Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

server de upload

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ipower

ipower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.06.2006
sunt curios daca in romania exista un server de upload gen mega upload sau rapid share(pls moderatori nu dati ban)
ar avea succes in romania astfel de afacere?
ma gandesc la tonele de terra trafic...oare vreun provider din romania ar fi de acord?
scriptul pentru asa ceva,unde s-ar putea gasi,sunt convins ca nu exista ceva open source,dar macar o firma
care ofera ceva asemanator...
din cate am vazut,sunt pline de reclame,atat adsense cat si cele din text(intellitxt),sunt convins ca beietii strang ceva bani,avand in vedere cati intra zilnic.
ce probleme legale ar putea apare,avand in vedere ca pe serverele de mai sus e plin de piraterie,ar avea efect ceva de genul:"administratorii site-ului nu raspund de fisierele uploadate de catre useri"

aaaaa
sa nu uit,bineinteles conturile Premium,platite cu sume cat de cat mici....

se poate?
sau trebuie apelat neaparat la un hosting dedicat extern...

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
filehost.ro

#3
ipower

ipower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.06.2006
mda...stiam ca exista ceva si in ro...dar eu ziceam de ceva de proportii mari,care sa concureze cu cele mari

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
in afara de softpedia , nu exista alt site care sa concureze cu cele din afara

#5
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Era cineva aici pe forum care si-a facut un astfel de site. Nu stiu daca a mers afacerea sau nu, dar este putin probabil sa-i fi mers. Daca vrei sa iti faci si tu un astfel de site mai bine renunti.

#6
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
Nu cred ca o sa iti mearga afacerea pentru ca in general romanii vor cauta ceva gratis, nu vor da ei bani sa iti cumpere tie cont premium oricat de mic ar fi pretul unuia.

#7
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Renunta la idee. Incearca altceva...

#8
ipower

ipower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.06.2006
bine bine...am inteles ideea ca in romania nu merge..
cred ca cea mai buna solutie ar fi sa faci un server numai cu mp3-uri a la guta....
dar ma gandeam sa fie ceva cu deschidere pentru straini,m`as putea invarti sa primesc banii prin paypall,bineinteles pe cardul cuiva de afara.
scopul meu principal e sa castig ceva banuti prin reclame adsense si intellitext,nicidecum prin conturi premium,nu va ganditi ca straini arunca asa cu banii...

#9
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu renteaza daca vrei sa castigi doar din adsense, iti dai seama ca pt un server de upload, iti trebuie un server dedica,chiar mai multe, care nu se gasesc cu 10$/luna

#10
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

 again, on Aug 3 2006, 23:07, said:

nu renteaza daca vrei sa castigi doar din adsense, iti dai seama ca pt un server de upload, iti trebuie un server dedica,chiar mai multe, care nu se gasesc cu 10$/luna
crezi ca daca ai 2-3000 unici pe zi faci decat 10$ pe luna :)? eu unul cred ca putin efort fizic si material o sa reuseasca un site de filehost si in Romania...

#11
catalingmn

catalingmn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2010
Uplodeaz fisiere, da-le prietenilor sau posteaza-le pe site-uri, forumuri, bloguri si castiga bani!


Cu freefilessharing.com castigi 1$ la 1000 de downloaduri.

-de fiecare data cand cineva descarca fisierul tau castigi 1 punct
-la 10000 puncte castigi $10
-nu conteaza marimea fisierului sau tara de unde vine vizitatorul
-daca cineva se inregistreaza prin linkul de afiliat primesti 20 de puncte + 15% din punctele castigate de el
-userii noi care s-au inregistrat print-un link de afiliat primesc bonus 20 de puncte
-vei primi 1 dolar (1000 puncte) pentru fiecare cont premium inregistrat de pe linkul tau de afiliat sau de pe pagina ta de descarcare

Linkul de afiliat apare in "my account"

#12
BabyMaker

BabyMaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.12.2007

 wallgames, on 30th September 2006, 01:14, said:

crezi ca daca ai 2-3000 unici pe zi faci decat 10$ pe luna :)? eu unul cred ca putin efort fizic si material o sa reuseasca un site de filehost si in Romania...

De acord cu tine.
Acum 3 ani am facut un site de free image hosting si tot la fel auzeam sfaturi patetice ca nu ar fii o idee buna,pierdere de timp , bani.. Acum chiar e maricel site-ul si traficul se moniteaza bine.
De ce nu ar reusi? Cu munca si rabdare orice e posibil.
bafta

Edited by BabyMaker, 02 April 2010 - 19:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate