Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Mouse silentios

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
overtaxer

overtaxer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 03.01.2006
Am si eu o intrebare. Exista mouse care sa nu ticaie, stiti voi, atunci cand dai click sa nu sune, adica sa aibe ceva cauciucat acolo care sa nu mai ticaie, eventual daca stiti si vreun nume de model. Merci

#2
overtaxer

overtaxer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 03.01.2006
nu pot sa cred ca nu stie nimeni un mouse din asta. chiar nu exista? prin magazine

#3
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
Este
veizi aici

#4
MrWizard

MrWizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.04.2006

 overtaxer, on Aug 2 2006, 13:51, said:

nu pot sa cred ca nu stie nimeni un mouse din asta. chiar nu exista? prin magazine

Pai ia-ti si tu un soricel de 5RON si modifica-l tu! Sigur gasesti o modalite sa-l faci mai silentios! Putin cauciuc face bine cred...

#5
overtaxer

overtaxer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 03.01.2006
vad ca este ceva recent aparut si mai costa si 21 dolari. sa fim seriosi, nu e chiar asa mare inventie. o sa incerc sa fac tunning la propriul mouse si sa mai reduc din ticait, macar nu ma costa nimic.urati-mi bafta!

#6
MrWizard

MrWizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 29.04.2006

 overtaxer, on Aug 2 2006, 14:08, said:

vad ca este ceva recent aparut si mai costa si 21 dolari. sa fim seriosi, nu e chiar asa mare inventie. o sa incerc sa fac tunning la propriul mouse si sa mai reduc din ticait, macar nu ma costa nimic.urati-mi bafta!


Succes... urmatorul pas: leduri sub taste astfel incat sa se aprinda fiecare led la apasarea tastei respective... (p`asta de unde am mai scos-o?   :death:   ar fi orobil asa ceva :death: ) cred ca m-am lovit la cap daca scot asa de multe tampenii :cursing:

#7
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

 overtaxer, on Aug 2 2006, 14:08, said:

vad ca este ceva recent aparut si mai costa si 21 dolari. sa fim seriosi, nu e chiar asa mare inventie. o sa incerc sa fac tunning la propriul mouse si sa mai reduc din ticait, macar nu ma costa nimic.urati-mi bafta!
si ti se pare scump ?

#8
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

 freshness, on Aug 10 2006, 01:27, said:

si ti se pare scump ?

Doar pentru faptul ca nu ticaie si ca are scrollul albastru (care oricum e enervant, mai sa fie normal) da este scump.

#9
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

 BNG, on Aug 10 2006, 01:30, said:

Doar pentru faptul ca nu ticaie si ca are scrollul albastru (care oricum e enervant, mai sa fie normal) da este scump.
eu daca caut ''avioane '' chestii inutile sunt dispus sa platesc pentru ele ...

#10
SlipKnoT

SlipKnoT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.08.2006
Eu totusi am venit cu solutia gratuita, doar ca are nevoie de ambele maini. Activezi accessibility features din Control Panel, acolo mergi la Mouse si bifezi MouseKeys. Si folosesti butoanele de pe NumPad pentru deplasare sau click-uri. Partea buna este ca merg concomitent tastele de pe NumPad cu mouse-ul actual. Deci, din mouse deplasam cursorul, iar cu 5-ul de pe NumPad dadeam click. Click-dreapta il pastram tot pe cel de pe mouse, intrucat e mai putin zgomotos decat click-stanga. Dar partea proasta este ca nu poti sa faci un Counter "silentios". :) :D ;)

#11
radu72

radu72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 04.12.2005
Chiar asa tare se "aude" mouseul tau de te deranjeaza? Prefer sa folosesc cei 21 $ in alta parte decit pe un mouse silentios.
Astea sunt FIGURI!!!

#12
bonny83

bonny83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 30.01.2006
A murit topic-ul acesta?
Sunt interesat de un astfel de mouse ... deoarece este foarte enervant atunci cand cineva doreste sa doarma in aceeasi camera...
Ceva idei?

#13
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

 bonny83, on 21st July 2009, 11:27, said:

A murit topic-ul acesta?
Sunt interesat de un astfel de mouse ... deoarece este foarte enervant atunci cand cineva doreste sa doarma in aceeasi camera...
Ceva idei?
Am luat de la Ultrapro un mouse optic Microsoft. Dupa parerea mea este silentios. A costat aprox 50 Roni.Daca am timp acasa o sa scriu si modelul (cred ca este P58-00021).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate