Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 

Problema cu TV TUNER Hercules Smart TV USB2

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
Am si eu o problema cu un tv tuner hercules smart tv usb 2 si am incercat toate solutiile posibile (cred eu)

Am un:
-amd sempron 2600+ 1600 512
-placa video ati radeon x700 cu 256 ram
-MB  gigabite k8 triton cu chipset nforce4
-Tv tunerul e smart TV hercules pe usb2


totul ok instalat Folosesc softul din dotare Power VCR II
am vazut in alt topic probleme cu sunetul ei bine eu am probleme cu video adica nu se vede deloc
dar se aude perfect si alta chestie interesanta este ca daca ii dau Record in format mpeg 2 sau chiar DVD apare transmisia tv in timp real, iar fisierul rezultat (mpeg) are si imagine si sunet   :confuzzled:  

Am instalat ultima vers de Direct X din octombrie2006, am reinstalat placa video si am bagat ultimile drivere la fel si tv tunerul degeaba....
,
Ma gandesc sa nu fie o incompatibilitate a placii video cu tv tunerul...dar nu stiu...

Daca stie cineva ce se intampla ii voi fi profund recunoscator :worthy:   :D

#2
mossad7

mossad7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.09.2006
Ai incercat si pe alte calculatoare ?

#3
mariux21

mariux21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.11.2006
am stat azi noapte si am reusit sa il fac sa mearga ...pt 2 ore....dar macar acum stiu ca pb nu e tunerul sau placa video ci un amarat de codec DivxG400 ceva legat de overlay am debifat extended overlay si a mers dar numai in fereastra in full screen a mers numai dupa ce am dezinstalat definitiv divxg400 ca peste putin timp sa nu mai mearga deloc....

acum nu mai stiu ce sa fac aveam impresia ca aceasta combinatie de codecuri e cea mai buna se pare ca m-am inselat.


ac3 filter
divx g400 (in principiu l-am instalat pt. subtitrari in windows media player)
Divx Pro v.6
Elecard decoder& streaming pack
ffdshow

nu prea ma pricep la astea s-ar putea sa se bata cap in cap

Poate ma sfatuieste cineva ce codecc pack sa instalez care sa nu fie prea stufos ca "acemegacodecs" care are multe chestii inutile pt mine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate