Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Probleme Orange - semnal

- - - - -
  • Please log in to reply
813 replies to this topic

#739
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postmarcu35, on 26 septembrie 2013 - 17:25, said:

loc. Socrujeni este acoperita 2G indor si 3G outdor
Si chiar ai acoperire indoor/outdoor asa cum spun ei, sau e mai putin decat atat?

#740
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,854
  • Înscris: 13.07.2010

View Postmarcu35, on 26 septembrie 2013 - 17:25, said:

Dom' vio astazi am primit raspuns la sesiyarea mea cu privire la lipsa semnal 3G indor. Pe scurt se recunoaste faptul ca loc. Socrujeni este acoperita 2G indor si 3G outdor si ca nu exista in plan densificarea zonei . Tocmai cosmote si-a mai facut un client.

E alegerea ta. Îți dai seama că nimeni nu e perfect. Îmi pare rău pentru tine. Eu sunt foarte mulțumit de acoperire.Posted Image

Edited by vio73, 26 September 2013 - 17:42.


#741
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Scuze citind mesajul din nou am constata ca localitatea e acoperita 2G si 3G outdor. Deci daca vrei sa vorbesti la tel stai pe afara. Oricum au fost sinceri ceea ce pentru mine inseamna foarte mult. O sa incerc sa pun mesajul complet . De vorbit se poate vorbi la telefon afara dar in locuinta e cam greu se intrerupe des.

Edited by marcu35, 26 September 2013 - 18:25.


#742
o_a_stoica

o_a_stoica

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.11.2013
Orange down de 20 de minute (sau atunci am bagat eu de seama) in Alba Iulia...nu se pot efectua apeluri (in casca se aude mesajul " retea ocupata "),internetul pe mobil la fel este down...se pot trimite doar mesaje (sms).

#743
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006

View PostAlex86, on 06 iunie 2011 - 23:29, said:

Selgros Berceni semnal ioc !
cum treci de zona caselor adio acoperire , intra pe sos only
parca e adapost antinuclear Posted Image
Dupa 2 ani si jumatate , aceeasi situatie.... Trist

#744
Andutu86

Andutu86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.01.2014
Ma poate lamuri si pe mine cineva, va rog, de ce cand trimit mesaje primesc raport cu "in asteptare", desi cealalta persoana are telefonul deschis? Sa nu aiba semnal in centrul Bucurestiului? Abia dupa 10 minute am primit raport ca mesajul a fost livrat. Tin sa mentionez ca persoana respectiva era in miscare cand am trimis mesajele. Si nu este prima oara cand mi se intampla. Uneori trimit mesajul si primesc raport "in asteptare", si obisnuit deja cu situatia, mai trimit o data mesajul, pentru ca apoi sa primesc raport ca mesajul a fost livrat. E de la semnal, e de la telefoane? Multumesc!

#745
alexro

alexro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.02.2005
Am urmatoarea problema: Semnal 2-4 liniute dar se aude de parca as avea semnal aproape zero: sunet "ca din tzeava", cu intreruperi, foarte prost, verificat pe mai multe telefoane. De ce imi arata ca am semnal dar calitatea convorbirii este atat de slaba?

#746
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postalexro, on 14 ianuarie 2014 - 17:36, said:

Am urmatoarea problema: Semnal 2-4 liniute dar se aude de parca as avea semnal aproape zero: sunet "ca din tzeava", cu intreruperi, foarte prost, verificat pe mai multe telefoane. De ce imi arata ca am semnal dar calitatea convorbirii este atat de slaba?


Salut,
Te rugam sa semnalezi situatia referitoare la intensitatea semnalului in zona in care te afli, la adresa http://www.orange.ro/acoperire/ . Colegii de la Departamentul Tehnic vor face verificarile necesare.
O zi buna,
Orange Helpers

#747
Galaxy2

Galaxy2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 24.11.2011
Orange Helper !!
Orange are semnal acolo unde sa petrecut accidentul aviatic?

#748
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostGalaxy2, on 21 ianuarie 2014 - 13:12, said:

Orange Helper !!
Orange are semnal acolo unde sa petrecut accidentul aviatic?


Salut,
In zona accidentului aviatic, reteaua Orange este disponibila si ofera semnal pentru serviciile 2G si 3G.
O zi buna,
Orange Helpers

#749
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,854
  • Înscris: 13.07.2010
Interesant, doar că pasagerii din avion cred că nu erau utilizatori Orange.

#750
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,224
  • Înscris: 08.12.2006
In comunicat s- a zis clar ca apelul a venit din reteaua Vodafone.....

Edited by cuculea, 22 January 2014 - 09:59.


#751
nitro_add78

nitro_add78

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 93
  • Înscris: 01.01.2014
In care comunicat ca pe toate posturile TV s-a spus ca apelurile catre 112 s-au efectuat de pe doua retele de telefonie mobila...

View Postvio73, on 21 ianuarie 2014 - 17:21, said:

Interesant, doar că pasagerii din avion cred că nu erau utilizatori Orange.

...si daca erau (desi nu stim asta cu certitudine) acestia ar fi fost localizati cu o eroare de 1mm,nu-i asa?

#752
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Helper , cu Selgros Berceni care e treaba? Am mai semnalat si in 2011 problema.

#753
nitro_add78

nitro_add78

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 93
  • Înscris: 01.01.2014
@Orange_helper : ce se intampla cu semnalul in Bucuresti (locatie : Calea Vitan nr. 6-6A,Phoenix Tower) si ieri si azi am avut mai multi probleme cu primirea / efectuarea apelurilor...astazi de exemplu intre orele 14:30-15:45 cand se incerca sa se apeleze primeam mesajul "retea ocupata" la fel si ieri in intervalul orar 17:00-17:40).?

#754
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,134
  • Înscris: 04.10.2005
Cred ca sunteti cam multi in phoenix tower, daca dadea "retea ocupata"... o sa se rezolve cu proxima restructurare...

#755
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postnitro_add78, on 22 ianuarie 2014 - 17:03, said:

@Orange_helper : ce se intampla cu semnalul in Bucuresti (locatie : Calea Vitan nr. 6-6A,Phoenix Tower) si ieri si azi am avut mai multi probleme cu primirea / efectuarea apelurilor...astazi de exemplu intre orele 14:30-15:45 cand se incerca sa se apeleze primeam mesajul "retea ocupata" la fel si ieri in intervalul orar 17:00-17:40).?
Stai sa vezi in Arad,unde nu ai semnal si pica in mijlocul orasului.

#756
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
In Braila, zona Vidin, semnalul lipseste. 2G mai mult lipsa, 3G lipsa total, 4G n-a fost niciodata in oras. Chiar daca e cod portocaliu, macar 2G ar fi de bun simt sa fie functional.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate