Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

GDI, unde, ce, cum?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postzmurfu, on Feb 24 2009, 14:31, said:

asta se face sig.  :lol:

:lol:  Prea tare!

#20
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
raman uluit cat de penibili pot fi niste baieti...

1. nenea @iluminatu, ia zi matale, ce vrei tu sa faci in viata?
ai terminat profesionala?
si? ce ti-a zis maistru?
nu are locuri de munca la garaj sau n-ai vrut tu sa te duci acolo ca "e sculele reci dimineata"?...
si tu crezi ca e mai bine daca stai acasa? crezi ca o sa castigi cateva mii din internet?
pai asta cu internetul e ca strungarul care viseaza sa ajunga ca Patriciu: sef de tura!
tu crezi ca toti cei care beneficiaza de un monitor si-un mouse au facut bani pe internet?
si acum, ce ti-ai spus tu, i-ai gasit pe baietii astia naivi care te-au atras cu oferta lor care sparge criza, si hai si tu, ca dupa cum am spus "e sculele reci dimineata".

Sfat: du-te inapoi la dom' maistru si spune-i ca esti hotarat sa te apuci de treaba, iar banii de tigari investeste-i intr-o pereche de manusi (ce sunt sculele reci dimineata), apoi incearca sa-ti faci o noua prietena sau dupa primul salariu du-te cu flori la fata aia careia i-ai spus ca e "vaca"...

2. Domnu' Florin Opran,
dumneavoastra aveti la Robanesti apa calda?
ia faceti dumneavoastra un dus, repeziti-va pana la birt (nu va duceti nespalat acolo ca rad betivii de dumneavoastra), imprumutati "pe caiet" o sticla de Secarica (de-aia cu spicul verde), luati agenda aia verde de pe raftul de la recamier, fugiti cu ea si cu sticla de la birt in gradina si cugetati adanc pana va vine sa mai scrieti o proza de-aia semi-docta pentru grasele de pe Neogen. Apoi faceti o cerere la domnu' Mishu Militaru, primaru', si spuneti-i sa va acorde doua minute ca sa-i povestiti si lui despre afacerea asta cu domenii -site-scam-, si pun pariu ca printre toate domeniile de burghezi din Dolj se vor gasi doritori sa-i rupa capu' lu' Mischie si sa-i dea "replace" cu -site-scam- - hai ca intelegeti dumneavoastra, ca sunteti om de seama la GDI...

Sfat: fereste-te de nea' Radu Tudorache, ca te pâraste la doamna Saftoiu ca induci confuzie in randul celor dispusi sa investeasca in schemele MLM

#21
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Soul, mie mi-ar parea rau de el, la Robanesti mergi vreo 6 km pe jos dupa ce te dai jos din tren :(

#22
florinonix

florinonix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.02.2009
Soul4blade, nu am inteles nimic din interventia dvs de pamflet. De altfel nici nu voi intra intr-o polemica cu dvs intrucat nu am vazut acolo nici un argument si nici o informatie cu privire la afacerea GDI.
Mi se pare de neinteles cum atatia oameni care habar n-au despre ce este afacerea o categorisesc drept "scam".

Cineva de pe forum, cu acelasi limbaj "slobod" spune : "Voi pur si simplu castigati o suma de bani oarecare de pe urma unor oameni destul de naivi inca ,sau care nu se documenteaza inainte, si va vreti mari oameni de afaceri si nu ceea ce sunteti , niste cartofori , defapt. Asa ca ciocu' mic."

Le-am spus tuturor afiliatilor cu care am colaborat - inclusiv inainte de a se inscrie -  SA SE DOCUMENTEZE din cat mai multe surse credibile inainte de a incepe afacerea. In aceasta afacere intaresc faptul ca NU este nevoie de oameni naivi intrucat nu castiga nimeni nimic din colaborarea cu ei. Conteaza oamenii maturi, care se implica si muncesc pentru a isi dezvolta afacerea. Vorbesc de acei oameni care nu renunta dupa 2-3 luni si care nu hulesc afacerea pentru ca au fost prea lenesi ca sa puna osul la treaba.

Iata caracterul, educatia si nivelul de documentare al unora din contestatarii afacerii GDI : "Gura si la munca , munca cinstita , prostituatele internetului ce sunteti.".

REPET : Folositi argumente, nu invective ori tentative de pamflet. Si, documentati-va intrucat posturile de pe acest forum au devenit jenante. Incercati sa veniti cu un "plus-valoare" la discutii,- chiar daca emiteti pareri defavorabile. Nu este nici o problema sa sustinem un dialog corect, civilizat si argumentat.

In definitiv, oameni suntem cu totii si daca nu as avea argumente si rezultate in favoarea acestei afaceri eu insumi nu as mai gasi nici un motiv sa o continui.

O zi buna

#23
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postflorinonix, on Mar 5 2009, 14:52, said:

Soul4blade, nu am inteles nimic din interventia dvs de pamflet. De altfel nici nu voi intra intr-o polemica cu dvs intrucat nu am vazut acolo nici un argument si nici o informatie cu privire la afacerea GDI.
Mi se pare de neinteles cum atatia oameni care habar n-au despre ce este afacerea o categorisesc drept "scam".

Cineva de pe forum, cu acelasi limbaj "slobod" spune : "Voi pur si simplu castigati o suma de bani oarecare de pe urma unor oameni destul de naivi inca ,sau care nu se documenteaza inainte, si va vreti mari oameni de afaceri si nu ceea ce sunteti , niste cartofori , defapt. Asa ca ciocu' mic."

Le-am spus tuturor afiliatilor cu care am colaborat - inclusiv inainte de a se inscrie -  SA SE DOCUMENTEZE din cat mai multe surse credibile inainte de a incepe afacerea. In aceasta afacere intaresc faptul ca NU este nevoie de oameni naivi intrucat nu castiga nimeni nimic din colaborarea cu ei. Conteaza oamenii maturi, care se implica si muncesc pentru a isi dezvolta afacerea. Vorbesc de acei oameni care nu renunta dupa 2-3 luni si care nu hulesc afacerea pentru ca au fost prea lenesi ca sa puna osul la treaba.

Iata caracterul, educatia si nivelul de documentare al unora din contestatarii afacerii GDI : "Gura si la munca , munca cinstita , prostituatele internetului ce sunteti.".

REPET : Folositi argumente, nu invective ori tentative de pamflet. Si, documentati-va intrucat posturile de pe acest forum au devenit jenante. Incercati sa veniti cu un "plus-valoare" la discutii,- chiar daca emiteti pareri defavorabile. Nu este nici o problema sa sustinem un dialog corect, civilizat si argumentat.

In definitiv, oameni suntem cu totii si daca nu as avea argumente si rezultate in favoarea acestei afaceri eu insumi nu as mai gasi nici un motiv sa o continui.

O zi buna

Mars ma..

Ca tot ziceai ca am un limbaj slobod si ai lasat de inteles ca nivelul meu de educatie lasa de dorit. ;)

#24
SERGIU POP

SERGIU POP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.10.2005
GDI - Global Dumb Idiots
GDI - Garcea, Domeniile si Internetu'

e o "afacere" in care oamenii cu creieru in retragere cred ca vor da lovitura.

#25
zmurfu

zmurfu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 04.02.2008
Stimate domn,

ia ma si plimbate cu GDI tau cu tot de pe aici.
Documentatie ? na ia acilea si ceteste:
* PONZI
* Multilevel piramid
* federal trade commission
..

#26
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
te-n kilu' meu ca ma scoti din calmul meu de poveste - lumea ma stie un om cumsecade si calm - si vii tu, un mucea cu sampoane amway in buzunar si cu carti de la Delphin sa ne povestesti de o afacere CURATA si DESTEAPTA... eu numai cand te-aud cu textele alea penibile si naive imi vine sa vomit...

ia gata! inchideti topicul si la culcare!

#27
elena_mincu

elena_mincu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2009
Tot ce se observa din topicul acesta e ca cei care sustin gdi au un limbaj elevat, coerent, obiectiv si sunt informati iar cei care sunt contra au un comportament la polul opus. Sincer, pana acum eram sceptica in ceea ce priveste inceperea unei astfel de afaceri insa stilul golanesc, stupid si pueril al contestatarilor m-a determinat sa iau in calcul o astfel de posibilitate. E incredibil cum poti sa dai peste oameni care "sufoca" ceea ce poate fi o discutie interesanta sau macar informationala, cu un comportament nedemn. Eu sugerez celor ce nu stiu cu ce se mananca afacerile online si cred ca limbajul murdar poate compensa, sa se duca sa se joace in fata blocului, la colt de strada, in loc sa piarda timpul pe forumuri pt adulti, incurcandu-i pe acestia.
  Oricum, o zi buna tuturor.

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Poate ne explici doamna ne-golanca, cum iti dai matale seama cine de aici stie cu ce se mananca afacerile online, si cine nu.

#29
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postelena_mincu, on Mar 12 2009, 14:50, said:

Tot ce se observa din topicul acesta e ca bla , bla , bla .  Oricum, o zi buna tuturor.

Bai distrusilor , din cauza voastra o sa imi iau warn da' pana nu imi bag p*la in gura voastra nu va lasati. PLecati dreaq de aici, impotentilor.

Si limbajul elevat sau ne - elevat nu are absolut nici o legatura cu facutul banilor, sau afacerilor. Asa ca multa _|_ .

#30
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
doamna elena, da' cum iti explici ca voi astia elevatii veniti sa va faceti reclama intr-un loc unde sunt numai golani care spun organelor sexuale pe numele lor popular... te pomenesti ca voi la Delphin international nu pronuntati cuvinte de-astea...

pai si daca te duci intr-o biserica de pocaiti? tot asa o sa faci? o sa te apuci de afaceri cu sampoane? ca nici aia nu vorbesc cupu lasi cupi zda...

ia, hai, "report topic"

View Postbestwork_ws, on Nov 11 2008, 12:58, said:

.. acuma filtrez totul dupa vreo 2 ani de experienta...
[...]Eu am fost platit de catre GDI, am primit 118$ pana acum...
118$ in 2 ani?

Edited by soul4blade, 13 March 2009 - 11:33.


#31
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Consider ca aceasta discutie nu aduce nimic BUN. Aceste tipuri de afaceri sunt niste GOLANII din partea initiatorilor, care nu urmaresc decat sa faca bani pe spatele prostilor (pardon, naivilor :blush: )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate