Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Adobe Photoshop CS5, CS6, CC

- - - - -
  • Please log in to reply
601 replies to this topic

#577
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Cam asa. Mi l-a facut cineva.

#578
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Buna ziua! Am si eu nevoie de un o poza pentru un concurs pe facebook, nu am reusit sa instalez photoshopul si nici nu mai incerc, oricum n-as sti sa-l folosesc asa detaliat chiar daca sunt tutoriale pe net. Am doua poze, vreau sa decupez o poza si s-o pun intr-un background . Am incercat la un prieten si chiar daca m-am chinuit ceva tot nu era decupata bine si se vedea ca e ,,photoshopată,, =)) .
Vă rog, cine are 10 minute libere si are cat de cat experienta sa-mi dea PM sa-i las cele 2 poze... Multumesc !

#579
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013

View Postkill96, on 04 noiembrie 2016 - 13:36, said:

Buna ziua! Am si eu nevoie de un o poza pentru un concurs pe facebook, nu am reusit sa instalez photoshopul si nici nu mai incerc, oricum n-as sti sa-l folosesc asa detaliat chiar daca sunt tutoriale pe net. Am doua poze, vreau sa decupez o poza si s-o pun intr-un background . Am incercat la un prieten si chiar daca m-am chinuit ceva tot nu era decupata bine si se vedea ca e ,,photoshopată,, =)) .
Vă rog, cine are 10 minute libere si are cat de cat experienta sa-mi dea PM sa-i las cele 2 poze... Multumesc !
Am rezolvat-o singur, multumesc !

#580
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Apropos, cât a costat serviciul?
:)

Edited by calexe, 04 November 2016 - 20:52.


#581
zeusreload

zeusreload

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.11.2010
Buna ziua! Am nevoie de putin ajutor...cum trebuie sa salvez o imagine din Photoshop ca sa se pastreze aceeasi calitate in produsul final?
in PS CS6: http://imgur.com/a/0IHMy (pe PC se vede si mai clar decat aici)
imaginea salvata pe desktop http://imgur.com/a/YQelt
arata de parca as fi dat zoom pe ea :|

Se pierde din claritatea imaginii...rezolutia este de 184x184, pentru avatar Steam
si pe Steam tot blurat se vede http://imgur.com/a/Kq2AT

rezolutia nativa a monitorului este 2560x1440, daca ajuta cu ceva.

#582
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
save for web and devices, jpeg high

#583
zeusreload

zeusreload

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.11.2010
am incercat...tot nu iese bine
http://imgur.com/a/07EM9

sa incerc cu o rezolutie mai mare, desi recomandat este 184x184?

edit: am rugat un prieten sa verifice cum apare pe steam, iar el il vede clar(la mine)...eu de ce il vad asa urat?

Edited by zeusreload, 05 November 2016 - 17:29.


#584
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Depinde cu se setari salvezi acel jpeg si mai mult decat atat..depinde si in ce format salvezi fisierul. Pentru claritate maxima poti folosi .tiff dar va ocupa mai mult.

#585
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Salut !
Cand vreau sa scriu ceva in photoshop CS6, cursorul la mouse apare in partea stanga a cuvantului. De ce ?

#586
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://forums.adobe.com/servlet/JiveServlet/downloadImage/2-4958403-267353/450-225/Untitled-2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#587
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Mersi frumos ! :D

#588
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008
Utilizez Adobe Photoshop CS6 iar atunci cand introduc diacritice la un text deja creat se modifica fontul. Daca modific manual la fontul initial, acesta nu se modifica, ramane acelasi. Ce se poate face?

De exemplu, fontul initial este Nueva Std dupa diacriticul introdus se modifica in Minion Pro. Selectez cuvantul si modific fontul in Nueva Std, insa acesta nu se modifca.

Am instalat fontul Nueva Std insa nimic nu se schimba.

Edited by Gabysh, 07 January 2018 - 15:58.


#589
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Unele fonturi nu posedă diacritice. Ești sigur că Nueva Std are diacritice?

#590
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008
Ce pot face daca un font nu suporta diacritice?

#591
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006
Pictezi coditele.. in PS.;)

Edited by crokodilu, 07 January 2018 - 22:20.


#592
nelutzul40

nelutzul40

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.09.2009
Salutari!
Am si eu nevoie de ajutor in editarea unei fotografii, mai exact vreau sa iau parul dintr-o fotografie si sa-l pun in alta (tot aceeasi persoana). Sunt incepator, am downloadat photoshop 7.0, pe youtube am gasit numai in limba hindi cateva tutoriale.

In fine, am reusit sa cropez parul din fotografie, m-am dus la ,,EDIT,, am dat ,,copy,, m-am dus la cealalta poza, am dat ,,paste,, s-a facut croparea (cu parul in cauza) dar este foarte mare si nu stiu cum sa o micsorez ca sa o asez unde trebuie.
Un sfat, va rog?

#593
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
Edit - Free transform si vor aparea marcajele de redimensionare pe obiectul selectat (sau ctrl+T).
Ca sa scapi de eternul copy/paste al unui layer, in cazul a doua documente deschise, layerul/selectia vizata se poate trage pur si simplu dintr-un fisier in altul (drag&drop) .

Edited by malmoth, 01 April 2018 - 18:17.


#594
nelutzul40

nelutzul40

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.09.2009

View Postmalmoth, on 01 aprilie 2018 - 18:13, said:

Edit - Free transform si vor aparea marcajele de redimensionare pe obiectul selectat (sau ctrl+T).
Ca sa scapi de eternul copy/paste al unui layer, in cazul a doua documente deschise, layerul/selectia vizata se poate trage pur si simplu dintr-un fisier in altul (drag&drop) .


Asta este! Multumesc frumos!!!!!
Acu am aranjat paru,  (chiar l-am si rotit un pic!)  da nu stiu cum sa fac sa salvez.....o sa fac o cercetare despre combinatii de taste......
O zi placuta tuturor!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate