Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

nemultumit de TAPE(dot)RO

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
Trebuie sa va fac cunoscut un lucru: TAPE . RO e o firma cam depasita de comertul online si toate chestiile care tin de aceasta afacere. SUNT LA PAMANT (cel putin in cazul meu)

Si DA merit sa fac aceasta sezisare, pentru ca din punctul meu de vedere sunt ZERO, adica chestie din asta nu am mai patit, nici chiar cu firme mai "obscure"

Comand si eu o memorie SD+cooler+fan grill de la ei vinerea pe la ora 13. 1.Trebuie sa primesc la nr de tel indicat un telefon prin care sa confirm comanda.(toate bune si frumoase) ; La firma au program pana la ora 18 . Telefonul de confirmare a venit saptamana urmatoare marti !

2.Luni(inca nu primisem telefon pt a confirma) dupa-masa trimit email la o adresa de-a lor. Raspuns, eh ??? de la cine??

3.Marti primesc telefonul de confirmare ,ok discutam detalii tehnice ... comanda era facuta pt persoana juridica; stambilim ca primesc coletul PRIORIPOST cu plata ramburs.(asta e, nu au ei magazin pe aproape)

4.Vineri primesc 2 telefoane de la aceasta firma la interval  de 30-60 minute. Primul telefon; DE CE NU AM EFECTUAT PLATA la banca indicata de ei? (raspund ca am stabilit de comun acord sa fac plata ramburs) Isi cer scuze (era o femeie care se ocupa de comanda mea) si imi spune ca in ziua respectiva o sa puna coletul la prioripost. (eu speram sa-l am sambata!)
Al doilea telefon dupa 30-60 minute, ma suna si imi spun ca nu mai au pe stoc asa ceva, si daca sunt dragut si intelegator sa astept pana luni-marti din saptamana urmatoare ca 100% primesc marfa si ma suna iar si imi trimit coletul! Zic si eu ca tot omul ca e OK, dar as vrea cat mai repede.

5.Trece inca o saptamana, era deja vinerea(a doua saptamana de cand trimisesem comanda!), le mai trimit in cursul saptamanii si un mail sa ii intrb ce e cu intarzierea asta si ei NIMIC. Nici macar un raspuns!

AZI, le-am trimis un mail (la toate departamentele firmei-care cred ca sunt citite de maxim 2 oameni) si mi-am exprimat dezamagirea de firma lor de 3 surcele si AM POSTAT AICI, ca sa le fac reclama proasta + sa stie si altii cu ce probleme s-ar putea lovi!

LINK CATRE SITE? are rost? si asa e o firma de toata jena  :degetele:

btw: mentionez ca pana acum am mai cumparat online de la mai multe firme si nu am gasit asa servicii cu clentii (DE 2 ORI DE LA SPOT, 1 data de la ELKASYSTEMS, 1 data de la ITSHOP)

NOTA: in caz ca vreun reprezentant al firmei ajunge sa citeasca aceste randuri, cer sa imi respecte intimitatea! NU doresc ca date ale mele sau ale firmei sub care s-a facut comanda sa fie postate aici.

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
Am trimis email de la ei de pe site catre fiecare departament al lor si am postat link-ul de aici, sper sa nu fie probleme;

ma jos email-ul care l-am trimis lor

Quote


Prin acest email doresc sa va anunt ceea ce am constat eu in relatia pe care am avut-o cu firma dvs:
-lipsa dvs de profesionalism combinata cu lipsa de promtitudine care ar trebui sa fie specifica unei firme din industria IT.(raspuns la email-uri dupa mai mult de 48 de ore, procesare foarte lenta a comenzii(3 zile),definitivarea facturii si intrarea in posesia coletului- momentan 2 saptamani si cateva zile si inca numaratoarea continua!)

Fara sa par lipsit de respect, de altfel si eu lucrez la o firma cu acelasi profil, am deschis o discutie la link-ul de mai jos prin care le fac si altora cunoscuta calitatea "ireprosabila" a serviciilor dvs:

http://forum.softnew...&threadid=15528

 
Raspuns? eh, cred ca ma am de asteptat! :cya:

#3
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
mai e un thread in care am spus cate ceva despre tape... trebuia sa postezi acolo.

#4
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by Alice
mai e un thread in care am spus cate ceva despre tape... trebuia sa postezi acolo.
nu am mai vazut un astfel de thread pe aici, my mistake ca nu am cautat!  :0

#5
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
E-commerce in Romania. Poate peste 15 ani :)
Cel mai amuzant mi s-a parut la Flamingo, unde puteai sa cumperi on-line, si sa iti ridici marfa si sa platesti la magazin. Original 100% :)

#6
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by moartea
E-commerce in Romania. Poate peste 15 ani :)
Cel mai amuzant mi s-a parut la Flamingo, unde puteai sa cumperi on-line, si sa iti ridici marfa si sa platesti la magazin. Original 100% :)

aici te contrazic intr-un fel, cu anumite firme POTI sa faci e-commerce in RO, cu altele evident,izbitor de evident NU

#7
pmdcorabia

pmdcorabia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.03.2005
Eu am comandat imprimanta de pe emag si m-a venit peste 4 ore in camin. Asa k se poate face treaba buna cu comertul pe net trebuie doar sa gasesti o firma serioasa.

#8
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Alte detalii mai are cineva despre tape.ro ?
Intenționez ca în prima săptămână din ianuarie 2014 să cumpăr o placă de bază de la ei.

#9
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Se pare ca si-au inchis pravalia. Site-urile sunt down.. si am cumparat de la ei in noiembrie 2013. Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate