Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

LA BLOC

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 *Victor*, on Oct 15 2006, 15:33, said:

Și dacă nu ai alternative, trebuie să te uiți la o porcărie?

Ai zis-o de parcă am fi înainte de '89. Atunci nu aveai alternative. Vedeai doar TVR și, în fucție de zona în care locuiai, mai vedeai ungurii, sârbii, bulgarii sau rușii.

Hai să-ți zic eu alternative: Realitatea, Antena 3, Național TV, B1 TV - talk-show-uri politice.
Dacă nu ești pasionat de acestea ai HBO, Pro Cinema, Hallmark, AXN, TV 1000, TCM - filme.
Sau: Eurosport, TV Sport, Telesport - dacă ești atras de sport.
Sau (deși mă cam îndoiesc): Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Travel, Discovery Civilisation, National Geographic, Viasat History, Viasat Explorer, Animal Planet - aici sunt filme documentare.

Cred că deja am acordat prea multă atenție acestei mizerii de program intitulat „La bloc”.

Vizionare plăcută!
Porcarie, porcarie dar se pare ca a prins la public. Oricum decat un talk show politic penal (gen sinteza zilei, celelalte mai sunt cat de cat acceptabile sa zicem!) mai degraba un documentar sau o comedie, ca sa nu zic de manele sau alte alea alea. Oricum din cateva zeci de programe ai ce alege, asa ca fiecare se uita la ce-i place.

#20
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Dragilor (ma refer la fanii acestui gen de serial si inclusiv chatnoir401), audienta inseamna CANTITATE, nu si calitate.

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu cumva ei ziceau ca au deja 10 sezoane? asta inseamna cumva 10 ani ? :) ca nu tin minte sa fi existat la bloc acum 10 ani :D

#22
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
am vazut cateva episoade din acest serial... ce sa spun? poante furate din seriale si filme de comedie (Bundy la greu...). furaciune jalnica in stil roamanesc!
plus ca "actorii" nu sunt de loc convingatori!
daca exista un segment de telespectatori care urmareste acest serial (si altele) ,foarte bine!

#23
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 Tabu, on Oct 17 2006, 21:47, said:

Dragilor (ma refer la fanii acestui gen de serial si inclusiv chatnoir401), audienta inseamna CANTITATE, nu si calitate.
De acord!

 romaximusro, on Oct 17 2006, 22:40, said:

nu cumva ei ziceau ca au deja 10 sezoane? asta inseamna cumva 10 ani ? :) ca nu tin minte sa fi existat la bloc acum 10 ani :D
10 sezoane adica 5 ani (in fiecare an cate 2 sezoane).

#24
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Mie imi place nu pot sa zic ca is un fan al lor :D asa cand nu am ce face ma mai uit si io da nu se poate zice ca ii o porcarie daca asta ii porcarie atunci Vacanta Mare ce ii? aia chiar ca ar trebui sa se lase de meserie  :puke:

#25
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 ImDrunk, on Oct 18 2006, 23:46, said:

Mie imi place nu pot sa zic ca is un fan al lor :D asa cand nu am ce face ma mai uit si io da nu se poate zice ca ii o porcarie daca asta ii porcarie atunci Vacanta Mare ce ii? aia chiar ca ar trebui sa se lase de meserie  :puke:
Si Vacanta Mare a avut o perioada mai buna acum cativa ani, insa aceasta a cam trecut. Problema lor e ca nu stiu ce sa mai scoata.

#26
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Maaare porcarie la bloc :death:  dar trazniti in nato le intrece pe toate :deadtongue:  :confuzzled:  :death:  :puke:

#27
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sunt  curios daca si TRASNITI IN NATO vor trece de 500 de episoade. Oricum e bun filmul. LA BLOC se apropie deja...

#28
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
La Bloc e cel mai tare sitcom din Romania.

#29
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 ruben_timisoara, on Oct 25 2006, 18:04, said:

La Bloc e cel mai tare sitcom din Romania.
Se poate, sa vedem ce va mai apare si de acum inainte.

#30
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
cat ii bun atat e si prost;mie mi-e simpatic serialul mai ales ca are si replici si faze furate la greu :angry:
P.S.Cand nu ai nik in cap ca regizor faci "copy/paste" din alta parte :puke:  si-ti iei banu. :angry:  :nonobad:

#31
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 *Victor*, on Oct 2 2006, 21:49, said:

Fiecare are dreptul la părere. Eu zic că e "maneaua serialelor".
Perfect spus!

 adryyan, on Oct 2 2006, 21:56, said:

Detine de multe ori audienta maxima in intervalul in care se difuzeaza.
Asta pentru ca cel putin 50% din populatia tarii are nivel cultural egal cu zero :)

#32
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
MULTE SUNT MANELE DE SERIALE!VEDEM SI NOI CE SE MAI FURA,PUNANDU-SE ULTERIOR SUB SEMNATURA PROPRIE.Misto?Nu prea cred! :nonobad:

#33
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
cica astia de "La Bloc" vor pleca de la Pro tv?

#34
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 adryyan, on Dec 3 2006, 22:36, said:

cica astia de "La Bloc" vor pleca de la Pro tv?
Da. Condoleanțe!

#35
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
La vremuri noi, cu blocatari noi!

La sfârșitul lunii februarie, "La bloc", cel mai longeviv sitcom din România revine la Pro Tv. Așteptat cu sufletul la gură de telespectatorii Pro Tv, "La bloc" e mai bine clădit ca niciodată. Situațiile de umor sunt precum cărămizile puse una peste alta, iar distribuția serialului oferă filonul de rezistență al acestei producții bine bazate. Actorii și intrigile vor dovedi că vremurile se schimbă, dar succesul ba!

Pentru o construcție beton a blocului, însuși Ionuț Iftimoaie a decis să pună, nu… pumnii, ci umărul! El va da naștere unui personaj adulat de fete, care va face în permanență o figură bună în fața sexului frumos. Distribuției serialului i s-au alăturat, pe lângă actorii cunoscuți din celelalte sezoane "La bloc" (Mihai Coadă, Mariana Dănescu, Alina Chivulescu, Dana Rogoz, Laura Cosoi, Tili Niculae, Anca Țurcașiu) și alte nume sonore ale scenei: Vasile Muraru, Cosmin Seleși, Gheorghe Ifrim, Adrian Nartea și Edgar Nistor.

În timp ce Costel a dat bir cu fugiții, lăsând-o pe Lili (Mariana Danescu) liberă și independentă, rătăcitorul Nelu Curcă (Mihai Coadă) hotărăște să se întoarcă la familia sa, unde însă… nu mai este primit! Pe lângă faptul că e mai frumoasă ca niciodată, Bela (Alina Chivulescu) este și mult mai puternică. Devenită consilier matrimonial, Bela se străduiește ca măcar profesional să poată uni cuplurile cu probleme, dacă viața ei personală nu este chiar un succes. Bela pendulează între a-l primi pe Nelu înapoi sau a flirta cu Fane (Gheorghe Ifrim), un personaj destul de dubios care obișnuiește să vorbească despre el la persoana a III-a și care face o adevărată pasiune pentru ea.

La rândul lor, cele trei dive, Mimi (Dana Rogoz), Adina (Laura Cosoi) și Roxana (Tili Niculae) au o viață mai tumultoasă ca niciodată. Mimi își pierde capul după Bobi (Cosmin Seleși), nimeni altul decât fratele lui JR (interpretat de Ionuț Iftimoaie), care la rândul său va fi într-o veșnică dilemă, aceea de a alege să fie cu Adina sau cu Roxana.

Pe un alt palier, locuiesc Alin (Adrian Nartea) și Sever (Edgar Nistor), un cuplu gay care pare să dețină ceea ce le lipsește celorlalți: armonia și înțelegerea. Refuzat de Bela, Nelu va ajunge să fie găzduit de cei doi, care vor avea grijă de el și-l vor trata ca pe propriul lor copil.

Cel care ține evidența tuturor lucrurilor care se întâmplă în bloc și se încăpățânează să se opună tuturor modernizărilor ce-ar putea să-l scoată din ritmul său antic și învechit este însuși Felix, administratorul blocului, interpretat de Vasile Muraru.
http://www.protv.ro/seriale/la-bloc/
Din 26 februarie de Luni-Joi.


#36
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
De abia astept sa inceapa noul sezon. :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate