si The Departed.

P.S.: Din nou sunt deacord cu catch :D....cel putin la fel de bun ca Brad Pitt...parerea mea :P .

#5
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Post10nutz_413x, on Mar 31 2007, 13:05, said:

Nu mi-a placut nici mie Titanic-ul, filmul in general, nu neaparat rolul lui.
Am vazut si eu ca moare in majoritatea filmelor, dupa cum spunea catch, kinda sad :( ;
Si again a demonstrat ce clasa are in filmele Blood Diamond si The Departed.

P.S.: Din nou sunt deacord cu catch :D....cel putin la fel de bun ca Brad Pitt...parerea mea :P .

Chiar ca Brad Pitt nu-i... dar într-adevăr și-a curățat cazierul în ultimele filme în care a jucat.

#6
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
e ok, imi place de el. mai ales ca pana nu de mult era undeva pe o lista neagra.
in blood diamond a jucat excelent, si mai ales felul in care vorbea a fost super, zici ca era din africa de sud.
este unul dintre cei mai buni actori tineri. but my #1 is edward norton, asta la actori tineri. altfel, jack nicholson este best ever.
oricum nota 10 pentru leo ;) in ultimul timp chiar a aratat ca este un actor mare. si asta este doar inceputul.

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,617
  • Înscris: 30.10.2003

View PostJas, on Feb 16 2007, 04:11, said:

Si eu dupa Titanic l-am trecut pe lista neagra, dar dupa ce am vazut "Catch me if you can", i-am iertat toate pacatele.
Sunt perfect de acord!!! Am ramas impresionat de prestatia lui in acel film!

#8
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostYorks6, on Mar 31 2007, 18:55, said:

in blood diamond a jucat excelent, si mai ales felul in care vorbea a fost super, zici ca era din africa de sud.

a fost chiar cu influențe australiene...

#9
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Si-a jucat bine rolul si in The Departed (si in cele mentionate anterior) ... si in Titanic, cu toate ca filmul scartie  :thumbdown: .
  Nu cred ca se poate compara cu Brad Pitt (nu ca  Brad Pitt ar juca mult mai bine, dar totusi...).
  Ramane de vazut ; mai avem timp.

#10
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
În What's Eating Gilbert Grape, e demențial. Ca și Dustin Hoffman in Rain man, roluri asemănătoare, de altfel. Acum, cum ne-am așteptat la Dustin să dea cu bâta în balta în muuulte din filmele de după, așa ne-am așteptat și la Leo, vorba aia, nu-s handicapați a.k.a. autiști, din naștere. Și nici genii neînțelese. Oamenii aștia joacă pe bani, nu pe fasole, iar uneori, scenariul nu mai contează. Doar cine l-a jucat.

Edited by naughtydream01, 04 April 2007 - 20:24.


#11
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
You use a South African accent in Blood Diamond, how hard is that to accomplish?
The South African accent is not easy. I spent as much time there as possible to get a feel for the place but mainly it was to get the accent. It was like having to do an Australian accent — [it is] extremely difficult to get right, so I had a dialect coach. But I spent a lot of time with the locals, drinking beers and hearing their stories. I hung out with a lot of military guys. It was all completely alien to me.

Leonardo was required to master a Zimbabwean accent for his role in Blood Diamond, but initially sounded more like an Australian than a Zimbabwean. A dialect coach helped him reach his goal.

#12
unudoi

unudoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 27.03.2007
L-am vazut in "This Boy's Life" alaturi de Robert De Niro (film din 1993). Nu numai ca pustiul era
vizibil dar citeodata il eclipsa pe Robert De Niro. Asa am ramas cu impresia ca Leonardo Di Caprio
are un magnetism ciudat si e nascut sa fie actor. Nu am argumente, e o impresie. Asta e ...

#13
DigitalMaster

DigitalMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.02.2007
Acuma s-a maturizat in perioada titanicului mi se parea papagal  ^_^  dar in prezent e destul de tare

#14
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Ca si restul de pe aici, si eu mi-am facut o impresie proasta despre Leo. Dar dupa Blood Diamond, The Aviator, The Departed, Catch Me If You Can, The Man in the Iron Mask, Gangs of New York si Romeo + Juliet mi-am schimbat complet parerea despre el. Acum ma consolez cu gandul ca atunci cand a jucat in Titanic era mic si prost  :P Parerea mea e ca e un actor foarte bun (nu e unul din preferati) si nu refuz un film cu el.

#15
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
Un actor foarte bun si foarte original
In toate filmele are prestatii f. bune
Si ultimul lui film Body of lies rolul lui si felul in care il joaca face tot filmul.

#16
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostDigitalMaster, on Apr 11 2007, 16:04, said:

Acuma s-a maturizat in perioada titanicului mi se parea papagal  ^_^  dar in prezent e destul de tare

Juca si el ce putea pe atunci...nu-l condamn, la ce fata avea, doar nu vroiati sa-i dea roluri de James Bond....poate ala micu' a lu' James Bond :lol:

Oricum, What's Eating Gilbert Grape (1993) a facut un rol foarte bun, nominalizat la Oscar

View PostChelu, on Apr 12 2007, 04:03, said:

Ca si restul de pe aici, si eu mi-am facut o impresie proasta despre Leo. Dar dupa Blood Diamond, The Aviator, The Departed, Catch Me If You Can, The Man in the Iron Mask, Gangs of New York si Romeo + Juliet mi-am schimbat complet parerea despre el. Acum ma consolez cu gandul ca atunci cand a jucat in Titanic era mic si prost  :P Parerea mea e ca e un actor foarte bun (nu e unul din preferati) si nu refuz un film cu el.

Valabil si pt. tine, pun pariu ca nu-l mai vazusei in alt rol, in afara de Titanic....

#17
m1rcea

m1rcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 24.07.2006
S-a maturizat destul de mult in ultimul timp. Si regizorii au observat asta si nu l-au mai "indragostit" asa, ca de 16 ani.

#18
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postm1rcea, on Mar 5 2009, 15:18, said:

S-a maturizat destul de mult in ultimul timp. Si regizorii au observat asta si nu l-au mai "indragostit" asa, ca de 16 ani.
Si totusi tocmai asta au facut in Revolutionary Road...s-au "indragostit" si s-au casatorit doi oameni care nu erau pregatiti pentru asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate