Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Cand eram mic, credeam ca...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#559
ffeffe

ffeffe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 11.12.2011

 sakylu, on 5th December 2011, 15:18, said:

Cand eram mic, credeam ca Jacques Chirac (fostul presedinte al Frantei) erau de fapt 2 persoane: Jack si Rac :))

:D idem
si mai credeam ca tataie e magician : pleca mamaie la piata,eu incepeam sa plang dupa ea,iar tataie ma pacalea ca numara pana la 100 si vine mamaie. si incepea: 1,5,7,89,3,4,8,etc,iar cand vedea pe drum ca vine mamaie zicea 100!! uite  o ca vine :D deci era destept rau tataie meu.

#560
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
1. Cand eram mic, la oras prindeam Astral parca pe un TV Nei (color), iar la tara prindeam TVR 1 si TVR 2 pe un TV alb-negru ce avea cutia din lemn  :wub: .

Ei bine, de cate ori vedeam pe Tvr 1 o reclama ce o vedeam la Astral pe Pro sau Antena credeam ca o sa am in curand si acolo imagini color si mai multe posturi. :D Nu stiam eu pe atunci cum e cu tivi-urile.

Acum am ajuns sa prind mai multe canale acolo (sau nu) decat aici de cand cu televiziunea prin satelit.

2. Avea taica-meu un telefon mare (dialog parca scria pe el) si cand mergeam la tara nu avea semnal decat in unele locuri, iar eu credeam ca daca cineva iti da un bip de fapt primesti o linie semnal pt o perioada de timp.  :ph34r:

Attached Files


Edited by Corupt, 03 February 2012 - 21:37.


#561
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 tupeu4you, on 29 noiembrie 2011 - 12:26, said:

Pe vremea mea nu exista decat radio romania iar tv-ul nu emitea decat seara asa ca eram nevoit sa ascult radio toata ziua . Era un tip pe acolo Romeo Chelaru . Eu eram convins ca il cheama Rome Ochelaru Posted Image

Tare. Imi aduc si eu aminte de nenea ala. Cred ca era  la teatru radiofonic.

Ai mei tineau pe sifonier mai multe paturi si perne pe care nu le foloseau.
Eu credeam ca sub ele este o masina mica cu care o sa ma plimb eu.
Erau bilele alea de sticla, credeam ca daca te uiti prin ele catre soare sau alta sursa de lumina vezi de fapt luna.

#562
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Am crescut la tara.
Cand eram mic, ma straduiam din rasputeri  (cu manutele-alea doua), sa prind boboceii de rata de prin ograda. Iarba din ograda era aproape  pana la genunchii mei.
Puii de gaina nu -i puteam prinde, pedalau prea repede pentru mobilitatea mea.
  Voiam  sa le ofer adapost, sa-i protejez de frig.  Desi era  aproape vara.  Fiindca n-aveau izmanute, asa cum aveam eu.
Credeam ca le era frig, deoarece eu purtam un fel de izmanute, un fel de pantalonasi comozi pentru tanci (din finet), cu elastic strans jos, la glezna.
Prindeam bobocii de rata, ii bagam in pantalonasi,  ei cadeau pana la elasticul de pe glezna.
Unii bobocei au scapat cu viata.
------------------
  Mai credeam ca bunelu' avea o comoara ingropata undeva, in curtea casei, comoara despre care nu ne spunea nimic.
   Asa credeam eu ca face orice bunic intelept.
Imi amintesc ca luam deseori harletul si faceam gropi, in cautarea comorii.
  Ajungea iarba din curte sa arate ca dupa ce ramau purceii.
  Gaseam cioburi  de sticla colorata si ma bucuram, pesemne eram pe calea buna. Posted Image

Edited by Topp, 11 January 2013 - 19:36.


#563
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Cand eram mica credeam :

-Jac si Rac
-Cand ma lua tata pe bicicleta si semnaliza cu mana credeam ca saluta pe cineva si nu intelegeam pe cine tot saluta atata
-Ca atunci cand pun muzica la pick-up formatia canta in direct de undeva departe
-Ca femeile raman insarcinate cand se saruta
-Ca oamenii atunci cand fac sex doar isi freaca organele sexuale unul de altul
-Ca femeile care prezinta stiri ma vad si ele pe mine prin televizor
-Ca eu am aparut din spatele fotoliului
-Ca la fiecare miscare pe care o fac absolut tot timpul, ma rateaza un glont care altfel m-ar fi omorat
-Ca eu sunt cea mai frumoasa din lume Posted Image

Quote

Ca pe Mugur Isarescu il cheama Muguri Sarescu
Si eu! :lol:

Edited by Oscilatrix, 20 May 2013 - 00:55.


#564
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Ah, si mai credeam ca absolut toate avioanele se prabusesc.

#565
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

 -DAMON-, on 05 decembrie 2011 - 00:47, said:

eu credeam ca lucrurile/obiectele au suflet, si cateodata vorbeam cu ele Posted Image)

Eu inca mai cred asta.

#566
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,200
  • Înscris: 28.06.2005

 Oscilatrix, on 20 mai 2013 - 00:35, said:

Cand eram mica credeam :

-Jac si Rac
Hosnimu Barac

 Oscilatrix, on 20 mai 2013 - 00:35, said:

Cand eram mica credeam :
-Ca eu sunt cea mai frumoasa din lume
Şi nu eşti?

#567
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 Topp, on 11 ianuarie 2013 - 19:33, said:

Am crescut la tara.
Cand eram mic, ma straduiam din rasputeri  (cu manutele-alea doua), sa prind boboceii de rata de prin ograda. Iarba din ograda era aproape  pana la genunchii mei.
Puii de gaina nu -i puteam prinde, pedalau prea repede pentru mobilitatea mea.
  Voiam  sa le ofer adapost, sa-i protejez de frig.  Desi era  aproape vara.  Fiindca n-aveau izmanute, asa cum aveam eu.
Credeam ca le era frig, deoarece eu purtam un fel de izmanute, un fel de pantalonasi comozi pentru tanci (din finet), cu elastic strans jos, la glezna.
Prindeam bobocii de rata, ii bagam in pantalonasi,  ei cadeau pana la elasticul de pe glezna.
Unii bobocei au scapat cu viata.
------------------
  Mai credeam ca bunelu' avea o comoara ingropata undeva, in curtea casei, comoara despre care nu ne spunea nimic.
   Asa credeam eu ca face orice bunic intelept.
Imi amintesc ca luam deseori harletul si faceam gropi, in cautarea comorii.
  Ajungea iarba din curte sa arate ca dupa ce ramau purceii.
  Gaseam cioburi  de sticla colorata si ma bucuram, pesemne eram pe calea buna. Posted Image

-------------
Revin, mai am ceva:
   Cand eram mitel, ai mei se duceau la moara.cu sacii in caruta. Ma luau si pe mine.
  In jurul morii erau cutii de conserve.
Acum stiu ca erau aruncate de catre oamenii carora li se facea foame stand la rand, la moara.
   Nu vazusem niciodata pesti.
   Credeam ca pestii se gasesc doar la moara.  Si adunam cutiile, pentru ca odata ajunsi inapoi acasa, sa avem si noi pesti, nu doar moara.

#568
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
cand eram mic,credeam ca "cartofor"inseamna cineva care cultiva si vinde cartofi.la fel,cand vedeam cate un film American la cinematograful communist nu intelegeam de ce era un lucru rau ca un personaj "lucrla negru",ma gandeam ca e rusine in America sa ai un patron negru

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate