Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Lexmark Z-55 = Un Kkt De Imprimanta!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
tudio

tudio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 06.03.2003
DESI SCOATE SUPER LA INCEPUT,DUPA AL-2-LEA REFIL LA ALB-NEGRU SI DUPA PRIMUL LA COLOR S-AU DUS DRACU CARTUSELE !!!!!!! DECI VA SFATUIESC CALDUROS:EVITATI IMRPIMANTA ACEASTA!!!!!!!!!!!!!!

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
la 1.000.000 cat costa ;)

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
fara sa rad (prea tare), dar din definitie LEXMARK sunt imprimante precum sunt si aparatele foto din carton DE UNICA FOLOSINTA

Ar trebui evitata marca, nu imprimanta, ca majoritatea celor cu jet sunt de cacao :drac:

#4
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
refill adica umplere cu seringa din kit-uri de 200000 lei bucata?

#5
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002

Quote

Originally posted by Alice
la 1.000.000 cat costa ;)

alice aia e z25...nu incurca borcanele :)
z55 e mai scumpa :D

#6
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
sigx: refill d-ala am facut la 920c de mi s-a acrit (~20.000 de pagini printate cu cartusul original) si inca mai merge.
paxus: acum am vazut, nu stiu de ce am citit z-25 ;)

#7
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
nu stiu cum se comporta alte modele lexmark cu jet... eu am z55 si este la a 2-a reincarcare a cartusului negru. printeaza superb! nu are nici o problema. nu cred ca eu sunt exceptia. mai am 2 amici cu acelasi model.
ps: refill-ul a fost facut la o firma ce se ocupa cu asta, nu acasa. cartusul nu trebuie lasat mult timp nefolosit (odata desigilat). refill-ul se face de regula cand mai are putin tus in el nu cand e gol complet.

BIGphAntom, ti-au trecut prin mana asa de multe imprimante lexmark incat sa poti trage concluzia aia aberanta? sau e numai din auzite. daca erau asa de prosti aia de la lexmark probabil ca nu mai existau acum. sau poate ca sunt fanii lucrului in pierdere. :)

#8
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by BIGphAntom
fara sa rad (prea tare), dar din definitie LEXMARK sunt imprimante precum sunt si aparatele foto din carton DE UNICA FOLOSINTA

permite-mi sa te contrazic...am avut 2xLexmark....z42 si z43...za best...pot sa zic k au luat la refiluri...de se tocisera acul de la seringa de cat le-am incarcat...in special z42....care a luat multe pagini in gusa...crede-ma...k au fost super amand2...le-am schimbat de prostanac...cred k ma intorc inapoi la lexmark...

#9
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
drfan vrei sa spui ca lexmark e mai buna ca hp? cred ca te inseli...

#10
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
iar o dati in diverse...  :D
amd vs. intel , bmw vs. mercedes , lexmark vs. hp etc.

discutati concret, despre modele din aceeasi categorie de preturi si performante.

#11
jotte_ct

jotte_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 19.06.2003
Guys, eu am vazut mai demult prin forum ca multi isi cumpara imprimante Lexmark, mai ales datorita pretului. Ce vreau sa va spun este ca stau relativ aproape de unul din head-quarter-ele lui Lexmark, chiar am avut un coleg care a lucrat la ei. Dar absolut toti, fara exceptie, dintre cei cu care am vorbit, mi-au recomandat sa NU dau banii pe Lexmark.
Acum, daca ai luat-o si merge, sa te tina fericit si mult. Daca este sa-ti cumperi acum, cel mai bine este s-o eviti!
Howgh.

#12
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by DrFan
permite-mi sa te contrazic...am avut 2xLexmark....z42 si z43...za best...pot sa zic k au luat la refiluri...de se tocisera acul de la seringa de cat le-am incarcat...in special z42....care a luat multe pagini in gusa...crede-ma...k au fost super amand2...le-am schimbat de prostanac...cred k ma intorc inapoi la lexmark...
bun, de alea inca nu am avut la testat

Problema este ca acum "lucrez" pe la o firma de computere care face si refil. Din ce am observat eu, si ce mi-au spus si colegii care lureaza acolo de un car de ani si care fac in fiecare zii refill-uri la lexmark-uri, cerneala LEXMARK de refill pe care o cumpara ei direct de la importator direct e de proasta calitate (si e LEXMARK, nu abureala)


Dar in general, imprimantele noi astea cu jet de la LEXMARK, sunt mai "prostute", lucru evident si pt pretul lor atat de mic fata de restul. Chiar daca unii zic ca sunt bune, alea sunt exceptiile, sau cei care zic ca sunt proaste, alea sunt exceptiile

Daca ai cumpara tot cartuse noi la imprimante, lucrurile ar merge struna, dar la pretul ala, poti sa iti mai iei o imprimanta cu cartuse incluse.

#13
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
Originally posted by tagdrake
iar o dati in diverse...  :D


frate eu vorbesc de realitate nu o dau in diverse. hp e firma cu traditie...eu vorbesc de firma in sine nu de produsele sale...;great;

#14
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
HP este o firma de cacao. Nu stiu cat ai avut treaba cu ei, dar incearca sa vezi cum cumperi support de la ei si iti activeaza contul dupa 6 luni si 200 de e-mail-uri intre parti. Ca nu le-a mers ceva, ca stai ca nu se stie de unde e eroarea etc.
Asta afara.
In Romania: dom'le am instalat back-up-ul face la 25Mbytes pe secunda. Superb, zicem noi, pacat doar ca reteaua avea 100Mbit si viteza TEORETICA este de 12.5Mbytes/sec.
Probabil, pentru a beneficia de un produs de calitate, trebuie sa ai un cont barosan la ei, altfel esti un c*r.

#15
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by Paxus
frate eu vorbesc de realitate nu o dau in diverse. hp e firma cu traditie...eu vorbesc de firma in sine nu de produsele sale...;great;

traditie in ce? in toate produsele legate de domeniul it? don't think so. poate vrei sa ma convingi ca tot ce face hp e bun pentru ca e hp. nu ma incalzeste cu nimic faptul ca scrie pe un produs hp si merge ca un c...r. inca nu am vazut vreo firma care sa faca toate produsele bune. poate in anumite domenii de activitate... dar nu in tot ce se implica.
:cya:

#16
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
deja deviati, nu mai are rost sa citesc~

#17
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
ok. same here.
am vrut doar sa-mi exprim punctul de vedere legat de lexmark z55. scuze daca m-am "aprins"!
:oK:

#18
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
ok!!! mentineti punctul de vedere!!! raman la parerea mea!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate