Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Connex iarasi ne baga in CONFUZII !?!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003
Chestiunea e urmatoarea :
La TV si pe site-ul Connex se zice ca la ofera promotionala se dau in afara de niste telefoane mai ieftine si 12 luni cu reducere de 50% din abonament !
Pe de alta parte imi vine pe mail de la InfoX (serviciu Connex de informare asupra ofertelor si serviciilor) urmatoarele :
"1. Oricare ti-ar fi visul, incepe sa-l traiesti de sarbatori!
Connex iti doreste sa iti implinesti toate visele la anul.

Si iti ofera lunar 20 de minute gratuite, pe viata, valabile in orice retea nationala.  
In plus, iti ofera si 10 luni de reduceri:
· 50 % reducere la abonament in primele 5 luni,
· 50% reducere la convorbiri in retea in urmatoarele 5 luni,
· telefoane la preturi extraordinare

Toate astea, daca te abonezi pina la 31 decembrie ."

NU STIU CE SA MAI CRED ? CA CEI DE LA CONNEX S-AU LUAT DUPA ORANGE CU MINUTELE "PE VIATA" SI-SI INCEARCA CLIENTI FIDELI CU OFERTE AMETITOARE ?
ORI CA CEI DE LA CONNEX STAU PROST CU TEHNOREDACTAREA NOILOR OFERTE PE INFOX?!

Ceea ce e clar e ca mi-as lua un abonament nou daca-r fi oferta cum zice la InfoX !
Voi v-ati infige ?
:)

#2
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Si eu am primit mesajul asta de la infoX, interesant e ca nu se mai specifica nimic de telefoanele din oferta...

#3
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
Intrebare: voi folositi serviciile de telefonie mobila sau vanati oferte an de an?

#4
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
Hai ca va zic eu ca mi-am facut 2 abonamente (pt mine si sotie)
12 luni abonament la 50% si 20MINUTE NATIONALE pe viata!
Asta mi s-a parut o oferta de nerefuzat!

#5
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Azi am primit si eu acest infox.... Strange..

#6
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003

Quote

Originally posted by PicuTex
Hai ca va zic eu ca mi-am facut 2 abonamente (pt mine si sotie)
12 luni abonament la 50% si 20MINUTE NATIONALE pe viata!
Asta mi s-a parut o oferta de nerefuzat!

Pai cum asa, ca nu scrie nicaieri, nici la TV nici pe site-ul Connex de +20 minute/luna/viata !!!
Cum ai reusit ?
Spune-ne si noua ...

#7
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003
Uite ce scrie pe site-ul Connex:

http://www.connex.ro...x.jsp?locale=ro

#8
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Pai bun dar unde sunt minutele?

#9
Casual

Casual

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 14.11.2003
Am primit si eu InfoX si uite ce scrie:

1. Oricare ti-ar fi visul, incepe sa-l traiesti de sarbatori!
Connex iti doreste sa iti implinesti toate visele la anul.

Si iti ofera lunar 20 de minute gratuite, pe viata, valabile in orice retea nationala.
In plus, iti ofera si 10 luni de reduceri:
· 50 % reducere la abonament in primele 5 luni,
· 50% reducere la convorbiri in retea in urmatoarele 5 luni,
· telefoane la preturi extraordinare
Toate astea, daca te abonezi pina la 31 decembrie.

#10
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
probabil ca din ianuarie 2004, pt a-si pastra " popularitatea" Connex va da la cei care au 1 an in retea  10 minute nationale, cei cu 2 ani 20...pana la vechimea de 3 ani :)

#11
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2003
de ce din ianuarie 2004 ca eu am 10 minute gratuite si acum ...dupa un an de abonament??????

#12
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
era o gluma. :)

#13
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003
nu stiu ce sa mai zic ! un raspuns oficial de la Connex n-am aflat, desi asteptam !?!
iar azi am vazut la tv pe un post local reclama unui dealer CNX care avea la oferta chiar nemaipomenita, sau mai sus pomenita ... adica :
-20 min/ luna
-12 luni de abon la jumatate !
?????????????????????????????????

#14
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003
azi mi-a venit un nou msg de la InfoX, LAMURITOR !?
"Buna ziua,

Dorim sa va informam ca oferta pentru noii abonati prezentata in mesajul InfoX anterior este valabila pentru persoanele cu domiciliul stabil in unul din judetele: Brasov, Cluj, Alba, Sibiu, Covasna, Harghita, Mures, Bistrita, Salaj, Bihor, Maramures, Satu Mare, Arad, Iasi sau Bacau.

Va prezentam mai jos oferta valabila la nivel national pentru noii abonati:

Oricare ti-ar fi visul, incepe sa-l traiesti de sarbatori!
Connex iti doreste sa iti implinesti toate visele la anul. Si iti ofera, daca te abonezi pana la 31 decembrie:

12 luni cu 50% reducere la abonament*

Telefoane la preturi** extraordinare: Siemens A50 la 12$, Sony Ericsson T100 la 24$, Nokia 3410 la 47$ si Siemens M55 (cu camera foto si ecran color) la 95$.

Aceasta oferta nu se cumuleaza cu nici o alta oferta promotionala.
*pentru abonamentele cu minute incluse se acorda 6 luni cu 50% reducere la abonament
** preturile sunt valabile cu abonament Connex si nu contin TVA; in limita stocului disponibil."

Adica, daca n-ai noroc sa fii sau sa ajungi in orasele mai sus mentionate, iei oferta la nivel national care e mai NASPA, dupa parerea mea !

Asta suna putin a discriminare zonala !

#15
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003

Quote

Originally posted by PicuTex
Hai ca va zic eu ca mi-am facut 2 abonamente (pt mine si sotie)
12 luni abonament la 50% si 20MINUTE NATIONALE pe viata!
Asta mi s-a parut o oferta de nerefuzat!

Aici cred ca gresesti ptr cele 2 oferte nu se cumuleaza !
Adica probabil tu ai luat oferta cu 20 min+10luni de reduceri !
Asta e ..

#16
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Oferta se extinde si in Moldova (Iasi, Bacau), unde Connex este defavorizat.

#17
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
ahhahahahhahahah.
nu am vazut carcotasi mai mari ca voi de cand m-a nascut mama.

aveam si eu odata, acum cativa ani telefon pe care il plateam. aveam si dialog si connex, da' nu carcoteam atata. venea factura, marcam banu' si viata era frumoasa. citesc aici mii de posturi despre connex,orange,zapp,cosmorom de mi se face parul maciuca. scopul serviciilor de comunicare este de a COMUNICA si nu de a te lua de ce faza la semnal s-a mutat cu un grad sau de ce liniuta la semnal a tremurat intre orele 14 si 15 cu frecventa de 2 Hz si ecranu' palpaia sau bateria tinea la unu' 3 zile si la altu' 3 zile si 14 minute etc etc etc etc.
daca serviciile sunt atat de rahat precum le vedeti renuntati la ele si gata. de ce sa va stresati atat sau sa va dati cu parerea, de multe ori parand ridicoli, cand puteti sa NU AVETI DELOC TREABA CU ELE? va zic eu de ce:
pentru ca romanu' trebuie sa carcoteasca.

Nu este rautate asta, dar cititi si voi post-urile din ultimii 2 ani legate de telefonia mobila si o sa intelegeti.

#18
eagle3k

eagle3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 11.10.2003

Quote

Originally posted by sigxcpu
ahhahahahhahahah.
nu am vazut carcotasi mai mari ca voi de cand m-a nascut mama.

aveam si eu odata, acum cativa ani telefon pe care il plateam. aveam si dialog si connex, da' nu carcoteam atata. venea factura, marcam banu' si viata era frumoasa. citesc aici mii de posturi despre connex,orange,zapp,cosmorom de mi se face parul maciuca. scopul serviciilor de comunicare este de a COMUNICA si nu de a te lua de ce faza la semnal s-a mutat cu un grad sau de ce liniuta la semnal a tremurat intre orele 14 si 15 cu frecventa de 2 Hz si ecranu' palpaia sau bateria tinea la unu' 3 zile si la altu' 3 zile si 14 minute etc etc etc etc.
daca serviciile sunt atat de rahat precum le vedeti renuntati la ele si gata. de ce sa va stresati atat sau sa va dati cu parerea, de multe ori parand ridicoli, cand puteti sa NU AVETI DELOC TREABA CU ELE? va zic eu de ce:
pentru ca romanu' trebuie sa carcoteasca.

Nu este rautate asta, dar cititi si voi post-urile din ultimii 2 ani legate de telefonia mobila si o sa intelegeti.


Nu te inteleg omule !
Cei care carcotesc nu fac decat sa hotarasca intr-un fel sau altul cota de piata a companiilor respective ! Sau poate AU DREPTUL SA-SI  SPUNA PASURILE !!! NU CREZI ?!?!
Tu, dupa cate inteleg, faci asa :
Daca te jecmaneste vreo companie, TACI, INGHITI SI TRECI MAI DEPARTE ?!
Daca nu-ti ofera un serviciu de calitate (pentru care platesti), TACI, INGHITI SI TRECI MAI DEPARTE ?!
Romanu' cauta servicii de calitate sau isi doreste astfel de servicii, desi poate ca nu are parte de ele, dar face tot posibilul sa le primeasca SI DA, CARCOTESC SI EU CAND E VORBA DE NoN-SERVICII !!!
SI N-AM VRUT NICI UN MOMENT SA FIU RIDICOL PRIN FAPTUL CA AM ATENTIONAT CATEVA PERSOANE DE CE FACE CONNEX LA UN MOMENT DAT !
EU INSUMI SUNT UN CLIENT CONNEX SI ASTEPT DE LA COMPANIA ASTA NUMAI SERVICII DE CALITATE!
TOCMAI DE ASTA TOT URMARESC OFERTELE SI RECLAMELE SI CALITATEA SERVICIILOR CONNEX, IN PRIMUL RAND PENTRU A IMBUNATATI TOATE ACESTE LUCRURI !
Pana acum nu am spus acest lucru, dar de fiecare data cand mi se pare ceva in neregula si inainte de a posta un anunt pe forum dau mesaj la Connex pentru a fi lamurit in legatura cu acel lucru !
Asta e ..
Bye

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate