Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Neverwinter Nights 2

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Am inceput capitolul al 2-lea si am o problema. Cand vorbesc cu orice negustor, nu se mai deschide meniul cu obiectele, adica le spun sa imi arate ce au de vanzare si nu se intampla nimic.. E un bug sau asa trebuie s afie jocul?

#20
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View PostBroly, on Dec 12 2006, 18:37, said:

Am inceput capitolul al 2-lea si am o problema. Cand vorbesc cu orice negustor, nu se mai deschide meniul cu obiectele, adica le spun sa imi arate ce au de vanzare si nu se intampla nimic.. E un bug sau asa trebuie s afie jocul?
Bug. Nu ar trebui sa se intample asa ceva la nici un moment din joc. Apropo de joc, l-am terminat acum vreo 2 saptamani, mie mi-a placut, poate mai mult decat primul desi finalul lasa de dorit... Ultima lupta a fost destul de simpla si repetitiva, desi la un moment dat, daca ai prea multi casteri in party o sa ai o surpriza neplacuta. Ar fi mai multe de spus, dar nu vreau sa umplu forumul de spoilere. Astept add-on-uri, eventual cu epic levels :P

#21
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Daca e bug e cam naspa, pentru ca nu mai am nici o salvare din celalalt capitol.. Aveti vreo idee ce as putea face?

#22
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View PostBroly, on Dec 12 2006, 20:13, said:

Daca e bug e cam naspa, pentru ca nu mai am nici o salvare din celalalt capitol.. Aveti vreo idee ce as putea face?
Pai, ca idee, numai cativa merchants se comporta asa, sau toti? Teoretic ai putea sa termini jocul si fara, dar poate "crapa" si alte chestii pe parcurs. Sau ai putea sa incerci sa pui un patch, gen 1.03 daca nu il ai deja, poate "repara" ceva pe acolo.... Sau sa incerci un reinstall dupa ce copiezi salvarile... Eu asta as incerca...

#23
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Toti se comporta asa. Ok, merci de sugestii, am sa incerc.

#24
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004

View PostMorticia, on Dec 12 2006, 18:44, said:

Bug. Nu ar trebui sa se intample asa ceva la nici un moment din joc. Apropo de joc, l-am terminat acum vreo 2 saptamani, mie mi-a placut, poate mai mult decat primul desi finalul lasa de dorit... Ultima lupta a fost destul de simpla si repetitiva, desi la un moment dat, daca ai prea multi casteri in party o sa ai o surpriza neplacuta. Ar fi mai multe de spus, dar nu vreau sa umplu forumul de spoilere. Astept add-on-uri, eventual cu epic levels :P

Si eu l-am terminat... tot acum vreo 2 saptamani (daca stateam de el in 4 zile era gata) dar am pierdut timpul mai mult cu bug-uri si Crafting decat cu jucat in adevaratul sens al cuvantului. Despre sfarsit... King Of Shadows este prea usor... nici nu am prea folosit magii... cat despre influenta... nu stiu cum merge... ca nu prea am incercat sa le fac tuturor pe plac (in afara de Khelgar de care, chiar mi-a placut) pe ceilalti i-am cam ignorat, dar nu au fost consecintele asa de drastice cum am crezut. Si eu astept expansion-urile ... dar pana atunci il mai joc odata (sunt deja Wood Elf Ranger6/Fighter2- urmeaza sa completez cu ranger pana la 11 sau 12 dupa care Weapon Master) si bineinteles modulele facute de comunitate... :photo: .

#25
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Neverwinter Nights 2 Review @ GameMaster.ro by me

#26
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postallah2, on Feb 10 2007, 12:50, said:

Neverwinter Nights 2 Review @ GameMaster.ro by me
Un review destul de ok, ai prezentat jocul bine. O singura intrebare, insa: Cum naiba sa il tii in party pe Casavir si nu pe Neeshka? :D Pe mine personalitatea de paladin obsedat sa ia numai deciziile corecte m-a plictisit de moarte. Plus ca Neeshka+Qara+Khelgar=o serie de dialoguri foarte bine facute.

#27
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View PostMorticia, on Feb 11 2007, 12:18, said:

Un review destul de ok, ai prezentat jocul bine. O singura intrebare, insa: Cum naiba sa il tii in party pe Casavir si nu pe Neeshka? :D Pe mine personalitatea de paladin obsedat sa ia numai deciziile corecte m-a plictisit de moarte. Plus ca Neeshka+Qara+Khelgar=o serie de dialoguri foarte bine facute.

Am facut si eu aceeasi greseala si a fost cam nasol la sfarsit :D

#28
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006

View PostMorticia, on Feb 11 2007, 10:18, said:

Un review destul de ok, ai prezentat jocul bine. O singura intrebare, insa: Cum naiba sa il tii in party pe Casavir si nu pe Neeshka? :D Pe mine personalitatea de paladin obsedat sa ia numai deciziile corecte m-a plictisit de moarte. Plus ca Neeshka+Qara+Khelgar=o serie de dialoguri foarte bine facute.
Eh, totul tine de gusturi. Casavir mi-a placut, in primul rand, datorita fortei sale fizice. Plus de asta, I'm on the light side  :notangel:

#29
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postpstdgt, on Feb 11 2007, 12:33, said:

Am facut si eu aceeasi greseala si a fost cam nasol la sfarsit :D
Mda, daca nu ai influenta cu Neeshka la final e mai naspa cu ea. Eu nu am avut mari probleme decat cu Sand, pe care nu l-am folosit deloc personajul meu fiind tot wiz, dar n-a fost o pierdere prea mare :).

#30
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View PostMorticia, on Feb 11 2007, 13:52, said:

Mda, daca nu ai influenta cu Neeshka la final e mai naspa cu ea. Eu nu am avut mari probleme decat cu Sand, pe care nu l-am folosit deloc personajul meu fiind tot wiz, dar n-a fost o pierdere prea mare :).

Same here, Qara all the way :D

#31
FakeMoth

FakeMoth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.04.2007
Un review mai vechi, din perioada lansarii jocului, dar inca bun zic eu. Am muncit un pic la el. Fara spoilere!

http://www.liquidcor...ent/view/21/46/  B)

PS: Turn Undead-ul lui Cassavir mi-a placut, la mine fiind singurul care isi face treaba bine. La asediu din acest motiv mi s-a parut si mie destul de usor.

#32
FakeMoth

FakeMoth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.04.2007
Link-ul corect pentru review este acum http://www.liquidcor...at-si-prezentat . Still very proud of my article...  :D

Edited by FakeMoth, 17 October 2008 - 10:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate