Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Vreau sa cumpar o tastatura!

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
Am si eu vreo 2 exemplare ca in imaginea de mai sus, identice...dar..1 la mana fac zgomot si 2 nu au tasta de windows [pe care io o folosesc cel mai mult, as putea zice mai mult decat shiftul]. Intr-adevar, "torpila" aia n-are moarte, dar...e dusa...daca vreau noaptea sa vrajesc si io o gajica pe mirc  :yeah baby , cum as mai putea-o face cu prietena langa mine dormind? Pai ar mai dormii ea :ciocan: ?

#20
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003

Quote

Originally posted by TipiTop
Nu am pretentia de a cumpara o tastatura noua, doresc numai o tastatura buna. Stie cineva unde pot gasi in Bucuresti o tastatura IBM , de preferat neagra ?


Nu cred ca vei gasi asa ceva la banii pe care ii oferi, poate doar la cineva care nu stie ce vinde.

O sa incerc sa ma interesez ...

#21
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
Nu ma limitez la 200.000, vin sarbatorile si doresc sa imi fac un mic cadou. As lua chiar si o tastatura IBM noua, numai sa o gasesc.

#22
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Daca stiti unde pot gasi o tastatura din aia IBM, solida, fara taste de Windows, cu bksp si enter mari, v'as fi foarte recunoscator! Daca nu, cred ca o sa ma axez pe un A4Tech care are calitatile astea mai putin greutatea :(

#23
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Intrebarea 1: Tastatura IBM poate fi layout DE?

Intrebarea 2: Pentru tastatura IBM layout EN noua, cu garantie, ma pot interesa de pret si pot aduce 1 (una) bucata pina de sarbatori, ca factura si tot tacimul. Tare mi-e teama insa ca pretul ei e usor high (ma refer la cele standard, ca sa nu mai vorbim de cele cu trackpoint). Pe de alta parte, ca foarte vechi utilizator de IBM, pot confirma ca sint fara moarte.

One more thing: pentru ca scopul prezentei mele pe forum nu e unul comercial, orice alte date suplimentare doar prin PM. Multumesc pentru intelegere.

#24
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Cautati pe la distribuitori de 486 and co second hand. De obicei au zeci de tastaturi IBM din alea vechi. Eu de acolo mi-am luat doua, una EN si una DE. Cred ca stranepotii mei o sa aprecieze cei 150,000 de lei, cat am dat pe amandoua impreuna :) Se scot capacele de la taste si se baga in ceva de spalat, dupa care se face curata cu aspiratorul si cu carpa cu spirt or something si este nou-nouta. Te va tine 750 de ani :)

#25
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si egiptenii foloseau asa ceva. eu acum m-am indragostit de asta wireless. mi se pare beton sa scriu din pat, chiar daca nu vad ce scriu.

tastaturile a4tech sunt jalnice la fiabilitate. nu or sa tina prea mult. va scriu asta de pe un a4tech !
in afara de ibm si microsoft poate doar genius sa mai faca tastaturi bune. si mai sunt niste chestii samsung da la noi nu se gasesc.

#26
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
eu am un acer 6511 tw de vreo 4 ani si in afara de zgomotul cam mare pe care il face nu am avut probleme mai ales ca firimiturile din sanwich-urile mele nu au plecat de acolo de unde au intrat
din pacate nu am nici o imgine cu ea

#27
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Am cautat si eu una dupa aceleasi criterii. In plus vroiam sa fie cu SHIFT mare in stanga adica '' sa fie langa shiftul din dreapta. Singura pe care am gasit-o asa a fost la Comrace si a costat cam 500.000. Preferam sa fie fara butoane multimedia dar nu am avut de unde. Doar mananca loc pe masa, nici macar nu am instalat driverul pentru ele :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate