Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Apple iPhone

- - - - -
  • Please log in to reply
1834 replies to this topic

#1819
Remus325

Remus325

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 13.01.2013
Bogdan998, stiu ca a trecut ceva timp de cand ai postat toata treaba cu 2G-ul, dar am o intrebare? Nu vrei sa il vinzi? As vrea sa stiu starea lui vizuala, cum arata carcasa fata spate in mod special.
Sunt fan Apple si mi-ar placea sa am toate modelele  asa de bibelou, dar imi lipseste un 2G ingrijit ca aspect. Astept un raspuns din partea ta

#1820
agicflower

agicflower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.02.2014
iphone-ul 2g are conexiune de internet la cartela de la telekom? din cate am inteles se numeste 2g pentru ca nu are conexiune 3g..

#1821
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Probabil suporta conexiuni de tip EDGE, adica 128kbps. Foarte inceata conexiunea, nu ti-ar permite sa te uiti pe YT, iar facebook-ul ti s-ar misca ca naiba. L-ai cumparat recent sau il ai de mult timp? I-a trecut vremea de ani buni.

#1822
agicflower

agicflower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.02.2014
nu, ma gandeam sa achizitionez unul si sa-l folosesc doar pentru vorbit si doar putin net :)

#1823
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
de la 3gs in sus iti trebuie ca sa mearga cat de cat decent pe net.

#1824
agicflower

agicflower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.02.2014
ok, multumesc mult! ^_^

#1825
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Ia-ti 4 sau 4S daca nu ai mari pretentii mari de performanta.

#1826
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
"This content requires Adobe Flash Player, which is not supported by your device. This content can be viewed on a desktop computer or on mobile devices that support Flash Player."
Ăsta este mesajul pe care îl primesc cand încerc sa ma uit la o emisiune înregistrată de ka un post TV
Deci se poate vedea ceva fără adobe ăsta ?

#1827
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Flash nu mai poti instala decat pe desktop, sau pe o versiune mai veche de android. Daca site-ul care ofera filmul respectiv nu are si format html4, ia-ti adio.

#1828
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Merci era o emisiune se ieri de la un TV o sa o vad acasa de pe laptop

#1829
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Azi sunt 10 ani de la anuntarea primului iPhone.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9hUIxyE2Ns8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by filip.serban, 09 January 2017 - 17:15.


#1830
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Astazi m-am reuitat si eu.

Works like magic


Posted Image

#1831
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postfilip.serban, on 11 ianuarie 2015 - 19:09, said:

... Daca site-ul care ofera filmul respectiv nu are si format html4, ia-ti adio.
Adica mp4, in nici un caz html (indiferent de numar, html este limbaj de creare pagini WEB).

#1832
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
De atunci si pana acum sigur s-a rezolvat misterul.

Nu stiu cum nimeriti, sincer, sa dezgropati subiecte si sa raspundeti la mesaje de n ani...

#1833
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postbreitner, on 28 februarie 2017 - 14:08, said:

Adica mp4, in nici un caz html (indiferent de numar, html este limbaj de creare pagini WEB).

Da, dar playerul este HTML5. MP4 poate fi redat si de catre Flash Player. De-aia, in discutiile non-tehnice se prefera "greseala" asta, pentru a se diferentia de Flash Player pe care il uraste toata lumea.

View PostLex404, on 28 februarie 2017 - 14:53, said:

Nu stiu cum nimeriti, sincer, sa dezgropati subiecte si sa raspundeti la mesaje de n ani...

A tinut el sa-mi arate ca gresec. Nu e ca si cum n-as lucra in industria asta de 15 ani.

#1834
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postfilip.serban, on 28 februarie 2017 - 15:45, said:


Da, dar playerul este HTML5. MP4 poate fi redat si de catre Flash Player. De-aia, in discutiile non-tehnice se prefera "greseala" asta, pentru a se diferentia de Flash Player pe care il uraste toata lumea.


Adica trebuia sa specifici "daca site-ul nu este creat in html 5" atunci cand ai dat "indicatii"! Si apoi cati crei ca stiu  (sau ii intereseaza) "chestiile" astea?

#1835
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postbreitner, on 28 februarie 2017 - 16:26, said:

Adica trebuia sa specifici "daca site-ul nu este creat in html 5" atunci cand ai dat "indicatii"! Si apoi cati crei ca stiu  (sau ii intereseaza) "chestiile" astea?


Stai linistit, ca poti reda Mp4 cu player HTML si in XHTML 1.0  care nu este HTML5. Ba poti reda video si in HTML4, cu conditia ca browserul sa suporte tagurile potrivite, iar astea bazate pe webkit, cum sunt Safari si Chrome, merg fara probleme. Singura problema cu acea pagina este ca nu ti se valideaza pe W3C, iar daca iti pasa de chestia asta, intr-adevar, trebuie sa schimbi definitia documentului si sa-i scrii codul corect. Termenul de "Video HTML5" a fost popularizat chiar de Jobs. E o denumire generica ce face diferenta intre Playerele Flash si playerele HTML.
Nu mai incerca sa duci vreo polemica cu mine pe tema asta, te rog.

Edited by filip.serban, 28 February 2017 - 18:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate