Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Shi ma tot gandesc...da mi se face rau..

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
andySF

andySF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2002
Treaba sta cam asha :
pagina este aici : http://www.kestii.go...est1/index.html

imaginea cu calculatorul este dragabila dar problema mea este ca o drag peste tot in pagina shi NU vreau asta...adika in script este functia document.all ..dar nu stiu sa modific pentru a fi doar in tabelul care exista. (ps..daca se poate fara layere...nu neaparat)

mouse dreapta am scos caci prostia aia dragabila este shi link..asha ca am pus la click dreapta sa o poti misca iar click normal sa deschida link-ul....

scriptul ala cu informatii rapide...stiu ca e nashpa...dar vrea sa aflu cum fac sa modific doar la tabelu' ala style-ul borderului...ca sa pot sa-l cosmetizez cat mai bine.


shi inca ceva...ca era sa uit.. pentru link-urile din dreapta vreau creez un div id="links" sau ce nume ma loveste in cap pe moment shi vreau ca la onmouseover sa apara o imagine specifica in layer ia la onmouseout sa dispara...iar acelashi layer sa fie folosit de toate linkurile....ma gandeam mai mult la un script care sa modifice layeru' decat la unu cu care sa arate shi sa ascunda mai multe layere pentru fiecare link...

daca nu intelegeti ceva..ca poate stau prost shi cu exprimarea...intrebatzi..pls..ca am nevoie de help...thx
ps: pagina e gata doar pentru 800x600
bye!

#2
andySF

andySF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2002
am facut un update...am rezolvat problema cu tabelele..dar ramane aia cu pozele dragabile shi cu layerele ...la onmouseover...

poate imi datzi shi mie o idee pentru link-urile din dreapta ca sa arata mai bine...merci...fara flash shi fara imagini rollover... o culoare mai adecvata decat aia..sau cine stie...merci!

am postat si la sites dar vad ca nu prea ma bagatzi in seama :((

#3
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
mai .. nu mai pune marquee  cu imagini si alea alea cca mananca o gramada de procesor .

#4
andySF

andySF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2002
shi alternativa care ar fi? flash? cred ca ala mananca mai mult cpu

#5
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
andySF man, care e rostul imaginilor alora 2 care se pot trage cu mausu?
pt linkurile din stanga, incearca un font fara serifuri (arial, tahoma, verdana, sans serif, etc).
pt linurile din stanga si textele derulante din dreapta, daca folosesti css-uri, seteaza un padding de 2 - 5 pixeli (padding = distanta de la margine la text). daca nu folosesti css-uri, ar fi timpul sa o faci

bafta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate