Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

intrebare Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
clubber

clubber

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.07.2006
Am pus codul din google adsense la mine dar apare ceva legat de o donatie. Din cate stiu ar trebui sa fie ceva cu "Ads by goooooogle" urmat de un text care sa aiba legatura cu continutul siteului meu.

Apare m ai tarziu acel text sau nu am facut eu ceva corect?

Thk

#2
MuMiA

MuMiA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 15.06.2003
In ce limba este continutul paginii tale? Daca este in limba romana este normal sa apara asa pentru ca google adsense inca nu este pentru site-urile cu continut in limba romana. Din cate stiam.

#3
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Acele reclame cu donatii (public service ads) apar cand pe paginile pe care ai pus codul adsense nu sunt destule cuvinte sau exista cuvinte in romana sau alte limbi in care nu exista google adsense. Deci, daca ai google pe un site in romana cam poti sa renunti la reclame de la google, iar daca e in engleza mai adauga continut acelor pagini.

Numai bine.

#4
drhyperlaur

drhyperlaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.04.2006
Mai e o treaba, daca pagina respectiva nu e indexata de google vor aparea ads relevante doar dupa cateva ore, timp in care se analizeaza continutul paginii.

#5
mircea_dfa

mircea_dfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.09.2004

View Postradetzy, on Jul 25 2006, 18:26, said:

Acele reclame cu donatii (public service ads) apar cand pe paginile pe care ai pus codul adsense nu sunt destule cuvinte sau exista cuvinte in romana sau alte limbi in care nu exista google adsense. Deci, daca ai google pe un site in romana cam poti sa renunti la reclame de la google, iar daca e in engleza mai adauga continut acelor pagini.

salutare
eu am site-ul in flash...inca imi apare PSA...si in plus...sub baner scrie in romana..."fa-ti reclama pe acest site"

tre' sa bag ceva text in engleza ?
tre' sa am domeniul.com? sau merge si .ro ?
multumesc

Edited by mircea_dfa, 05 August 2006 - 02:40.


#6
Sava

Sava

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.08.2006

View Postmircea_dfa, on Aug 5 2006, 03:03, said:

salutare
eu am site-ul in flash...inca imi apare PSA...si in plus...sub baner scrie in romana..."fa-ti reclama pe acest site"

tre' sa bag ceva text in engleza ?
tre' sa am domeniul.com? sau merge si .ro ?
multumesc


nu conteaza pe ce domeniu ai site-ul.
Tot ce trebuie sa faci este sa definesti foarte  bine tag-urile meta in primul rand. Si da ... textul din site trebuie sa aibe relevanta... cauta si tu pe net articole sau pana mea
www.articlecity.com

#7
oddu22

oddu22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2013
dragi mei am o problema grava cu adsense....in urma cu o saptamana toate anunturile mele erau OK..dar acuma imi scrie asa ,,,,de ex [ http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/abglogo/abg-ru-100c-000000.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] in loc sa imi arete Optiuni...ce pot sa fac ???platesc numai sa ma ajutati....nu stiu ce sa-i mai fac...Pentru ca imi da rezultate irelevante ....si in romana si in rusa....Plsss ajut la randul meu cu ce pot in seo.....


    Anunturi

    Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

    "Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

    Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

    www.neurohope.ro

    0 user(s) are reading this topic

    0 members, 0 guests, 0 anonymous users

    Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
    Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate