Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Despre Aspiratoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2345 replies to this topic

#2341
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
@cibi , sa ne spui cate vei vinde dupa acest minunat post Posted Image

PS: cine spune ca "asta e singura posibilitate de achizitie"? Aaaa, poate la pretul cerut de voi, da.
Ca altfel, piata e libera si curieratele inca functioneaza...

https://www.ebay.com...leaner&_sacat=0

Edited by flp014, 05 August 2018 - 14:45.


#2342
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

View Postflp014, on 05 august 2018 - 14:42, said:

@cibi , sa ne spui cate vei vinde dupa acest minunat post Posted Image

PS: cine spune ca "asta e singura posibilitate de achizitie"? Aaaa, poate la pretul cerut de voi, da.
Ca altfel, piata e libera si curieratele inca functioneaza...

https://www.ebay.com...leaner&_sacat=0

Ce sa vand? Am scris ca este singura varianta oficiala de achizitie, asa sunt multe si pe olx dar eu unul nu as lua SH fara acte, sa fie macar inregistrat la ei in caz ca ai nevoie de piese sau reparatii, am inteles ca nu ti-l accepta altfel. Cine stie sa mestereasca si se descurca sa le repare in caz de ceva, isi ia de unde vrea, eu prefer sa nu am batai de cap.

#2343
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

View Postcibibikeru, on 05 august 2018 - 14:08, said:

Și eu am investit în curățenie și mi-am luat un Neato Botvac pe care îl las să facă curat în toată casa aproape zilnic. Tu cât de des folosești avionul supersonic (la zgomot) numit kirby?

#2344
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

View Postblotunga, on 11 august 2018 - 20:56, said:


Și eu am investit în curățenie și mi-am luat un Neato Botvac pe care îl las să facă curat în toată casa aproape zilnic. Tu cât de des folosești avionul supersonic (la zgomot) numit kirby?

Este destul de zgomotos cu furtun dar cu capul batator e ok, au facut niste imbunatatiri la ultimul model sa fie putin mai silentios. Eu il fosesc mai mult pentru mochete, covoare si saltea, mai are si mini peria turbo zip care este geniala, mai ales daca ai par de animale sau scame pe canapea etc. Mai este bun pentru aspirare in profunzime, in rest folosesc Miele C3-ul pentru chestii rapide si parchet.
Mochetele si covoarele le spal cam la 3 luni sau cand consider ca este nevoie, odata la ceva timp spal si parchetul in toata casa tot cu sistemul acela de spalare.

Eu am facut un test cand am luat Kirby, dupa curatenia normala pe care o faceam cu Miele, am facut curatenie in toata casa cu Kirby, am umplut aproape un sfert de sac, de undeva a iesit mizeria aia ca doar nu aparea singura. De atunci, sacul a ramas cam la fel de plin, se umple incet incet dar la prima aspirare s-a umplut dintr-o data.

Sunt convins ca robotelul Botvac e “cool” si ca face o oarecare curatenie dar pe suprafete dure, ceea ce pe mine personal nu prea ma interseaza. Oricum, sa il stapanesti si sa il folosesti cu placere! Bichonul meu probabil ca l-ar manca din prima zi, macar de Kirby fuge! A incercat sa-si infiga dintii in el dar si-a dat seama ca e metalic si nu are nicio sansa :))

Edited by cibibikeru, 11 August 2018 - 21:52.


#2345
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Mda, ce-i drept nu prea țin covoare și animale în casă. Merge ok Botvac și pe covor (am două), mai ales cu peria normală, dar da, odată pe lună mai dau după el și cu Soteco Leo-ul că în colțuri de după ușă nu ajunge Neato.

#2346
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Cibibiker,am o întrebare pentru tine.Inainte să-ți cumperi Kirby,ai avut ocazia sa testezi Sebo vertical?Întreb fiindcă și el vine cu bătător și este mult mai accesibil.Merci in avans de răspuns.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate