Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Cum ati investi 1mil. € ?

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#127
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

In principiu orice afacere as face, neaparat as crea un brand.
fuguta la sala ! nici macar n-o sa te coste 1 mil. de euro

#128
kosovaru11

kosovaru11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.08.2006

View Postspare-me, on Sep 26 2006, 09:01, said:

are cineva de pe aici 1 mil de euro si noi nu stim ?! ca pe unii vad ca i-a furat valul rau de tot :D


E obligatoriu sa stiti "VOI"?Si cine sunteti "VOI"?A....sunteti restul.

Doar nu traiesc toti de pe forum din salarii de kkt.Mai sunt si baieti destepti sau norocosi.

#129
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006

View Postspare-me, on Sep 26 2006, 13:43, said:

fuguta la sala ! nici macar n-o sa te coste 1 mil. de euro

Tare... :D  Nu de genul ala de brand vorbeam :) .

#130
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
i-as numara cent cu cent cand n-am somn (cat ma gandesc ce fac cu ei)

#131
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

E obligatoriu sa stiti "VOI"?Si cine sunteti "VOI"?A....sunteti restul.

Doar nu traiesc toti de pe forum din salarii de kkt.Mai sunt si baieti destepti sau norocosi.
clegu'...da-mi voie sa-ti trosnesc o rugaminte pste ochi...cu ghilimelele de rigoare...
nu mai sari asa tare-n clanta, ca se pare ca confunzi destul de puternic un forum civilizat de discutii cu viata reala si nu e bine.
normal ca nu traiesc toti de pe forum din salarii de "kkt", iar daca erau atat de destepti incat sa faca un milion de dolari nu cred ca intrebau p forum ce sa faca cu el...ok ?
trebuia sa citesti tot topicul nu unmai ultimul post...
cat despre noroc, stii tu cum e proverbul cu norocul prostului
bafta...si mai trage aer in piept sa un te sufoci ;)

#132
kosovaru11

kosovaru11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.08.2006

View Postspare-me, on Sep 26 2006, 23:17, said:

clegu'...da-mi voie sa-ti trosnesc o rugaminte pste ochi...cu ghilimelele de rigoare...
nu mai sari asa tare-n clanta, ca se pare ca confunzi destul de puternic un forum civilizat de discutii cu viata reala si nu e bine.
normal ca nu traiesc toti de pe forum din salarii de "kkt", iar daca erau atat de destepti incat sa faca un milion de dolari nu cred ca intrebau p forum ce sa faca cu el...ok ?
trebuia sa citesti tot topicul nu unmai ultimul post...
cat despre noroc, stii tu cum e proverbul cu norocul prostului
bafta...si mai trage aer in piept sa un te sufoci ;)

Nu cred "ca confund" nimic clegu'.Poate tu nu mai faci diferenta intre viata reala si forum.
Daca citeai tot topicul ai fi vazut ca baiatul are un imobil,probabil mostenire.

Asa ca nu mai fi tare-n clanta.

Mult noroc si pentru frustrari deschide alt topic.

#133
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

Presupunand ca aveti azi 1 mil. de € , dar trebuie sa renuntati la servici si sa traiti numai din acesti bani.
Care ar fi investitiile pe care le-ati face ? Cum ati administra banii ?
ASTA este subiectul topicului. Nu ma intereseaza ce are el, aici este un exercitiu de imaginatie. Eu nu sunt frustrat ca nu am de ce, asa ca iti sugerez sa ramai ON-TOPIC sau sa deschizi tu alt topic...

SI TOTODATA ROG UN MODERATOR AL ARIEI SA SE SESIZEZE CU PRIVIRE LA SUGESTIILE ADRESATE DE USERUL KOSOVARU11 CU PRIVIRE LA BORDELURI, LUMEA INTERLOPA SI SPAGA POLITICA LA NIVEL INALT ! PENTRU CA NU MI SE PAR SFATURI SIEXEMPLE DEMNE DE MODELUL DE CONDUITA INSTITUIT SI PROMOVAT DE FORUMUL SOFTPEDIA !

#134
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006

View Postspare-me, on Sep 27 2006, 08:35, said:

SI TOTODATA ROG UN MODERATOR AL ARIEI SA SE SESIZEZE CU PRIVIRE LA SUGESTIILE ADRESATE DE USERUL KOSOVARU11 CU PRIVIRE LA BORDELURI, LUMEA INTERLOPA SI SPAGA POLITICA LA NIVEL INALT ! PENTRU CA NU MI SE PAR SFATURI SIEXEMPLE DEMNE DE MODELUL DE CONDUITA INSTITUIT SI PROMOVAT DE FORUMUL SOFTPEDIA !

Off topic: Omul a dat niste exemple de reusita ale altora. Iar faza cu spaga politica din pacate e foarte adevarata. Nu a instigat. Ai o reactie usor exagerata.

On topic: Daca tipul care a intrebat are un imobil in valoarea de 1 milion, atunci poate sa ia un imprumut sa il reconditioneze si sa il transforme in cladire de birouri clasa A. Din chirie plateste rata la imprumut, impozitele la stat si ii mai si raman bani.

#135
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

A doua chestie tare ar fi un bordel ca oricum toate lumea vrea asa ceva.Daca ai avea ceva conexiuni cu interlopii te ai putea baga la o camatarie...sa vezi lovele atunci.

Totusi cea mai tare investitie este:DONEZI 40000 eu la PD (sau alt partid) devii parlamentar si dupa aia o sa vezi tu oportunitati de afaceri.
obnoxius, astea nu mi se par a fi exemple ! ci chiar sfaturi, sugestii, sau dupa tonul, ortografia si exclamatia imperativa, chiar indemnuri !

#136
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006
Ai dreptate.

Faza cu bordelul si spaga politica spuse altfel (adica in contextul legalizarii prostitutiei si inscrierea si sponsorizarea unui partid) ar fi sunat mai...putin ilegal.

In privinta camatariei ai dreptate 100%

#137
adinic

adinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.10.2005
1 milion de euro pe o casa. Pai trebuie sa gasesti cumparatorul. Ca sa gasesti cumparatorul trebuie sa contactezi firme de specialitate. Asta costa! Nu este deloc usor si poate dura mult pana o vinzi. Cei care au bani ori isi fac de la 0 o casa, ori cumpara una mai noua, cu echipari moderne. Cel putin io asa as face. Oricum mult succes si sa ne spui ce ai decis sa faci cu banii cand ii vei avea cu adevarat in cont. BAFTA! :peacefingers:

PS: Dupa ce ii ai daca vrei sa dormi linistit plateste impozitele, si nu fa afaceri statul!! DELOC!! Iar ce s-a spus mai sus cu "40000 la partid", asta e o gluma proasta.

Edited by adinic, 27 September 2006 - 10:22.


#138
kosovaru11

kosovaru11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.08.2006
SI TOTODATA ROG UN MODERATOR AL ARIEI SA SE SESIZEZE CU PRIVIRE LA SUGESTIILE ADRESATE DE USERUL KOSOVARU11 CU PRIVIRE LA BORDELURI, LUMEA INTERLOPA SI SPAGA POLITICA LA NIVEL INALT ! PENTRU CA NU MI SE PAR SFATURI SIEXEMPLE DEMNE DE MODELUL DE CONDUITA INSTITUIT SI PROMOVAT DE FORUMUL SOFTPEDIA !
[/quote]

Subiectul acestui topic era un exercitiu de imaginatie.Se pare ca pana la urma ai citit topicul si ai dat si peste ce am scris eu.Parerea mea era scrisa pe ultima pagina fapt care ma face sa cred ca nici pe aceasta nu ai citit-o cand ai  raspuns(off-ca de obicei).Daca erai asa indignat puteai sa scrii  raspunsul impotriva ideilor mele nu sa faci misto de initiatorul acestei discutii.

Cand am citit ce ai scris (sper ca nu tipai) mi-am adus aminte de dicursurile de pe vremea raposatului...Exact aceeasi indignare falsa si exprimare in limbaj de lemn.Ma dezamagesti.Sper ca nu toate reply-urile tale (alea multe) au fost de aceasta factura.

Revenind la discutia initiala tot ce am spus acolo nu sunt nici indemnuri nici sfaturi ci idei ale mele.Bune,rele astea sunt.Poti sa-mi faci o reclamatie la parchet pentru instigare la prostitutie,camatarie si spaga politica la nivel inalt  :w00t: ...

Ai postat aici de cateva ori si niciodata la subiect.Cred ca aceasta suma depaseste limitele imaginatiei tale...

Then please spare-me.

Edited by kosovaru11, 27 September 2006 - 19:18.


#139
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
1 mil euro...hmm...nu-i cam mult ? dar sa trecem la "idei".pai daca ar fi dupa mine,ash investii 500.000 euro in cercetare genetica,ash angaja cei mai tari geneticieni,ash produce gaina care face oul cat de "shtrutz" ,dupa care de 400.000 euro ash cumpara o ferma cu un teren mare mare mare,90.000 euro ash face gaini in epubreta,10.000 euro pt angajati. Acum sa ne gandim un pic la "consecintze".Din start nu ar mai cumpara nimeni oua normale.In 2-3 ani ash face un profit considerabil dupa care m-ash inpune pe piatza mondiala! ash devenii un al II-lea "Microsoft".


Alta idee geniala (presupunand ca vorbim la modul SF)
mi-ash deschide in Sahara cel mai tare stup de albine pt producerea de miere. ash da miere nu gratis...ci sa le zic la oameni ca le dau 100 euro pt a bea un borcan  :D .tzinand cont ca mierea face sete,in apropierea stupului   ash deschide o "fabrica" de apa cu 500 euro paharul .

acestea fiind zise,va las sa va meditati si la alte idei "profitabile"

#140
adinic

adinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.10.2005
CUCUCUCUCUCUCUCUCUCUCUCUCU :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:  :w00t:


View Posttyrael, on Sep 27 2006, 21:11, said:

1 mil euro...hmm...nu-i cam mult ? dar sa trecem la "idei".pai daca ar fi dupa mine,ash investii 500.000 euro in cercetare genetica,ash angaja cei mai tari geneticieni,ash produce gaina care face oul cat de "shtrutz" ,dupa care de 400.000 euro ash cumpara o ferma cu un teren mare mare mare,90.000 euro ash face gaini in epubreta,10.000 euro pt angajati. Acum sa ne gandim un pic la "consecintze".Din start nu ar mai cumpara nimeni oua normale.In 2-3 ani ash face un profit considerabil dupa care m-ash inpune pe piatza mondiala! ash devenii un al II-lea "Microsoft".


Alta idee geniala (presupunand ca vorbim la modul SF)
mi-ash deschide in Sahara cel mai tare stup de albine pt producerea de miere. ash da miere nu gratis...ci sa le zic la oameni ca le dau 100 euro pt a bea un borcan  :D .tzinand cont ca mierea face sete,in apropierea stupului   ash deschide o "fabrica" de apa cu 500 euro paharul .

acestea fiind zise,va las sa va meditati si la alte idei "profitabile"


#141
mosbaubau

mosbaubau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 24.06.2006
MAMA MAMA  :worthy:  :w00t:  :notangel:  B)
Sa imi pice pe mana un milion de cocosei castigati la loto mai intai si dupa o sa am timp de gandire muuult si BINE ce sa fac cu ei.

Lucrez in imobiliare si primul gand care-mi vine in minte este sa construiesc un bloc de locuinte de lux in Bucuresti pe care mai apoi sa-l vand.
Relativ simplu ---> daca reusesti sa mai gasesti teren cu pozitie buna in zona centrala - ultracentrala, daca reusesti sa-ti faci "intrarile" pe la primarii & co. pentru autorizatii ca sa obtii un POT si un RI cat mai mari si  daca gasesti o firma de constructii de incredere sau alegi sa il faci in regim proprriu  :o  se obtine -in decursul a 8 pana la 16 luni (in functie de cat de repede reuseti sa-l termini)- un profit intre 50% si 100% in functie de muuulti factori variabili ;) . Vad in fiecare zi foarte multi "investitiori" facand munti de bani prin schema aparent simpla si fierb inauntru ca nu dispun si eu de asemenea lichiditati ca de inmultit sigur as sti cum sa o fac intr-un final :)

Stiu si alte afaceri din B care aduc profituri anuale intre 30% si 100% din investitia initiala (cel putin din informatiile mele si din analiza obiectiva si cat se poate de exhaustiva la care au fost supuse).
Putem vorbi de cazuri concrete din RO in care profitul net anual (fata de suma investita initial) este de 10.000% dar sunt exceptii care cu siguranta nu se vor mai repeta - cu atat mai putin cu cat ne aporopiem de integrare si economia se maturizeaza in regim fast-forward...
Serios acum, daca are cineva 1 milion si nu stie cum sa-l investeasca ma ofer sa ne intalnim oriunde in Bucuresti sub rezerva completa a anonimitatii si sunt dispus sa-mi impartamesc experienta mea, fara obligatii. (Imi place sa am prieteni puternici)

LE vad ca am niste greseli de exprimare - scuze, sunt prea obosit sa mai stau sa le corectez - fac direct baie + somn. Numai bine.

Edited by mosbaubau, 27 September 2006 - 21:46.


#142
dof

dof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.10.2004
Cum as investi un milion de euro?

- Cu cap
- Cum i'am investit si pe restu 10 (LOL)

#143
festan

festan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 24.09.2006
:lol:  esti foarte interesant cu topicul asta frate... cum sa "furi" idei de investitii?  :coolspeak:  ideea e buna

#144
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Ce as face cu un milion de dolari $$$$$ ?
1. As face energie eoliana, solara si alt tip de energie si sa vezi atunci cascavalul cum iese!
2. As cumpara vreo 50-100 apartamente in Bucuresti si in alte orase universitare si atunci sa vezi cum iese dolareii!
3. Mi-as deschide o companie de telefonie mobila sau fixa cu acoperire la nivel national!
4. Mi-as deschide o firma de bauturi racoritoare!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate