Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Efecte pentru Ulead Video Studio 10

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
octavian_razvan

octavian_razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.11.2006
Fac montaje pt nunti in Ulead Video Studio 10 si as avea nevoie de mai multe efecte mai elaborate.
Am vazut la cineva niste efecte de genul unei perdele care cade sau un buchet de trandafiri...stiti cumva unde pot gasi pachete de efecte sau aveti vreo solutie pt mine? Merci mult.

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Drept sa spun, m-am jucat si eu cu asa ceva, si cu Ulead si cu Pinnacle Video studio, si m-ar interesa si pe mine treaba cu efectele...
Am cautat putin cu Google si am gasit chiar pe forumul lor oficial un punct de plecare...
http://phpbb.ulead.c...ghlight=effects
Mai precis...
Burger Transitions.
Increase your collection of transition effects for VideoStudio
http://www.burgers-transition-site.de/
Daca mai am timp... mai caut ceva...
De asemenea, mai am o gramada de backgrounduri video...

#3
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
ti-am trimis un mesaj.cine are nevoie de asemenea efecte sa imi dea pm.

#4
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
o mica parte din genul acesta de efecte si filmulete animate pe care le am.

Attached Files



#5
Planetvideo

Planetvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 21.09.2005

 octavian_razvan, on Nov 24 2006, 12:06, said:

Fac montaje pt nunti in Ulead Video Studio 10 si as avea nevoie de mai multe efecte mai elaborate.
Am vazut la cineva niste efecte de genul unei perdele care cade sau un buchet de trandafiri...stiti cumva unde pot gasi pachete de efecte sau aveti vreo solutie pt mine? Merci mult.

Se numeste DigitalJuice si gasesti la www.digitaljuice.com

#6
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
DIGITAL JUICE EDITOR'S TOOLKIT WEDDING VOL 3 SI 7. Insa si multe alte efecte si filmulete .

#7
badiuiulianalin

badiuiulianalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.07.2006
daca doresti efecte,tranzitii si alte tiganeli de genul asta, cauta adorage magic.Este un soft nemtesc,care include peste 6000 de efecte(softul full), si este compatibil pt ulead.Tot ce trebuie sa faci este sa instalezi pachetul adorage,iar cand vei deschide ulead-ul,la tranzition,vei avea optiunea adorage fx.dai clik si vei intra in cele 6000 de efecte. Insa,sfat prietenesc,incearca sa nu abuzezi de ele,o sa fii tentat sa bagi cat mai multe,si-ti va iesi un clip demn de taraf tv :puke:

#8
Robby

Robby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 12.02.2004
Adorage are intradevar multe chestii dar pentru nunti nu stiu ce s-ar putea folosi de acolo, pe mine m-a dezamagit, pentru cineva care foloseste acel pachet de tranzitii la alt gen de filmari-montaje o sa i se para acceptabil.

#9
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
pentru nunti sunt intradevar mai reusite cele rusesti.in exemple sunt cateva monstre

#10
badiuiulianalin

badiuiulianalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.07.2006

 iora, on Nov 28 2006, 10:21, said:

pentru nunti sunt intradevar mai reusite cele rusesti.in exemple sunt cateva monstre
daca-i de vanzare,vreau sa cumpar si eu softul de la tine,fa-mi o copie si trimite-mi prin posta,cu plata ramburs,sa-mi zici cat costa, intra pe ym kogaion_efect sa vb cum trebuie

#11
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Nu e un soft...acolo sunt mai multe colectii de motion video (digital juice, video team, nemtesti, rusesti etc.) unele cu alpha. Acolo sunt cativa giga buni. Spre ex. prima imagine e din Editor's toolkit I care are vreo 70 Gb full.

#12
octavian_razvan

octavian_razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.11.2006

 octavian_razvan, on Nov 24 2006, 12:06, said:

Fac montaje pt nunti in Ulead Video Studio 10 si as avea nevoie de mai multe efecte mai elaborate.
Am vazut la cineva niste efecte de genul unei perdele care cade sau un buchet de trandafiri...stiti cumva unde pot gasi pachete de efecte sau aveti vreo solutie pt mine? Merci mult.
merci pt interes
alea le-am gasit si eu. Plus de asta, am mai aflat de cele de pe www.digitaljuice.com Sunt super tari dar nu chiar gratis :(

#13
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005

 Ankh, on Nov 28 2006, 11:09, said:

Nu e un soft...acolo sunt mai multe colectii de motion video (digital juice, video team, nemtesti, rusesti etc.) unele cu alpha. Acolo sunt cativa giga buni. Spre ex. prima imagine e din Editor's toolkit I care are vreo 70 Gb full.
pai de aceea am facut doar o selectie din digital juice.nu toate sunt reusite.cele rusesti sunt in format dv avi si intra mult mai multe pe dvd.lungimea maxima e de 30 sec.se pot realiza montaje foarte usor si de impact,sau dupa imaginatia fiecaruia.contin canal alpha cele cu extensia mov,iar celelalte se pot suprapune usor cu unele gen chroma key.

#14
Robby

Robby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 12.02.2004
Ar mai fi Wedding essentials de la Digital Hotcakes, asta pentru pasionatii de nunti...

#15
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
alte exemple nu numai pt nunti.Attached File  exemple2.rar   1.39MB   524 downloads Attached File  exemple3.rar   1.05MB   359 downloads

Edited by iora, 30 November 2006 - 12:27.


#16
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
alte exemple de animatiiAttached File  4.rar   1.04MB   331 downloads Attached File  5.rar   896.75K   287 downloads

#17
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.06.2006
Sal.Ai pus niste print screenuri cu filmulete pt montaje.Zi-mi si mie cum pot sa iau filmuletele alea de la tine?

#18
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.06.2006
unde se pot gasi aceste backgrounduri free?pls

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate