Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Naţional TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#55
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Ai dreptate. Nu ar tine in spate atatea posturi de tv si radio, daca nu ar scoate un profit, chiar daca nu este foarte mare

#56
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Național FM văd că o duce destul de bine în audiențe. Noaptea doar muzică populară dă, nici vorbă de manele. Doar pe Favorit FM sunt manele.

Edited by necolae, 21 December 2015 - 17:30.


#57
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Asta am zis si eu.

On: mama se uita la greu pe National, la seriale indiene dar si la filme (se pare ca dau multe filme istorice, tot vad chestii cu cavaleri si alte cele. Plus ceva filme indiene sau coreene. Filme ieftine dar care prind la varsta a 3-a :D )

#58
TVSoradea

TVSoradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 24.07.2015
Are cineva o grila de prin vremea când televiziunea asta era o televizune adevărată (2003-2009) adică ce emisiuni jurnale de știri aveau?Oricum cu 15 minute de știri pe zi si 2 emisiuni varza rău.Mai bine l-ar transforma in post de filme/seriale.

#59
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Daca nu ma insel se afla mereu in TOP 10 audiente fara sa investeasca cine stie ce sume :)
De exemplu, TV H este pe profit desi este la sfarsitul clasamentului. In TOP sunt posturi cu pierderi imense :)

#60
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Jurnalistul Cristi Citre va prezenta emisiunea Miezul Problemei la Național TV

Miezul Problemei revine la Național TV din 14 septembrie, într-o nouă formulă. Jurnalistul Cristian Citre preia rolul de moderator al talk-show-ului de pe Național TV. El il va avea invitat permanent pe Mircea Coşea, profesor universitar.

Emisiunea va fi joia şi vineri, de la ora 17.15, la Național TV, unde se vor dezbate chestiuni economice, sociale şi politice.

Publicitate
Lipsa autostrăzilor, sistemul de sănătate muribund, salariile bugetarilor sau pensiile speciale, educaţia în derivă, birocraţia în exces, totul sub lupa experţilor prezenţi în platoul emisiunii găzduite de Naţional TV.

Telespectatorii pot trimite întrebări la adresa [email protected].

Carte de vizită

A făcut Facultatea de Jurnalism, în București, și a urmat apoi un master de Politică Europeană şi Românească, la Facultatea de Științe Politice din Universitatea Bucureşti.

Lucrează în presă din 2003 și a trecut pe la Național TV, Realitatea TV, Antena 3, din nou Realitatea, Digi 24, HotNews, Mediafax și News.ro (unde încă lucrează în departamentul politic). În prezent este și colaborator la Europa FM.

A fost consilier pe comunicare al grupului PNL din Camera Deputaților, pentru câteva luni în 2015, iar ulterior a fost în departamentul de comunicare al Administrației Prezidențiale, tot pentru scurt timp.

A scris şi a relatat din Bruxelles, Strasbourg, Roma, Viena, Londra, Haga, Turcia, Ucraina, Republica Moldova, Bosnia şi Herţegovina, SUA si America de Sud.
Sursa: https://www.paginade...-la-national-tv

#61
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Da, 2 echipe concureaza iar aia pot fi ajutati de mamele lor prin telefon. Eu cam asta am inteles. N-am stat foarte mult sa ma uit. E filmata in 16:9.

#62
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
Favorit TV arată urat cu acele dungi sus și jos și doar logo-ul afișat.

#63
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Parcă mai erau momente când dădea videoclipuri 16:9. Mai e așa și acum?

#64
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Just curios, cele 2 posturi folosesc camere video de generaţie 2000 şi un pic?   :)

#65
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
http://www.tvmania.r...ete-242800.html

"Din 17 martie, de la ora 22.00, Național TV va difuza, în fiecare sâmbătă, serialul românesc “Iubire şi secrete”. Din distribuţie fac parte Eugenia Șerban, Nicodim Ungureanu, Mircea Drâmbăreanu, Natalia Cebanu, Andreea și Cristi Roman, Ioan Păduraru, Sabina Lisievici şi Veronica Natalia Popescu.

Povestea începe când El Padrino, un temut infractor, ucide cu sânge rece un om de afaceri. La crima asistă şi bodyguardul lui, Romeo, care se îndrăgostește nebunește de Brândușa, fiica celui ucis. Între cei doi se înfiripă o poveste de dragoste, presărată cu multe obstacole. Romeo intră la închisoare în locul patronului său, păcălit de acesta că-l va lăsa în fruntea clanului atunci când se retrage, iar Brândușa face tot posibilul pentru a-l elibera. Din păcate, se apucă de afaceri cu droguri și atât ea, cât și mama ei, ajung după gratii. “Iubire şi secrete” este un serial plin de suspans, trădări, sex și multă violență, o poveste cât se poate de reală despre viața familiilor de infractori din România."

#66
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postronuquet, on 24 martie 2018 - 21:27, said:

http://www.tvmania.r...ete-242800.html

"Din 17 martie, de la ora 22.00, Național TV va difuza, în fiecare sâmbătă, serialul românesc “Iubire şi secrete”. Din distribuţie fac parte Eugenia Șerban, Nicodim Ungureanu, Mircea Drâmbăreanu, Natalia Cebanu, Andreea și Cristi Roman, Ioan Păduraru, Sabina Lisievici şi Veronica Natalia Popescu.

Povestea începe când El Padrino, un temut infractor, ucide cu sânge rece un om de afaceri. La crima asistă şi bodyguardul lui, Romeo, care se îndrăgostește nebunește de Brândușa, fiica celui ucis. Între cei doi se înfiripă o poveste de dragoste, presărată cu multe obstacole. Romeo intră la închisoare în locul patronului său, păcălit de acesta că-l va lăsa în fruntea clanului atunci când se retrage, iar Brândușa face tot posibilul pentru a-l elibera. Din păcate, se apucă de afaceri cu droguri și atât ea, cât și mama ei, ajung după gratii. “Iubire şi secrete” este un serial plin de suspans, trădări, sex și multă violență, o poveste cât se poate de reală despre viața familiilor de infractori din România."
O altă ”dramă” răsuflată ca și ”Lecții de Viață” de pe PRO ... Posted Image

Nu pot băga sâmbătă seara un film din anii 80, să nu adoarmă populația ??? Că sunt atâtea telenovele pe posturile din România, mai se lansează și altele ...

#67
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Telenovele romanesti nu mai sunt noi inafara de Fructul Oprit. Pt. filme avem posturi speciale, m.am plictisit de filme, mai ales cele vechi.

#68
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,356
  • Înscris: 19.01.2015
Pentru filme este de ajuns sa ai un abonament de Netflix.

Acolo este boieria adevarata la capitolul de filme.

#69
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Aia e o copie dupa "Iubiri secrete" de pe Prima TV. Daca originalul era praf nu vreau sa-mi imaginez cum arata copia...

#70
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Corina Chiriac, de neoprit: revine la Attached File  National TV.png   1.44K   6 downloads
Attached File  12-13-vedete-2-col-corina-chiriac.jpg   93.67K   6 downloads
Pe Corina Chiriac o vedeți duminică la emisiunea “Opriți timpul”

La finalul lunii aprilie, Corina Chiriac (68 de ani) ne dădea o veste neplăcută. Un accident aparent banal i-a dat de furcă solistei, care a fost nevoită să se deplaseze cu un cadru și să stea cu piciorul bandajat, după ce a căzut pe scări. În iulie, artista a scăpat de repausul impus și a revenit pe scenă, iar acum lucrează de zor pentru a doua ei mare dragoste după muzică, televiziunea.

Artista ne-a anunțat, pe Facebook, că duminică o vom revedea la Național TV, unde lucrează din 2007. “Dragi prieteni, cu ajutorul Domnului, astăzi am filmat prima ediție a emisiunii «Opriți timpul» din sezonul toamnă 2018 - primăvară 2019. Oficial, sezonul nou își deschide porțile duminică, 16 septembrie, ora 13.00. Ca de obicei, la noi în platou a fost, fără îndoială, o super-atmosferă de sărbătoare!”, a scris Corina Chiriac, care îi va avea ca invitați, în prima ediție, pe Claudia Pavel, Tania Popa, Diana Matei, Marcel Pavel, Sanda Ladosi, Petrica Mîțu Stoian și mulți alții.
Sursa: https://www.click.ro...-la-national-tv

#71
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Am vazut-o la Cerbul de aur, in seara de deschidere, si a facut show. Desi nu e pe targetul meu ci doar al parintilor, eu o admir pe tipa asta. Daca avea norocul sa se nasca intr-o tara mai dezvoltata, cred ca devenea vedeta de talie mondiala! :OK:

#72
Codrin55

Codrin55

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 30.01.2018
Grila Național TV de acum 11 ani, pe când era o televiziune urmărită, fără mizerii indiene și când frații Micula erau interesați de televiziune: https://tv.acasa.ro/...v/05-iunie-2008

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate