Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

mp3 player SONY GT410U

  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
codadi

codadi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2007
Salutare la toata lumea! Asta e primul meu topic pe forumul asta :)

Mi-am cumparat si eu de curand un mp3player la masina model SONY GT410U (info)

Mi-am luat acest model pentru ca are un port usb la care se poate conecta un memory stick si am zis ca e mai avantajos astfel....nu trebuie sa tot schimb cd-uri, etc.....Fericit de aceasta achizitie mi-am instalat player-ul in masina, sa fac un test. Am pus ceva muzica pe un memory stick (Corsair de 1gb) si din nefericire acesta nu era suportat cica. Asa ca am plecat cu coada intre picioare sus in casa sa vad care e faza....am gasit o lista cu memory stick-urile suportate (lista).

Intrebarea mea e pt cei care au acest model......stiti cumva alte modele de memory stick-uri suportate in afara de cele din lista. Pt ca sincer nu prea gasesti astfel de modele de memory stick-uri in Romania. Eventual doar SanDisk pe care l-am gasit doar pe un singur site din Ro.

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postcodadi, on Jan 10 2007, 11:36, said:

Salutare la toata lumea! Asta e primul meu topic pe forumul asta :)

Mi-am cumparat si eu de curand un mp3player la masina model SONY GT410U (info)

Mi-am luat acest model pentru ca are un port usb la care se poate conecta un memory stick si am zis ca e mai avantajos astfel....nu trebuie sa tot schimb cd-uri, etc.....Fericit de aceasta achizitie mi-am instalat player-ul in masina, sa fac un test. Am pus ceva muzica pe un memory stick (Corsair de 1gb) si din nefericire acesta nu era suportat cica. Asa ca am plecat cu coada intre picioare sus in casa sa vad care e faza....am gasit o lista cu memory stick-urile suportate (lista).

Intrebarea mea e pt cei care au acest model......stiti cumva alte modele de memory stick-uri suportate in afara de cele din lista. Pt ca sincer nu prea gasesti astfel de modele de memory stick-uri in Romania. Eventual doar SanDisk pe care l-am gasit doar pe un singur site din Ro.



Salut! Eu zic sa incerci mai multe stick-uri (eventual ia cu imprumut de la prieteni mai multe modele) si sa vezi cu care e compatibil. Am patit si eu la modulator fm sa nu mearga cu cateva modele de stick-uri mai "petarda". Acum am un kingmax de 1gb, modelul acela mic de tot, cat o unghie. [ http://akiba.ascii24.com/akiba/news/2006/05/11/images/images807681.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Cit mai este un  SONY GT410U ?
M-ar interesa si pe mine.

#4
codadi

codadi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2007

View PostMAK, on Jan 10 2007, 12:31, said:

Cit mai este un  SONY GT410U ?
M-ar interesa si pe mine.

Eu l-am luat cu 499 RON din reteaua de magazine Domo.....daca comanzi de pe net de la ei iti dau reducere de 5%.

@Marius3K  Am  mai incercat vreo 2 modele de memory stick-uri dar cu nici unul nu am avut noroc. Problema e ca nu prea am asa multi prieteni care sa aiba stick-uri.....si daca au au acelasi model ca si al meu pt ca eu le-am recomandat :(

#5
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postcodadi, on Jan 10 2007, 12:42, said:

Eu l-am luat cu 499 RON din reteaua de magazine Domo.....daca comanzi de pe net de la ei iti dau reducere de 5%.

@Marius3K  Am  mai incercat vreo 2 modele de memory stick-uri dar cu nici unul nu am avut noroc. Problema e ca nu prea am asa multi prieteni care sa aiba stick-uri.....si daca au au acelasi model ca si al meu pt ca eu le-am recomandat :(


Ce sa zic? Incearca la garantie. Sa iti testeze ei si sa iti recomande unul. Pe afara, lumea cam fuge de sony-uri. Alpine, Pioneer, Kenwood, etc. dar nu prea recomanda sony, decat ca o solutie de budget.
P.S. : Esti sigur ca stii "sa il operezi" si ce comenzi trebuie sa ii dai? Cu alte cuvinte, are you sure?

#6
codadi

codadi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2007
Da....stiu sa il operez....
Acum cateva ore am legat si subwooferul merge totul bine.....:)
Am vb cu cineva si poate sa imi aduca sa testez un memory stick de la Sony (e pe lista stick-urilor suportate). Sa vedem daca merge. Daca nu tzeapa ce sa zic......oricum daca nu merge asa e bine si cu cd-uri, cu toate ca era mai avantajos din mai multe puncte de vedere cu stick-ul.
Sa vedem ce surprize ne rezerva ziua de maine :)

#7
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Cică merge Apacer-ul de 2 GB. Și cică ar fi la Flamingo la prețul de 1,5 milioane.

Nu l-am văzut eu personal mergând, așa că nu bag mâna în foc. Poate reușești cumva să-l probezi întâi.

Succes!

Să ne zici dacă a mers!

#8
sile01

sile01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.09.2006

View PostMarius3k, on Jan 10 2007, 12:30, said:

Salut! Eu zic sa incerci mai multe stick-uri (eventual ia cu imprumut de la prieteni mai multe modele) si sa vezi cu care e compatibil. Am patit si eu la modulator fm sa nu mearga cu cateva modele de stick-uri mai "petarda". Acum am un kingmax de 1gb, modelul acela mic de tot, cat o unghie. [ http://akiba.ascii24.com/akiba/news/2006/05/11/images/images807681.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si acela al tau merge?
ca delea ca al tau sunt pe piatza

#9
codadi

codadi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2007
pana la urma mi-am luat un SanDisk  1GB SDCZ4-1024 si merge perfect :) Am gasit in metro.....e la vreo 50 RON...

#10
sile01

sile01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.09.2006
de 2 gb cat este?

#11
codadi

codadi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2007
in jur de 80-90 RON.......parca.....numai stiu sigur pt ca l-am luat acum 3 sapt cred :)
Dar merge bine.....nu am probleme cu el.....e chiar fain......ma bucur ca am scapat de cd-uri :)
Mi-as fii luat si eu unul de 2 gb dar nu eram sigur daca e compatibil......pt ca pe lista aia nu apare nici un memory stick peste 1gb...

#12
free_runner

free_runner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.08.2007

View Postcodadi, on Jan 10 2007, 17:45, said:

Da....stiu sa il operez....
Acum cateva ore am legat si subwooferul merge totul bine.....:)
Am vb cu cineva si poate sa imi aduca sa testez un memory stick de la Sony (e pe lista stick-urilor suportate). Sa vedem daca merge. Daca nu tzeapa ce sa zic......oricum daca nu merge asa e bine si cu cd-uri, cu toate ca era mai avantajos din mai multe puncte de vedere cu stick-ul.
Sa vedem ce surprize ne rezerva ziua de maine :)



ziceai ca ai legat subwoofer la gt410u ? ai si amplificare ?

am si eu un gt410u cumparat recent dar vad ca a aparut o mica pb a si nu stiu exact de unde e. din cand in cand pur si simplu se inchide, si se reseteaza tot , parca ar fi pana de curent , nu e un anumit interval de timp , ci e aleatoriu ... n am fost la magazin sa intreb de la ce s ar putea intampla asta, poate aflu intre timp .....

#13
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Eu am legat subwoofer+amp la GT410U. Suna ok, are functii de Low-Pass-Filter de 125Hz si de 75(sau 80)Hz. are si control de Volume(gain) asupra subwooferului direct din meniu.


Cat despre problema resetatului, nu stiu ce sa zic, poate ar fi bine sa trimiti un mail producatorului sau mai bine sa-ti duci la garantie.

#14
Drug

Drug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 07.05.2005
Si al meu se opreste si se reseteaza uneori. Ma gandesc ca e de la caldura. vreo protectie ceva.desi in acest caz nu ar trebui sa se reseteze.Oricum, nu e tare suparator, s-a intamplat cred de 3-4 ori de 1/2 an. Ref. USB - al meu merge perfect cu Corsair 4gb

#15
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Prima "problema" cu playerul: ramane ceasul in urma cu cateva minute pe zi...intr-o saptamana, poate mai mult cred ca o sa ramana cu o ora...

#16
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
M-am jucat putin cu playerul:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4HUx1t-RsNY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7JhUizBOnZU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
Mutu_vlan

Mutu_vlan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2005
Am si eu o problema cu SONY Xplod CDX - GT410U...

inainte cand bagam un stick de memorie.. imi afisa pe display usb..read.. si incepea sa cante
...

acum cand bag sticku... nu mai face nimic.... licare becu de la stick.. selectez manual modul usb... si imi afiseaza no device...

se poate sa se fi dus portu usb si sa nu mai citeasca?

a avut cineva problema asta ??

#18
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Cu alt stick ai incercat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate