Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

TV color Philips cu draci

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Novice

Novice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.08.2003
TV color Philips model 28PT4454/00
Au intrat dracii in el. Cam la o saptamina-doua se arde BU 508 final . Si se arde numai in momentul in care il inchid din telecomanda. Incepe sa tiuie si in citeva secunde e gata. Daca sint pe faza si inchid repede din buton il salvez, daca nu s-a prajit. Meseriasii spun ca e greseala de proiectare, la inchidere primeste un impuls prea lung care il tine in conductie si plesneste.Ma gindesc ca poate tranzistorul original nu este perfect identic cu BU508 pe care il pun eu. Poate are ceva interior care apare numai pe schema sau nici acolo. (nu am schema).V-ati mai intilnit cu asa ceva? Dati-mi o solutie, sfat.De unde pot sa descarc schema?
Multumesc.

#2
inferno_best

inferno_best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.11.2002
Uite raspuns pe site Philips:

http://www.internets...om/BISS...T4454


si direct niste pdf de pe site de la ei:
http://www.p4c.phili...1061463_pss.pdf

si

http://www.p4c.phili...1063286_pss.pdf

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
POSIBIL e ca ...defectul ala sa fie ...provacat de alta piesa! Inca nu am studiat linkurile date mai sus insa din practica pot spune ca mai e si altceva in zona care il omoara!

#4
alin

alin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.09.2004
schimba toti condensatorii electrolitici din jurul lui; si vezi daca traful de linii nu are ceva descarcari de FIT.
daca tot asa se intimpla, pune un BU508 neizolat ca e mai puternic.
bafta!!!!!

#5
Radio_Supersonyc

Radio_Supersonyc

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.10.2004
Yeu nu stiu ce sa spun,parca au inebunit televizoarele.Eu caut un trafo linie pt.tv KITT MODEL CK-5100 DK dar nu-i mai stiu sreria fiinca nu mai e citibila pe traf.Astia de la magazin l-au cautat in calc dar a ziz ca nu exista .Cine ma ajuta sa-mi spuna ce serie are trafo linie din acest tv??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate