Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Mio P-350

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
eu am P350 sunt multumit de el, singura faza este ca nu am gsit inca sa il fac sa mearga in SIRF , mi se pare semnalul cam sensibil in mod lanscape, probbail si din cauza pozitiei antenei, va spun ca filmele se vad superb pe le, chair si muzica se aude destul de bine, insa daca canta si ruleaza si aplicatia de GPS uneori incetineste muzica , eu folosesc MIO (pt ca stie de camere)- care apropos e facuta de de cei de la IGO. De celelate optiuni ce le are P 550 nu duc lipsa, insa ma gandesc uneori cand sunt la kfc ca ar fi fost bine sa aiba wifi sa pot sta pe net moca!
I-am pus card de 1 G ca sa incapa si filmele pe el si programul mio map!

ata momentan, o sa mai revin cu informatii, daca il vreti doar pt gps, filme si muzica..eventual jocuri (eu nu sunt adeptul lor) se merita banii!

#20
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
O precizare: softul MioMap care se gaseste pe PND-urile Mio este o varianta de iGo adaptata acestor aparate.
Astazi imi vine un Mio C-250, abia astept sa ma joooc cu el  :naughty:
In 830 lei noi am un aparat dedicat care include si hartile a 8 state (incl.Romania)...display de 3,5 toli, mp3, etc.

#21
fat_gsm

fat_gsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.01.2007
http://www.pcfun.ro/...S-Mio-P350-3953  
astia zic ca are bluetooth

#22
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postfat_gsm, on Mar 4 2007, 09:21, said:

http://www.pcfun.ro/...S-Mio-P350-3953  
astia zic ca are bluetooth


nu are, 100 %

esteo balarie de site asta

550 si 350 sunt IDENTICE din toate pct de vedere cu exceptia wi-fi / bt pe care nu le are decat 550 ul

#23
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
Iar P350 are in schimb InfraRed

Edited by badmania98, 04 March 2007 - 10:03.


#24
kliviu

kliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 01.10.2005

View Postbadmania98, on Mar 4 2007, 10:03, said:

Iar P350 are in schimb InfraRed

Off, eu nu am reusit sa folosesc IR-ul - nu am un IR dongle USB (parca asa ii spune draciei pe care o infigi in calcul personal pentru a face conexiunea cu p350-ul prin IR. La ce altceva mai folositi IR-ul lui P350 si eventual cu ce softuri?

in rest sint multumit de al meu. Faptul ca revine numai cu reset dupa o lunga inactivitate nu mi s-a intimplat des - poate fi o explicatie faptul ca intre timp aparatul s-a aprins singur (vreun mesaj, vreun reminder?) si s-a consumat din baterie...

#25
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
Exact. Ma refer la consumul bateriei.

#26
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
o chetie as avea de adaugat la p350 tine bateria cam putin pe GPS, ei ziceau vre-o 4 ore insa mai multe de 1:30 pe mine nu m-a tinut, nu stiu de p 550 insa la 350 sta cam mult pna face luck pe sateliti..chiar daca vede cel putin 5, in rest  eun pda super...si pot sa mai spun ca si filmele se vad bien insa cu alt player decat media player, si m-am cam chinuit putin pana l-am trecut pe sirf!

nicio eu nu am resuit sa cativez InfraRed

Edited by vad, 04 March 2007 - 18:16.


#27
fat_gsm

fat_gsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.01.2007
care ati putea pune poze cu el ? cu al vostru pda ,ca pe net nu prea am gasit poze informative

#28
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004

View Postkliviu, on Mar 4 2007, 11:20, said:

[...]
La ce altceva mai folositi IR-ul lui P350 si eventual cu ce softuri?
[...]

poti sa folosesti p350-ul pe post de telecomanda pentru toate aparatele cu telecomanda.
softul se numeste NoviiRemote si poate fi luat de aici

#29
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View Postfat_gsm, on Mar 4 2007, 20:05, said:

care ati putea pune poze cu el ? cu al vostru pda ,ca pe net nu prea am gasit poze informative
mai exact ce te intereseaza? poze poti gasi pe site-ul producatorului.

#30
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
astazi mi-am luat antena al el cu gandul ca va fi mult mai precis, numai ca nu este asa, intradevar creste semnalul la staeliti insa precizia ramane aceeasi si sa zic ca parca vede cu 1 in lus, etc, cum eu in buc nu am avut probleme cu semnalul, gen lipsa semnal gps, nu prea ii vad utilitatea. Nu am testat insa cat sta sa se initializeze la rece....o sa testez mai tarziu....insa nu vad um fff mare avantaj cu antena, plus ca mufa este destul de ciudata trebuie sa tragi cam tare pana iese, puteau si ei sa o faca prin insurubare si tare imi e frica sa nu se strice mufa din el, (astia cred ca au gandit ca o data pusa antena, nu o mai scoti mult timp).

#31
sm33

sm33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2007
scuze daca sunt off topic.
se poate monta web cam pe Mio P350? as dori sa montez camera in spatele masinii si sa vad pe ecran captura.
tks.

#32
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Cred ca e cel mai mic pret
Aici - 789,00 RON   tva inclus

#33
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007

View Postvad, on Mar 4 2007, 19:13, said:

o chetie as avea de adaugat la p350 tine bateria cam putin pe GPS, ei ziceau vre-o 4 ore insa mai multe de 1:30 pe mine nu m-a tinut, nu stiu de p 550 insa la 350 sta cam mult pna face luck pe sateliti..chiar daca vede cel putin 5, in rest  eun pda super...si pot sa mai spun ca si filmele se vad bien insa cu alt player decat media player, si m-am cam chinuit putin pana l-am trecut pe sirf!

nicio eu nu am resuit sa cativez InfraRed

ce inseamna sirf, de ce l`ai trecut pe sirf si cum ai facut asta? ceva avantaje sau ce?

#34
paspalica

paspalica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.04.2006
Pot fi instalate pe un PDA Mio P 350 doua harti (de ex miomap v3.2 si IGO )
Va intreb in ideea ca poate folosesc cand una cand alta

#35
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 04.04.2005

View Postpaspalica, on Jun 20 2007, 08:25, said:

Pot fi instalate pe un PDA Mio P 350 doua harti (de ex miomap v3.2 si IGO )
Va intreb in ideea ca poate folosesc cand una cand alta

da si prin modificare in registry poti folosi hartile de la o aplicatie la alta, obtinand mai mult spatiu pe card in acest fel. vezi ca miomap si igo sunt 2 softuri aproape identice, iar hartile ce le folosesc cele 2 programe chiar sunt identice.

p.s. evident ca variantele oficiale nu le vei putea folosi decat de pe cardul original.

Edited by ionutz_cjv5, 20 June 2007 - 08:55.


#36
KruLL

KruLL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.01.2007

View Postbadmania98, on Feb 4 2007, 09:39, said:

Niste imagini. Si ca fapt divers: unele carduri de 4 G chiar merg pe P350 si P550. Site-urile chinezesti sunt pline de P550 cu 512m ROM.
Attachment DSC00025.JPGAttachment DSC00026.JPG
cum adica?   :o toate cardurile SD de 4G din prima generatie (kingmax, sycron, kingston, A-Data, SanDisk, etc.   merg pe MIO, ASUS, etc... testat.. nici un client nu s-a plans. Sau ai incercat doar carduri SD class 2 in sus de nu ti-au mers?  :confuzzled: Ce tethologie era cardul care nu a mers? era SLC sau MLC?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate