Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

HIGH LIGHT

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tleilaxu

tleilaxu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.08.2005
Trupa High Light, recent aparuta, ar putea duce in sfarsit muzica romaneasca pe drumul cel bun. Ei abordeaza un stil inovator, numit Trip- pop, in care se gasesc influente din multe genuri muzicale (rock, pop, jazz, etc, etc). Cei care sunt de parere ca in romania nu se face muzica de calitate ar trebui sa se gandeasca mai bine. Desi site-ul lor principal este inca in constructie, ceva detalii despre trupa, niste poze si 3 piese pot fi gasite la adresa ---- High Light  .  Enter and enjoy the music  :D
  Ce parere aveti?

#2
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
slabuţ

#3
TheMasterMind

TheMasterMind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2006

View PostBlitzkrieg, on Jul 17 2006, 13:38, said:

slabuț

Am fost pe myspace, f cool muzica lor si sound-ul e mishto, imi imaginez cum va fi cd-ul lor.

Blitzkrieg sunt curios ce exemple de muzica buna ai putea sa-mi dai din Romania.

Cred ca Trip-Pop e un nume potrivit pt sound-ul lor si ar putea avea succes si pe plan international.

#4
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Super, mie sincer chiar imi place, si vocea e suuuuper.
Nu sunt adeptul 100% al genului, da chiar imi place. Pe plan internatinal nu stiu, poate nu sunt in masura sa-mi dau cu parerea, da tinand cont de ce jokerouri si ozoane ies afara, nu prea le dau sanse, da in fond nu se stie de unde sare iepurele, pentru ca e un gen interesant, si o voce placuta.   Bafta multa oricum :first:  :walkman:

#5
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
:) imi place. vocea solisteai aduce un pic a Catatonia

later edit: mai vreau !

Edited by DeeJay, 17 July 2006 - 15:39.


#6
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
cine-s aia? mai multe detalii despre componentii formatiei?
nu suna rau...

#7
tleilaxu

tleilaxu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.08.2005
Am observat si eu ca deocamdata membrii trupei se mentin oarecum intr-o aura de mister. Dintr-un punct de vedere cred ca ii inteleg. Sper ca in viitorul apropiat vom afla mai multe despre ei

#8
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View PostTheMasterMind, on Jul 17 2006, 15:17, said:

Blitzkrieg sunt curios ce exemple de muzica buna ai putea sa-mi dai din Romania.

Phoenix & Trooper :naughty:

#9
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
suna bine dar prezentarea e cam pompoasa...adica asta cu revolutia muzicala...get real man,muzica de asta facea intr'un timp si endless zone, nu  sunt primii care canta asa ceva.mi'e teama ca vor avea aceeasi sansa ca trupa mentionata(nu am mai auzit nimic de ei de ceva timp,ani buni chiar as putea spune).muzica e buna,genu e putin dificil dar fata il abordeaza binisor.sper din toata inima sa aiba succes dar sunt sceptic.
P.S.si eu mai vreau :)

#10
tleilaxu

tleilaxu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.08.2005
:P  Vroiam si eu sa sune bine prezentarea. Nu luati chiar totul in serios acuma. Dar merita ascultati oamenii, mai ales ca nu e nimic de pierdut, poate de castigat.  Eu sunt cam scarbit de ce se intampla de cativa ani buni in romania, in legatura cu muzica, si cred ca toate trupele care au curajul sa incerce ceva mai indraznet merita putina atentie. Desigur ca si romania are si a avut trupe bune, cel putin Phoenix sunt geniali. Din pacate ei nu ne mai prea onoreaza cu concerte, decat f rar.

#11
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
hmm...nu suna rau :)   Ar fi interesant sa se afirme cat de cat pe piata, ca sa aiba acces mai multa lume la muzica lor :)

#12
shegorathsliver

shegorathsliver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2006
wow mai vad si eu ceva despre highlight ,ca i-am vazut in sighisoara la festivalul interetnic si de atunci nu am mai auzit nimik de ei. Nu sti daca au un album sau daca concerteaza ? chiar as vrea sa ii mai ascult live si imi pare rau ca nu sunt mediatizati pt ca ar merita sa fie cunoscuti, sa mai isi schimbe lumea gusturile si sa mai lasa naibii formatii gen morandi  :puke: . Am incercat sa caut ii pe google dar  nu am gasit decat forumuri cu impresii :( .    :peacefingers:  :peacefingers:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate