Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...
 Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 

Marea Britanie - Londra

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4200 răspunsuri în acest subiect

#1243
crysttine

crysttine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 176
  • Înscris: 11.12.2007

 ferrellroo, on 2nd March 2010, 20:55, said:

Stai linistit, nu te mananca nimeni. Si da, esti la 15020 minute de centru. Ai direct linia Rosie ( centre Line) pana in centru. ( Bond streest, oxford street etc. )  
................................

Buna Ferrellroo.

Pe 27 martie ar trebui sa merg la un meci de fotbal cu Chealsea.Problema mea e ca biletele le-am cumparat de pe un site ( www.onlineticketexpress.com) in luna noiembrie si le-am trmis zilele acestea un mail de confirmare a livrarii biletelor ,la hotelul la care voi sta, si nu mi-a raspuns nimeni pina acum.Am vazut ca au numere de telefon afisate pt.diverse tari , dar pt UK exista doar o adresa de mail si un nr.de fax.Poti sa-mi spui daca astia chiar exista cu adevarat sau am dat 300 euro degeaba...

Multumesc mult.

#1244
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.841
  • Înscris: 17.01.2007
Pai suna la Nr-ul de Irlanda. Vezi ca pe site au Live Support Chat. Intra intre orele 9-19 GMT +1 si vb cu ei pe chat. Am vazut ca au si prin DHL, poate iti trimit biletele in Romania.
Nu cred ca ai probleme, cel putin la pretul asta ar trebui sa stai langa Rezerve :)  
Merg des la meciuri, dar nu voi da 300euro ( presupun ca pt 2 bilete , nu? )
Eu fiind membru la Chelsea Club la fiecare bilet cumparat primesc puncte de loialitate,la unele meciuri nu se vand bilete la casa doar la membri si lor, in fucntie de cate pcte au. Chelsea - Ac Milan de exemplu, s-au vandut doar la membri.

#1245
sns

sns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 16.01.2007
Am luat bilete la avion la vara in iulie iar acum urmaresc biletele de la Easybus ptr transport Luton-Londra. In doua saptamani  nu am vazut nici o modificare la pretul biletului. Exista si la ei promotii, etc sau pretul afisat acum nu va scadea? Oricum sunt cei mai ieftini ptr transport pe ruta Luton-Londra.

#1246
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.841
  • Înscris: 17.01.2007
Exista oferte.Acum au oferte pe Stansted airport. Inainte aveau pe Luton...!

#1247
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 451
  • Înscris: 08.10.2007

 ferrellroo, on 5th March 2010, 00:40, said:

Exista oferte.Acum au oferte pe Stansted airport. Inainte aveau pe Luton...!
Salut,

M-am uitat si eu acum pe site-ul de rezervari de la EasyBus si, din ce am vazut, pare sa fie exact ca rezervarea la avion low-cost: exista bilete mai ieftine, probabil primele 10 locuri din cele 40 ale unui autobuz, la fiecare calatorie cu plecarea la ora X din data Y.
Gresesc ?
Daca este asa, inseamna ca ar trebui sa fac rezervarea (sa cumpar) biletele respective cat mai repede, altfel dispar.
Corect ?

Multumesc frumos.

spam.spam

P.S.: Noi am luat bilete de avion la BlueAir, plecarea pe 4 septembrie, intoarcerea pe 10 septembrie. In rest nu am facut nici un aranjament deocamdata si suntem la prima vizita in Anglia.

#1248
sns

sns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 16.01.2007

 ferrellroo, on 5th March 2010, 00:40, said:

Exista oferte.Acum au oferte pe Stansted airport. Inainte aveau pe Luton...!

Plecarea o am de pe aeroportul Gatwick iar pentru acolo am luat bilete la 2 GBP, vad ca pretul a ramas neschimbat. Oricum mai astept ptr Luton, mai am cateva luni pana atunci.

#1249
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 369
  • Înscris: 04.07.2005

 sns, on 5th March 2010, 08:41, said:

Plecarea o am de pe aeroportul Gatwick iar pentru acolo am luat bilete la 2 GBP, vad ca pretul a ramas neschimbat. Oricum mai astept ptr Luton, mai am cateva luni pana atunci.
Bine ca a-ti luat vorba despre subiect ca vroiam sa postez ceva in legatura cu aceasta dar am uitat.Anul trecut am rezervat din timp bilete pt bus din Luton  - Londra si returul peste trei zile.Am constatat ca suma platita pentru sase persoane era mai mare decit daca plateam trei rezervari de cite doua,asa ca zic eu ca e mai bine sa faceti simulari inainte de a da drumul la plata.Si a doua pe biletele mele -bine ca nu erau ale amicilor- data de intoarcere era gresita in sensul ca era anterioara venirii asa ca am fost nevoit sa mai cumpar doua bilete la pret de taxator bus din momentul plecarii.Vina a fost si a mea ca nu am verificat cind mi-a venit confirmarea de plata asa ca am lasat toata treaba in coada de peste dar macar sa avizez pe altii sa nu pateasca la fel

#1250
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.312
  • Înscris: 16.07.2008
Maine de dimineata plec (pentru prima oara) la Londra, timp de o saptamana (ceva de ultim moment). As dori, din partea celor care cunosc bine orasul, un traseu si cateva repere si lcouri care trebuie neapart vizitate sau nu trebuie ratate precum si alte sfaturi pe care le considerati utile.

Cu asigurarea medicala cum este (sper sa nu am nevoie; ca nu am!).

Ceva magazine de unde se poate cumpara cate ceva de mancare (un hiper sau supermarket) si un restaurant doua asa unde se poate iesi seara?

Cam cat costa un abonament la autobuz? Dar la metrou? Se poate intra cu acelasi abonament (sau bilet valabil o zi) la ambele?

Vremea se pare ca nu va si chiar foarte prietenoasa; desi timp este, totusi nu vreau nici sa fiu alergator de cursa lunga (doar de dragul de a vedea tot si pe fuga), dar nici asa sa trec asa, fara sa fi vazut ceva care cu adevarat trebuie si merita vazut.

Va multumesc tuturor pentru rabdare, timpul acordat si raspunsuri.

#1251
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.841
  • Înscris: 17.01.2007

 colombo2003, on 5th March 2010, 12:32, said:

Maine de dimineata plec (pentru prima oara) la Londra, timp de o saptamana (ceva de ultim moment). As dori, din partea celor care cunosc bine orasul, un traseu si cateva repere si lcouri care trebuie neapart vizitate sau nu trebuie ratate precum si alte sfaturi pe care le considerati utile.

Cu asigurarea medicala cum este (sper sa nu am nevoie; ca nu am!).

Ceva magazine de unde se poate cumpara cate ceva de mancare (un hiper sau supermarket) si un restaurant doua asa unde se poate iesi seara?

Cam cat costa un abonament la autobuz? Dar la metrou? Se poate intra cu acelasi abonament (sau bilet valabil o zi) la ambele?

Vremea se pare ca nu va si chiar foarte prietenoasa; desi timp este, totusi nu vreau nici sa fiu alergator de cursa lunga (doar de dragul de a vedea tot si pe fuga), dar nici asa sa trec asa, fara sa fi vazut ceva care cu adevarat trebuie si merita vazut.

Va multumesc tuturor pentru rabdare, timpul acordat si raspunsuri.
Citeste putin topicul, fiecare intebare are raspuns aici.
Cum sa iti zic un supermarket cand nu stiu in ce zona stai?
Traseu? Sunt vreo 10 aici pe topic, ultimul cred ca a fost postat cu 2 pagini in urma.
Daca ai abonament la metrou poti intra cu el gratuit la BUS.  
Abonamentul difera, daca il faci inainte de ora 09:30 ( luni - vineri )  e un pret, daca il faci dupa 09:30 ( off peak) de ex , este alt pret, mai ieftin. Depinde de zona.  
               Anytime Off-Peak
Zones 1-2 £7.20 £5.60
Zones 1-3 £8.60 £6.30
Zones 1-4 £10.00 £6.30
Zones 1-5 £12.60 £7.50
Zones 1-6 £14.80 £7.50
Zones 1-9 £16.20 £9.00
Zones 1-8 + Watford Junction £18.00 £14.20
Zones 2-6 £9.00 £5.10
Zones 2-9 £10.60 £5.60

 spam.spam, on 5th March 2010, 05:06, said:

Salut,

M-am uitat si eu acum pe site-ul de rezervari de la EasyBus si, din ce am vazut, pare sa fie exact ca rezervarea la avion low-cost: exista bilete mai ieftine, probabil primele 10 locuri din cele 40 ale unui autobuz, la fiecare calatorie cu plecarea la ora X din data Y.
Gresesc ?
Daca este asa, inseamna ca ar trebui sa fac rezervarea (sa cumpar) biletele respective cat mai repede, altfel dispar.
Corect ?

Multumesc frumos.

spam.spam

P.S.: Noi am luat bilete de avion la BlueAir, plecarea pe 4 septembrie, intoarcerea pe 10 septembrie. In rest nu am facut nici un aranjament deocamdata si suntem la prima vizita in Anglia.
Daca iti este Ok pretul, fa rezervare . E posibil sa fie full cu putin timp inainte.

#1252
traveling_peach

traveling_peach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 186
  • Înscris: 19.10.2009

 donbasilo, on 2nd March 2010, 20:34, said:

Ce parere aveti de hotelul RAMADA ENCORE LONDON WESTpentru o excursie de 7 zile la Londra? Este safe ca si zona? Ca in rest am inteles ca este la 20 de min de "centru" daca ii pot spune asa.


Daca te ajuta cu ceva si eu am facut rezervare zilele trecute tot acolo. Nu stiu cand mergi tu, eu merg in aprilie pe 23. Daca te ajuta iti dau detalii la intoarcere.
Din reviewuri pare f ok pe mai multe site-uri si are o nota destul de mare pt un hotel din Londra. Par si destul de draguti, le-am dat mail si raspund imediat. Sunt in zona 2, deci e ok. Acum astept o factura de la ei, pt ca am platit in avans. Sa vedem dc vine.

Ca hint, e mai ieftin la ei pe site decat pe booking in acest moment. Eu ma uitasem mai demult si nu era la fel, si nu am mai verificat. Am facut rezervarea direct pe booking. E cu vreo 10 lire mai mult decat pe siteul lor.

#1253
pakatosu

pakatosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 203
  • Înscris: 22.01.2002
Need help... again :D

Vreau sa vizitez Warwick Castle. Stiu ca e la vreo ora si ceva distanta de Londra si pare interesant.
Exista vreun tren direct pana acolo? De unde pot lua biletele si care ar fi cea mai apropiata statie de tren fata de metrou Hammersmith sau Goldhawk Road.

LE: Am facut o simulare pe chilternrailways.co.uk si mi se par destul de scumpe biletele 40£ + inca ~20£ biletul de intrare mai bine merg cu Golden Tours si in bani astia vizitez si Oxford si Cotswolds... hmm...  :scratchchin:

Editat de pakatosu, 08 martie 2010 - 10:32.


#1254
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 567
  • Înscris: 12.09.2009

 spam.spam, on 5th March 2010, 07:06, said:

Salut,
.......plecarea pe 4 septembrie.....,
  
Si eu plec tot pe 4 sept din Bucuresti , poate mai schimbam detalii pt diverse.

#1255
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 451
  • Înscris: 08.10.2007

 roth, on 8th March 2010, 22:10, said:

Si eu plec tot pe 4 sept din Bucuresti , poate mai schimbam detalii pt diverse.
Buna roth,

Ti-am trimis mesaj PM :-)

spam.spam

#1256
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.433
  • Înscris: 02.08.2006
Sa rezerv bilete la easybus de pe acum, de pe net?
Plec pe 12 si vin pe 15.
Daca se vand toate raman pe diafara? (vad ca deocamdata e sold out doar noaptea, la vreo 3 curse, dar eu ajung dupa amiaza)]
M-ar costa 39 lire 2 pers si trb platit si in avans
Spunea careva ca poti lua bilete la aeroport cu 15 lire dus intors de pers



Referitor la rezervari, uitati-va fratilor pe www.booking.com, ca gasiti hoteluri bune la preturi rezonabile.
nu va mai duceti la hoteluri fantoma
12 in camera? :woot:
Trebuie sa ne respectam totusi cat de cat, caci daca nu o facem noi, cine sa o faca? :P

Editat de ortega, 10 martie 2010 - 02:03.


#1257
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.841
  • Înscris: 17.01.2007
Pai daca nu prinzi oferte, nu este un pret rau, fiind pt 2 persoane. Pai care e problema ca platesti in avans? Oricum trebuie sa platesti...ori acum ori atunci.

Atasez o poza cum se face reclama in UK :) BT fiind Compania de telefonie fixa cum este RomTelecom in Romania, Virgin=RDS in Romania :)

Fișiere atașate



#1258
pakatosu

pakatosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 203
  • Înscris: 22.01.2002
Am reusit sa-mi finalizez si eu programul pentru cele 5 zile de concediu:

ZIUA 1
(Incepand cu ora ~13.30)
...................................................

- Madame Tussaud
- Science Museum

Seara:
- Mall Hammersmith

ZIUA 2
...................................................

- Westminster Abbey
- Houses of Parliament (exterior)
- Big ben (exterior)
- Imperial War Museum
- London Eye

Seara:
- Trafalgar Square
- St Paul's Cathedral (exterior)

ZIUA 3
...................................................

- Windsor Castle
- British Museum
- Picadilly Circus

Seara:
- Buckingham Palace (exterior)
- St. James's Palace (exterior)
- Westminster Cathedral (exterior)

ZIUA 4
...................................................

- Tower of London
- HMS Belfast (exterior)
- Tower Bridge (exterior)

- Croaziera spre Greenwich
- Planetarium Show (15.30)
- Royal Observatory
- National Maritime Museum

Seara:
- Harrods

ZIUA 5
...................................................

Tur Organizat cu ghid
- Oxford
- Stratford-upon-Avon
- Cotswolds
- Warwick Castle

Seara:
- Bagajele pentru a doua zi :(



Orice sugestie este binevenita :D

PS: M-a ajutat foarte mult aceasta harta: Fișier atașat  obiective_londra.pdf   558,71K   339 download-uri

#1259
boyarul

boyarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 77
  • Înscris: 24.04.2005

 pakatosu, on 11th March 2010, 14:27, said:

PS: M-a ajutat foarte mult aceasta harta: obiective_londra.pdf

Multumesc mult. Nici nu stii de cand caut asa ceva.
Trebuie sa ma apuc sa fac si eu un plan de bataie. Si eu am tot 5 zile la dipozitie.

#1260
pakatosu

pakatosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 203
  • Înscris: 22.01.2002

 boyarul, on 11th March 2010, 16:40, said:

Multumesc mult. Nici nu stii de cand caut asa ceva.
Trebuie sa ma apuc sa fac si eu un plan de bataie. Si eu am tot 5 zile la dipozitie.

Iar eu la randul meu trabuie sa-i multumesc celui care a postat-o prima oara aici. :)
Am gasit-o printre niste posturi mai vechi si mi s-a parut foarte utila.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate