Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

DVD player care sa citeasca divx-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
1888 replies to this topic

#1873
ucin

ucin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.07.2007
Am un  player DVD Scott dsx550 slim cu MT1389XE
se poate schimba versiunea firmware pentru citirea
filmelor in DIVX?
versiunea firmware este:
SCOTT DSX 550
---------------
Version = 06.00.02.07
Sub-Version = 00.00.00.01
8032 = 06.00.02.07
Servo = 01.59.00.00
RISC = 06.00.02.07
DSP = 06.05.00.19

#1874
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Daca nu citeste asa cum e divx nu.

#1875
blo

blo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 20.07.2004
am un film avi de 1,35gb scris pe un dvd rw.
nici eboda 555x si nici pioneerul nu vrea sa-l citesca pe tot. pe la minutul 73 intra in meniu;
stiam ca dvd player citeste div-x de pana la 2 gb...
ma lumineaza cineva....

#1876
danger666

danger666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2009
Hello. I have Philips DVP3010/04 player. Please tell me where I can find the latest firmware from mondi or lopez?

Is it possible to install DVP3010/02 firmware in my DVP3010/04?

#1877
Service_E-boda

Service_E-boda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.10.2007

View Postblo, on 17th June 2009, 13:03, said:

am un film avi de 1,35gb scris pe un dvd rw.
nici eboda 555x si nici pioneerul nu vrea sa-l citesca pe tot. pe la minutul 73 intra in meniu;
stiam ca dvd player citeste div-x de pana la 2 gb...
ma lumineaza cineva....
Incearca noul HD1000 de la E-Boda , poate indexa 1H si 50 min, pana la 3.8GB  cu res max de 720P.


E-Boda

#1878
komputer

komputer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.07.2008
la dvd ul meu philips 3010_02 a aparut de ceva vreme o problema:

se blocheaza in formatul dvix iar sunetul nu se aude decat pe un anumit canal, foarte ciudat, plus un parait enervant. Formatul dvd ruleaza bine, insa cele
lalte formate nu.

Un sfat referitor la aceste simptome?

#1879
ahmetsunal2

ahmetsunal2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.10.2009
Mondi while trying to upgrade your firmware my player locked up.Only hello.CD stayed inside.No button works.What to do now? Throw the player?

#1880
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
See here

#1881
nicolaev

nicolaev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 26.07.2005
Nu stiu daca s-a mai discutat dar nu am urmarit intreg topicul. Daca am un Hdd extern WD si un E-boda 555 Plus pot urmari filmele de pe HD pe player?
Daca da, atunci ce fel de legatura trebuie facuta intre iesire USB de la HDD si intrarea player-ului?

#1882
gioni777

gioni777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2009

View PostMtz, on 17th January 2006, 19:35, said:

Fa-l zip sau rar. Nush ce dreq o fi asa de greu. De intuit macar.

enjoy,
Mtz


Buna, ma poti ajuta cu o mare problema? am facut up-date  la un dvd Philips HTS 3300 cu firmware-ul acesta unde banuiesc ca tu ai postat  aici la primul post    http://board.softped...?showtopic=2784  
Link   http://www.p4c.phili..._12_fur_eng.pdf

Dupa ce a facut up-date acum nu mai face nimic  decat atunci cand il deschid scrie Philips  , apoi dupa 3 secunde  DISC
pana acum nu imi mai citea subtitrarile, acum nu mai face nimic.. cum as putea remedia prob;lema?
Multumesc
Gioni

#1883
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Probabil ca ai incurcat fisierul de upgrade deoarece chiar in acel post se atrage atentia ca nu cumva sa se incurce. Se pare ca trebuie sa apelezi la rescrierea pe cablu serial. Vezi si tu pe aici.

#1884
nakeboy

nakeboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2009
un firmware pt schneider silva 810 hd se gaseste nu se diacriticile corect si nu pot sa intru in setari pt ca nu stiu parola cu multmiri anticipate

#1885
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006
Am achizionat un dvd player portabil Orion OPDTV - 700 modelul din poza atasata (exista mai multe modele cu acelai cod OPDTV - 700). Totul este OK, mai putin subtitrarile care sunt mici, rare (pauze intre litere), aliniate stanga, prea sus pozitionate, n-au banda-background, n-au outline si nici nu stiu diacritice.
Am intrebat de firmware la reprezentanta din Romania - nici o sansa ! , dupa care am avut o frumoasa si fructuoasa corespondenta pe e-mail cu firma mama din China. Dupa ce le-am explicat ce vreau cu subtitrarile, inclusiv cu diacriticele, cu exemplificari prin poze atasate, etc.. am primit un nou firmware MTK.bin , pe care il atasez.
Rog pe ce care se pricep in citirea firmware-urilor - in special maestrul Mtz ( care stiu ca a trecut pe HD, dar poate isi face timp - multumiri anticipate!) daca pot verifica acest firmware, caci mi-e teama sa nu ma trezesc cu un dvd "mort"...

Attached Files



#1886
mumu13

mumu13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.06.2007
VB6ROCOD, toata speranta mea este in tine. Am un player mai vechi PHILIPS HTS3300 V23, la care am o mica problema. I-am facut un upgrade de firmware Philips_HTS3300_V1_Mtz care mi-a facut fonturile mai mari, intr-adevar, dar au aparut alte 2 bube: nu am diacritice si nu se mai vede pe ecran volumul la sonor. Upgrade-ul pe care l-am luat de la Mtz este dintr-un post mai vechi, facut pentru nistre straini, care n-aveau nevoie de diacritice romanesti bineinteles. Stiu ca tu te pricepi foarte bine la Philips firmware. Am cautat si la tine pe site, dar n-am gasit nimic de HTS3300/12 (http://www.p4c.phili...2&slg=ro&scy=RO)
Poti te rog frumos sa-mi rezolvi problemele cu diacriticile si volumul care nu se mai vede pe ecran? Ti-as fi vesnic recunoscator. Multumesc.

#1887
nakeboy

nakeboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2009
sal din nou:) pls un un firmware pt schneider silva 810 hd  cu multumiri anticipate

#1888
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006

View Postnirolf00, on 27th January 2010, 13:43, said:

Am achizionat un dvd player portabil Orion OPDTV - 700 modelul din poza atasata (exista mai multe modele cu acelai cod OPDTV - 700). Totul este OK, mai putin subtitrarile care sunt mici, rare (pauze intre litere), aliniate stanga, prea sus pozitionate, n-au banda-background, n-au outline si nici nu stiu diacritice.
Am intrebat de firmware la reprezentanta din Romania - nici o sansa ! , dupa care am avut o frumoasa si fructuoasa corespondenta pe e-mail cu firma mama din China. Dupa ce le-am explicat ce vreau cu subtitrarile, inclusiv cu diacriticele, cu exemplificari prin poze atasate, etc.. am primit un nou firmware MTK.bin , pe care il atasez.
Rog pe ce care se pricep in citirea firmware-urilor - in special maestrul Mtz ( care stiu ca a trecut pe HD, dar poate isi face timp - multumiri anticipate!) daca pot verifica acest firmware, caci mi-e teama sa nu ma trezesc cu un dvd "mort"...

Pus firmware, dar nici o imbunatatire - se pare ca este cel original ! (tot e bine ca este ceva ...)
Daca se incumeta cineva sa modifice acest firmware si sa-l faca sa arate si sa aiba toate facilitatile ca cel de Eboda 555x as fi foarte recunoscator..
Citit cu MTKReMaker se pare ca are toate faculitatile de la EBODA de ex, dar in setup meniu n-am decat General, Video, Preferences

#1889
florinpedros

florinpedros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2008
Am un DVD Lafayette LFDV971D busit.As avea nevoie de un firmware BBK DV971 care par compatibile.Poate gaseste cineva prin arhiva lui.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate