Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Ce masina sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
intrare

intrare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 11.01.2003
alfaromeo: nu tin neaparat sa cumpar o masina noua dar este cea mai ieftina varianta sa cumpar o masina pentru ca nu am toti banii. Daca as avea banii cash as lua un Passat la 12-13 k Euro, dar nu am banii.

#20
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003

Quote

Originally posted by intrare
Am mai sondat piata, am aflat pareri ale altor persoane si am m-am gandit ca mai bine iau un Volkswagen Polo 1.4 TDI care e cam la fel la pret dar are valoare mai mare de revanzare
voi ce parere aveti ?
Merita un Polo 1.4 Tdi 70 Cp 13600 euro ?


exact ce ti-am recomandat eu daca iti permiti cele 2 mii in plus fata de Clio.....Polo arata foarte bine, e destul de performant in clasa asta si valoarea de revanzare+imaginea pe piata e cea mai buna in Ro, deci nu gresesti.....

#21
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
peugeot 206, parerea mea (facut in anglia, loc cam putin in spate, portbagaj suficient, consum+motor super, singura pb. ar fi preturile in service si la piese, in rest numai de bine am auzit)

la polo singura pb. e ca exista Fabia, care e mai mare si mai ieftina.

despre C3, m-am suit intr-unul la SAB, am deschis trapa si nu se mai inchidea apoi, no comment.

renault nu cunosc.

mail al unui coleg posesor 206: [email protected].

#22
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
eu am renault-ul si sunt foarte multumit.

#23
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Pana la urma ce s-a hotarat?
Peugeot-ul sau Vw-nul? ;)

#24
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003

Quote

Originally posted by intrare
alfaromeo: nu tin neaparat sa cumpar o masina noua dar este cea mai ieftina varianta sa cumpar o masina pentru ca nu am toti banii. Daca as avea banii cash as lua un Passat la 12-13 k Euro, dar nu am banii.


Daca nu stiai, poti sa iti iei si masini second in leasing/rate. Poti sa iti iei un imprumut de la banca si sa iti iei ce masina vrei tu, noua sau second.

#25
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si mai sunt si firme care aduc la comanda second handuri cu o mica parte in avans si restu rate pe x luni/ani.

#26
cornelius

cornelius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.09.2003
Clio Symbol, made in Turkey, sucks intradevar la calitate; dar de ce nu iei in considerare un Clio Bicorp, facut la mama lui in Franta, si care depasea numeric VW Golf in Paris, cel putin vara trecuta?
Bineinteles nici urma de Symbol pe acolo.

#27
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 17.10.2003
E urat, ma. Ce dracu, e cocosat rau. O fi el mai ieftin ca alealalte, dar nici sa iesi cu aratarea pe strada. Iar farurile arata a catel la care i-ai pus mana pe cap si i-ai tras pielea spre spate.

#28
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

Quote

Originally posted by akeem
E urat, ma. Ce dracu, e cocosat rau. O fi el mai ieftin ca alealalte, dar nici sa iesi cu aratarea pe strada. Iar farurile arata a catel la care i-ai pus mana pe cap si i-ai tras pielea spre spate.


:Jump: :Jump: :Jump: :Jump:

:cool: Cool  :cool:

:cya:

#29
intrare

intrare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 11.01.2003
N-am mai postat pentru ca am fost plecat. In primul rand multumesc tuturor pentru raspunsurile date si timpul pierdut. Saptamana viitoare voi trage o tura pe la dealerii din zona de vest sa vad exact la fata locului care sunt preturile si ofertele si voi alege ceva. O sa va anunt dupa ce am luat masina. Deocamdata sunt hotarat 50% pe Polo, 30% Peugeot 206, si restul Citroen C3 si Clio.
Am auzit ca stimatii guvernanti vor sa scoata facilitatile de la leasing asa ca trebuie sa ma grabesc.
Thanx all

#30
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 17.10.2003
Bine ca ai aparut, ca ramaneam fara obiectul muncii :D

#31
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Go Polo. Am mers cu un TDI de 75 de cai (ala in 3 cilindri). Merge super misto si consuma aproape nimic. Fiabilitatea cunoscuta si valoare mare de revanzare. Singurul lucru care nu prea imi place este cum arata, aici castiga 206. In rest, Polo all the way.

#32
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 17.10.2003
Moartea, ai dreptate, nu ma mai omor dupa Polo la felul cum arata. Si cand te gandesti ca cel anterior (fara facelift) a fost masinuta mea preferata la clasa mica ani de-a randul (si a iesit si vreo 3 ani consecutiv cea mai votata masina la clasa ei la concursul AMS).

#33
ZALMOXIS

ZALMOXIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 10.01.2004
sal'tare

Peugeot 206 de departe. Pe langa motorul excelent ai si un design care intoarce privirile (sau ma rog... intorcea cand a aparut).

#34
intrare

intrare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 11.01.2003
Tocmai am semnat contractul pentru un VW Polo 1.4 TDI dotare Attraction. Dealerul zicea ca masina ajunge in maxim 2 luni. Abia astept sa vad cum merge. Pana atunci ma car tot cu masinuta mea Renault 5.
Merci tuturor pentru raspunsuri.
Salutari.

#35
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 17.10.2003
S-o stapanesti sanatos. Ce are la Attraction si cat te-a costat?

#36
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Ai facut alegerea buna. S-o stapanesti sanatos cand o vei avea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate