Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Cine ma poate ajuta cu un LCD pt Fuji 9500

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
karghel

karghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.08.2006
De fapt un prieten are nevoie de ajutor! A reusit sa isi sparga LCD-ul de la un Fuji 9500 si in zona noastra (Alba-Cluj) i-a fost imposibil sa gaseasca unul! Daca poate cineva sa ne ajute cu sugestii sau oferte concrete! Va multumesc anticipat!

#2
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Pe site-ul Fuji scrie ca astia se ocupa cu depanarea de aparate digitale Fujifilm.

CTS "Cardinal Top Systems Srl"
str. Washington, nr. 34, sector 1, Bucuresti
Tel: 021 230 26 83
Tel / Fax: 021 230 09 82

http://www.cardinaltopsystems.ro/

Cred ca va trebui sa vina in Bucuresti.  :)

#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Avand in vedere ca LCD-urile pentru camere foto digitale sunt destul de scumpe si nu se gasesc pe piata libera(evident) probabil service-ul respectiv va cere o groaza de bani pentru reparatii. Probabil ca ar fi cerut oricum. Oricum alta solutie nu ai, dar spune-i prietenului sa-si umple card-ul inainte de-a pleca.

Norocul este ca daca service-ul respectiv va reusi sa-l schimbe in timp (putin probabil :( ) la un LCD mititel ca asta nu ar trebui sa fie chiar atat de "porci" (desi rezolutia LCD-ului nu este mica).

Totusi, ma roade curiozitatea : Cum a reusit performanta ?
Unul dintre prietenii mei apropiati are un 9000/9500 si a luat doua izbituri (desi respectivul are super grija de el), una dintre ele fiind o cazatura PE COLT in LCD. O mica zgarietura, aproape insesizabila..atata tot. Fizic ar fi explicabil, avand in vedere locul unde a fost lovita...insa pana acum nu prea am vazut LCD-uri sparte. Zgariate, la greu, dar sparte...

#4
karghel

karghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.08.2006
Din cate am inteles au reusit sa il sparga la cursurile de pregatire pt exam de admitere la Foto! Nici prietenul meu nu stie exact ce s-a intamplat ca nu era de faza! Ideea e ca fizic nu e spart, adica nu s-a imprastiat in bucatele, am mai vazut asa la tel mobile!
Speram sa gasesc la cineva care a mai avut un si cine stie, i-a trecut un camion peste aparat si a reushit sa isi salveze LCD-ul :))

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Macar are EFV-ul ramas. :)

#6
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostAlexIP, on Aug 8 2006, 03:25, said:

Macar are EFV-ul ramas. :)

Amicul meu folosest cam in 90% din poze EFV, si nu vad de ce nu ar face-o, insa deh...LCD-ul are si alte roluri :(.

Totusi, daca omul de mai sus spargea EFV-ul ar fi fost o premiera, nu crezi :D ?

#7
karghel

karghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.08.2006
Ar fi fost o treaba sa sparba si EFV-ul, din "pacate" nu a reusit ar fi fost probabil o premiera ! :)

Oricum daca va ajunge pe la urechi vreo vorba despre cineva care ar vinde piese de schimb sau....pur si simplu ma poate ajuta anuntzatzima si pe mine!

#8
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Eu o sa-mi intreb amicul.

Din punct de vedere tehnic se poate adapta si un LCD de o rezolutie ceva mai mica, cu putina grija. Daca este disperat totusi, si stie de un service bun "neautorizat", poate incerca !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate