Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Securitate in Outlook

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Guest_Lord Kelvin_*

Guest_Lord Kelvin_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Am o problema: La servici nenorocitii imi spioneaza mailurile( prin Outlook . Stie careva cum pot sa ii pacalesc pe fraieri(administrator)  si sa-mi protejez ceea ce scriu,adica ei sa nu vada sau sa fie criptata informatia ?  :drac:

#2
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Incearca Mozilla Thunderbird 0.3 - un soft open source pentru mail absolut gratuit si care este momentan imbatabil la capitolul securitate.

Il poti descarca imediat de pe www.mozilla.org si pentru a-l utiliza nici macar NU ai nevoie de parola de Administrator. Pur si simplu desfaci zip-ul descarcat, copiezi folderul in documentele tale si il lansezi de acolo. E supersimplu! Cu setarile te descurci, pentru ca seamana cu cele de la Outlook...

Poti incerca si Mozilla Firebird 0.7, un browser excelent numai daca te gindesti ca scapi pentru totdeauna de pop-up-urile enervante care se deschid fara voia ta - la fel - absolut gratuit si NU necesita instalare.

#3
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Cred ca spionarea se face la nivel de server. Ar trebui sa detaliezi un pic. Care mailuri? Cele cu adresa [email protected] sau care? Ce server de mail e?

#4
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
singura varianta este ca tu sa trimiti mesajele criptate cu PGP

#5
Guest_Lord Kelvin_*

Guest_Lord Kelvin_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Da cele cu adresa  [email protected]  si da se face de la server,probabil e configuarat sa vada ei  tot traficul.Am auzit de un program SpyAnyware prin care poti vedea totul intr-o retea(cu screenshoturi etc.).Despre solutia cu PGP sincer nu am auzit nimic,poti fi mai detaliat, eu ma gandeam la SSL.

#6
phj34r

phj34r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 09.01.2002
pgp e cel mai indicat... ssl se poate sniffa.

#7
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Daca e pus serverul sa logheze nu shtiu sa ai vreo varianta. Da mailurile de pe alte servere se mai pot shmenui.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate