Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

DVD-uri Davio de la Altex

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
valflo

valflo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.12.2006
Salut!

Am cumparat acum o saptamana un top de 25  de DVD-uri blank Davio de la Altex. Am incercat vreo 10 din ele si nici unul nu a putut fi scris (DVDRW meu nu e de vina, l-am testat cu alte DVD-uri). Pentru ca magazinul Altex este destul de aproape de mine am mers cu ele inapoi. Din pacate nu am pastrat bonul si nu au vrut sa mi le schimbe spunand ca le-am fi putut cumpara din alta parte. Ideea este ca Altex este unic distribuitor de produse Davio pe piata romaneasca (asa am citit pe net si, deci, nu aveam cum sa le cumpar din alta parte) si, poate mai evident de atat, fiecare produs are un cod de bare si se poate verifica de unde a fost cumparat. Problema, in sine, nu e prejudiciul care, oricum nu este mare, ci modul in care isi trateaza marile lanturi de magazine din Romania clientii si calitatea produselor vandute acolo (in cazul de fata Altex). De altfel, am vazut ca au mai fost probleme relatate pe forum cu produsele Davio de la Altex.

Edited by valflo, 02 December 2006 - 15:57.


#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu cumpar Davio de la Media Galaxy. O fi tinand de Altex, nu stiu. In orice caz, mie mi-au mers si am scris destule. Ce unitate optica ai ? Chestia ca scrie alte discuri nu tine. Pe vremuri aveam un Sony care s-a stricat incet-incet si in ultimul timp scria numai Traxdata corect. Dar nu discurile erau de vina, pentru ca am schimbat unitatea si mergeau toate.

#3
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006

View Postvalflo, on Dec 2 2006, 16:50, said:

Salut!

Am cumparat acum o saptamana un top de 25  de DVD-uri blank Davio de la Altex. Am incercat vreo 10 din ele si nici unul nu a putut fi scris (DVDRW meu nu e de vina, l-am testat cu alte DVD-uri). Pentru ca magazinul Altex este destul de aproape de mine am mers cu ele inapoi. Din pacate nu am pastrat bonul si nu au vrut sa mi le schimbe spunand ca le-am fi putut cumpara din alta parte. Ideea este ca Altex este unic distribuitor de produse Davio pe piata romaneasca (asa am citit pe net si, deci, nu aveam cum sa le cumpar din alta parte) si, poate mai evident de atat, fiecare produs are un cod de bare si se poate verifica de unde a fost cumparat. Problema, in sine, nu e prejudiciul care, oricum nu este mare, ci modul in care isi trateaza marile lanturi de magazine din Romania clientii si calitatea produselor vandute acolo (in cazul de fata Altex). De altfel, am vazut ca au mai fost probleme relatate pe forum cu produsele Davio de la Altex.


DAVIO sunt lucruri de mana a 14-a adica ce fabrica ei, calculatoarele sunt ca si celelalte , cat platesti atat primesti cu +- de rigoare

Edited by Cap-shoot, 03 December 2006 - 01:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate