Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

IMPORT CHINA

- - - - -
  • Please log in to reply
2816 replies to this topic

#2809
elcristrust

elcristrust

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.10.2021
Salutare, este cineva care vinde online pe shopify ?

#2810
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Va salut,

Am comandat din china un laser pt debitat metale, am batut plata cu chinezu, platit banutii... containeru este pe mare, in cateva zile va ajunge in Constanta Port.
Am cu ce il aduce din port la Bucuresti,
Dar cum si cu cine fac formalitatile vamale, stiu ca trebuie sa platesc tva si taxele import non ue.
De unde iau un agent vamal, trebuie mers personal port?

#2811
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,568
  • Înscris: 17.09.2005
Pentru plata taxelor vamale ai nevoie de un cod EORI.
Daca nu vrei sa te deplasezi poti apela la un tert (care detine deja codul EORI) si el rezolva toate problemele.
DHL,de exemplu.
Singura problema ar fi ca au niste tarife care pot provoca ,uneori,stop cardiac.

#2812
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Am cod eori, dar de unde iau agentu'?
Eu urmaresc vaporu pe net, mai ceva ca o baba daia de pe scara blocului, ar trebui firma de transport sa ma anunte cand au descarcat containeru... apoi

Edited by Ingerik, 19 December 2021 - 14:56.


#2813
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,568
  • Înscris: 17.09.2005
Telefoneaza la Directia Regionala Vamala Bucuresti.

#2814
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,259
  • Înscris: 06.01.2009
Salutare,

imi poate cineva recomanda o firma care se ocupa cu transporturi maritime? As avea nevoie de o oferta de pret pentru un import din Shanghai de la fabrica pana in portul Constanta. Dimensiunile ar fi 7 metri cubi si o greutate totala de 1,8 tone.

Multumesc anticipat.

#2815
daniel_98

daniel_98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 22.01.2018
Salutare
Vreau comand de pe alibaba aproximativ ~20 bucati ( totalul fiind aproximativ 600$ cu tot cu transport ) dintr-un singur produs iar ca metoda de transport aleg "HK UPS Saver".
Produsele vor fi cumparate pe firma, le voi pune la vanzare online.
Am urmatoarele intrebari :
1. Ce taxe se aplica ?
2. Produsele imi vor fi livrate acasa/firma ? Sau trebuie sa ma duc la vama sa le ridic ?
3. Pentru factura produselor comandate trebuie sa vorbesc cu vanzatorul de pe alibaba ?

Va multumesc!

#2816
Tatuatu

Tatuatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 31.07.2013
salutare,caut un agent pentru a aduce produse din china,ce parere aveti de reclama-se-plateste,cine a avut experienta cu ei ?
sau cunoasteti o alternativa mai ieftina? sau aun alt agent ? ms

Edited by Tatuatu, 05 March 2023 - 02:15.


#2817
zimrom

zimrom

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.06.2016
Salutare ! Pentru cine este intersat, va pot ajuta cu transporturile maritime, containere complete sau grupaj/ importuri,exporturi China sau din si spre orice alta destinatie de pe glob.Firma PREMIER FREIGHT este prestator de servicii in domeniul transportului maritim pentru marfuri containerizate: containere complete (FCL) sau partiale (LCL) prin agenti de linie, indiferent de portul de incarcare sau tara de destinatie sau origine, in variante de transport “port-to-port” sau “door-to-door”.Oferim servicii container complet sau grupaj (in cazul marfurilor cu un volum mai mic) door-to-door, preluam marfurile direct din depozitul furnizorului si le livram la usa clientului oriunde in Romania.
Serviciul nostru de grupaj LCL ofera solutia eficenta si ieftina pentru o incarcatura mixta intr-un container, chiar daca clientul are un volum mic de marfa de la mai multi furnizori din China sau orice alta destinatie. Consolidam partidele de marfa primite de la furnizori in depozitele noastre din China sau orice alta destinatie iar dupa deconsolidarea in Romania livram marfa catre clientul final.Asiguram toate formalitatile vamale import sau export,depozitare,asigurare marfa,transbord marfa,asistenta logistica in port Constanta,prestatii portuare si transport auto(ADR,perisabile,marfa generala,agabaritice,etc).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate