Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Zapp Z525i by LG

- - - - -
  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#19
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
stie careva o data exacta a lansarii noilor terminale de la zapp ?

#20
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View PostEPoX, on Aug 3 2006, 17:12, said:

stie careva o data exacta a lansarii noilor terminale de la zapp ?
vezi mai sus. probabil 21 august

#21
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

View Postzola, on Aug 3 2006, 15:58, said:

pai cred ca pur si simplu asta a terminat testele primul. Si daca tot e gata de ce sa nu-i de a drumul? :)
In plus hai sa fim realisti si sa recunostem ca LG este totusi un brand mare si va ajuta Zapp sa scape partial de faza cu "voi nu aveti telefoane cunoscute".

Si nu in ultimul rand , Z525 arata mult mai bine decat Z510 si trebuie si ei sa mai lanseze ceva mai proaspat.

Evident "dreaming of Z810i", dar si la Kyocera, daca e sa vina

problema este ca zapp-ul cand lanseaza un terminal nou pe piata el este "fortat" de catre producator sa cumpere o cantitate deloc neglijabila, astfel "intarziind" aparitia de noi modele (trebuie sa vanda ce au comandat prima oara nu?) :confuzzled:

#22
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Iti dai seama ca nu se limiteaza doar la un singur model chiar daca are contract cu producatorul. Vezi Curitel de ex.

#23
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Masterboy ca fost agent Zapp sa stii ca stiu ca de multe ori ei lanseaza un singur model de telefon pana cand ajung un target de vanzari din modelul respectiv asteptand cu lansarea altor telefoane. Acesta lucru ni s-a comunicat la traininguri, si cand venea un DCM in zona naostra intotdeauna zicea ca nu vine model nou pana cand nu se ajunge la un target. Apropos: un telefon LG era planificat la Zapp inainte de Z510(!!!) insa nu s-a mai realizat acel proiect ...

#24
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
Evident ca exista un contract care garanteaza un numar de telefoane, dar lucrurile s-au mai schimabt de cand au aparut si rusii si cei din Asia (China Vietnam). Practic modelele sunt dezvoltate pentru acstia si adaptate ulterior (ca meniu ) la piata noastra.

Povestea cu nu aducem pana nu le terminam nu prea sta in picioare caci depinde de ce se vinde si ce nu caci nu e monopol.
UN DCM poate sa-ti spuna orice. Imi aduc aminte cum in Orange (Dialog) DCM-ul spunea ca nu vine 3210 ca nu au producatorii pe stoc, cand eu stiam ca un cascat  de la marketing uitase sa comande (nu fusese atent la stocuri si a trimis orderul mai tarziu cu 2 saptamani)

#25
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Oare cum o fi receptia pe acest terminal. Mie terminalele cu antena interna pe 450 mhz nu-mi surid. Sint impotriva legilor fizicii.
Cu cit frecventa e mai joasa cu atit antena trabuie sa fie mai lunga.

#26
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
e un telefon "de buzunar" ce nu cred ca va trece peste 100$.Zapp a facut primul pas pentru a isi extinde gama de telefoane CDMA,implicand si roamingul,cred eu,intr-un mod accesibil.

#27
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
antena la tel de la zapp chiar sunt super faine .... eu unu vad urat z110 fara antena :P

#28
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006

View PostEPoX, on Aug 6 2006, 10:48, said:

antena la tel de la zapp chiar sunt super faine .... eu unu vad urat z110 fara antena :P
da intr-adevar sunt uratele dar nu puteau sa ramana doar cu un model fara antena,macar doua pentru ca nu toti doresc un telefon cu antena....daca vroiai fara,erai obligat sa iti iei unul si cu camera,deci mai scump.Asa cei care nu doresc telefon cu antena si nici cu camera au acum best choice...
P.S.:chiar urat un Z110 fara antena :puke:

#29
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
Pai z510 cat a fost initial... parca 110$ - nu? si apoi 69 parca...
Telefonul fiind oarecum din clasa de baza iata cateva modele GSM ce costa pana in 230RON (link-ul dat e informativ) cam cu acelasi dotari:
NOKIA 1600
SIEMENS AX72
SONY ERICSSON J220i

Deci, cat o sa coste? Trebuie sa ceara mai putin de 200RON la up-grade, iar la abonamentele noi trebuie sa fie undeva pe la 100RON (la ceilalti operatori sunt ~ 80RON) - SO?! B) A cam trecut vremea terminalelor ieftine Zapp.
Hai ca abia astept! :photo:

#30
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
lansare ori 25 ori 28 august. Pretul nu e stabilit inca, probabil cu 2-3 zile inainte de lansare

#31
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004

View Postzola, on Aug 9 2006, 14:49, said:

lansare ori 25 ori 28 august. Pretul nu e stabilit inca, probabil cu 2-3 zile inainte de lansare


cu aproximare poti spune un pret ?
aproximativ  .... ca sa stim .. daca va avea un pret mic inseamna ca urmeaza in curand sa mai lanseze si alte terminatel astfel incat cele din momentul de fata sa dispara .. daca va avea un pret mare atunci inseamna ca isi cam bat joc de noi ....

#32
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View PostEPoX, on Aug 9 2006, 16:58, said:

cu aproximare poti spune un pret ?
aproximativ  .... ca sa stim .. daca va avea un pret mic inseamna ca urmeaza in curand sa mai lanseze si alte terminatel astfel incat cele din momentul de fata sa dispara .. daca va avea un pret mare atunci inseamna ca isi cam bat joc de noi ....
Chiar nu am idee caci altfel v-as fi spus " in jur de ..".Pot sa-mi dau cu parerea ca va fi sub 50$ daca e din seria 5, dar evident este doar parearea mea.

#33
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
nu ramane decat sa asteptam si vedem :)

#34
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Zola, lansarea pt saptamina viitoare mai ramine in picioare?
Ma bate gindul la 1-2 bucati cu Talk Free.

#35
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
incepe sa nu-mi mai placa ideea de talk free ... numai aduce de " reteaua oamenilor de afaceri" :)

#36
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

View PostMasterboy, on Aug 14 2006, 22:31, said:

Zola, lansarea pt saptamina viitoare mai ramine in picioare?
Ma bate gindul la 1-2 bucati cu Talk Free.
N-am noutati; asta as traduce prin "nimic nou" :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate