Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cum fac un slideshow?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Gigelu

Gigelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.01.2007
Cum pot sa fac un slideshow cu muzica in background si in care sa se sincronizeze cat de cat pozele cu muzica?
Ceva de genul asta:http://www.youtube.com/watch?v=FDMqYyFqo7s&mode=related&search=
M-ar interesa si in ce programe s-ar putea face.
Daca puteti sa ma ajutati astept raspunsurile voastre.
Multumesc anticipat.

#2
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
pt asa ceva eu folosesc Camtasia studio
poti incarca muzica si poze - tu hotarasti cat sa stea o poza in slideshow..
il poti descarca de aici
:peacefingers:

#3
marcel6gheorghe

marcel6gheorghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 04.02.2005
Eu am folosit Ulead Video Studio 9 sau 10. Normal e facut pentru editare video la nivel de amator, dar se preteaza foarte bine si pentru ce vrei tu. Poti da efecte de miscare fotografiilor: panning si zoom si sa le pui pe fundal muzical. Succes

#4
Gigelu

Gigelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.01.2007
Am uitat sa mentionez ca vreau ca pozele sa aiba niste efecte cum sunt cele din din powerpoint.

#5
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Tu vrei sa faci filme sau animatii? Daca e vorba de filme, cred ca baietii de pe aria video sunt mai priceputi ca noi. Daca vrei slideshow-ul pentru web (suntem in web master corner totusi), poti incerca cu incredere Adobe Flash

#6
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View Postmiromulus, on Jan 19 2007, 18:39, said:

Tu vrei sa faci filme sau animatii? Daca e vorba de filme, cred ca baietii de pe aria video sunt mai priceputi ca noi. Daca vrei slideshow-ul pentru web (suntem in web master corner totusi), poti incerca cu incredere Adobe Flash


Nush daca e nevoie sa invete flashul pt animatiile alea...

#7
Gigelu

Gigelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.01.2007
Vreau sa fac slideshow-ul ca un cadou pt cineva drag si sa il pun pe youtube si de aia vreau sa aiba muzica in fundal si pozele sa aiba efecte ca in powerpoint sau cat de cat ceva efecte daca nu se pot face ca in powerpoint. Am dat un link cand am inceput topicul unde se poate vedea cam cum as vrea eu sa arate slideshow-ul. Daca am apelat la cine trebuie sau nu, asta nu stiu, fiind un incepator in acest domeniu. Va las pe voi sa decideti si sa ma indrumati. Multumesc

#8
bataglia

bataglia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.10.2005

View PostGigelu, on Jan 21 2007, 00:41, said:

Vreau sa fac slideshow-ul ca un cadou pt cineva drag si sa il pun pe youtube si de aia vreau sa aiba muzica in fundal si pozele sa aiba efecte ca in powerpoint sau cat de cat ceva efecte daca nu se pot face ca in powerpoint. Am dat un link cand am inceput topicul unde se poate vedea cam cum as vrea eu sa arate slideshow-ul. Daca am apelat la cine trebuie sau nu, asta nu stiu, fiind un incepator in acest domeniu. Va las pe voi sa decideti si sa ma indrumati. Multumesc



As spune ca te-ai intins mai mult decat ti-era plapuma :) Hmm...pt cineva drag? E o fata banuiesc, una care vrei sa o impresionezi dar esti in lipsa de idei...sa ma corectezi daca gresesc ;) Da-mi pozele, dimensiunea slide-ului, muzica si pune 2 - 3 acatiste la Biserica pt mine sa mai scap de pacate  :coolspeak:  Da-mi un pm si adu-mi aminte daca uit sa mai vizitez sectiunea asta ;)

#9
Gigelu

Gigelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.01.2007

View Postbataglia, on Jan 22 2007, 22:19, said:

As spune ca te-ai intins mai mult decat ti-era plapuma :) Hmm...pt cineva drag? E o fata banuiesc, una care vrei sa o impresionezi dar esti in lipsa de idei...sa ma corectezi daca gresesc ;) Da-mi pozele, dimensiunea slide-ului, muzica si pune 2 - 3 acatiste la Biserica pt mine sa mai scap de pacate  :coolspeak:  Da-mi un pm si adu-mi aminte daca uit sa mai vizitez sectiunea asta ;)
Multumesc ca imi dai o mana de ajutor. Dar cum iti trimit pozele si muzica?

#10
Elendill

Elendill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.01.2007
cum pot sa fac si eu un slideshow ceva de genu pun pozele melodia si apoi sa pozele sa se miste,efecte dupa muzica automat?ce fel de program?exista asa ceva?pls imi trebuie urgent daca exista am cautat si nu am gasit nika

#11
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
daca-ti trebuie pentru web, poti incerca galeria asta: http://forum.softped...howtopic=281218

daca nu-ti trebuie pentru web poti da pe google ca probabil sunt cu  tonele

#12
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Sal,cine ma poate ajuta si pe mine cu un slideshow ,sa imi explicati mai detaliat ,cum pun muzica ,cum scriu text pe poze ..etc  Vreau sa fac un filmulet cu colegi de clasa ,pt ca nu am facut si noi poza de sfarsit de liceu :( macar atata lucru sa reusesc sa fac eu cu toate ca sunt niste nesimtiti si nu merita.Ms

#13
franti18

franti18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.06.2006

View Postaysmen, on Jun 30 2008, 21:13, said:

Sal,cine ma poate ajuta si pe mine cu un slideshow ,sa imi explicati mai detaliat ,cum pun muzica ,cum scriu text pe poze ..etc  Vreau sa fac un filmulet cu colegi de clasa ,pt ca nu am facut si noi poza de sfarsit de liceu :( macar atata lucru sa reusesc sa fac eu cu toate ca sunt niste nesimtiti si nu merita.Ms


Cel mai bn program pt a crea un slidesho este ProSHow Gold, eu sunt foarte multumit , din  pacate nu poti adauga secvente video, in rest e ok si usor de folosit.

#14
Hammerel

Hammerel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.07.2005

View Postfranti18, on Oct 15 2008, 23:48, said:

Cel mai bn program pt a crea un slidesho este ProSHow Gold, eu sunt foarte multumit , din  pacate nu poti adauga secvente video, in rest e ok si usor de folosit.

Mie imi place asta din attach. Flash slideshow Maker profesional v 4.75

Attached Files



#15
larus

larus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 04.12.2006
Am si eu o intrebare. Intentionez sa fac un slideshow la constructia unei cladiri. Fotografiile le fac cam din 2 in 2 zile, din acelasi loc dar fara tripod, deci exista ceva diferente de incadrare. Cum se poate face acest slideshow in care sa am un punct de reper care sa fie fix in toate fotografiile (de exemplu coltul unei cladiri din apropiere) ? Exista vreun soft sau vreun sfat legat de subiect sau trebuie sa decupez fiecare fotografie pe margine pentru a pastra reperul ?

#16
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Adobe after effects e bun .Putem negocia si fac eu filmuletul daca vrei :)

Edited by voxx, 21 December 2008 - 18:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate