Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Totul pentru Samsung SGH

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#217
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
am scos sony sound forge sper sa ma descurc cu el :D

pare mai complicat decat credeam ca o sa fie :(

Edited by ImDrunk, 06 May 2007 - 12:11.


#218
babone

babone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2007
are cineva si niste poze pentru e800 please :)

#219
Darfey

Darfey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.07.2006
new mmf

Attached Files



#220
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Darfey zimi si mie pls cum sa folosesc sony sound forge sa imi fac piesele mai scurte si sa nu ocupe f mult :( io am facut din 4 min 2 min si la inceput avea vreo 5-6 mega si cand am scurtat-o mi-o iesit de 12 mega :(

#221
Darfey

Darfey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.07.2006

View PostImDrunk, on May 8 2007, 21:03, said:

Darfey zimi si mie pls cum sa folosesc sony sound forge sa imi fac piesele mai scurte si sa nu ocupe f mult :( io am facut din 4 min 2 min si la inceput avea vreo 5-6 mega si cand am scurtat-o mi-o iesit de 12 mega :(
pentru mmf tu trebuie sa faci din 256 sau 128,320... bits in 16bits, drept ca se pierde din calitate dar cind obtzinem produsul final suna bine.
foloseshtete de nero mai bine ca sound forge e putzin mai complicat.

Edited by Darfey, 09 May 2007 - 07:12.


#222
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
da nu mmfuri vreau :) am d600 si nu merg mmfurile pe el :( vreau sa fac mp3

#223
superbula

superbula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.05.2007
Cine vrea sa imi dea driverul pentru usb de la samsung D500. Multumesc

#224
babone

babone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2007
ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste poze de e800 :(

#225
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006

View PostDarfey, on May 5 2007, 17:47, said:

dupa cum ati intzeles mai inti facem un fragment din melodia care v-a placut mai mult , voi putetzi folosi alte programe ... eu acum ma folosesc de Nero Wave Editor(C:\Program files\ahead\Nero Wave Editor) Atzi facut fragmentul il prelucratzi asha cum va place sa sune cit mai curat shi mai tare, salvatzi ,save as in format wav in optziuni indicatzi calitatea (sa shtitzi ca pentru cei ce au polifonia de 64 canale=MA-5 dar 40 canale=Ma-3) MA-5 Frequency 22500 bits 16 , MA-3 Frequency   16000 bits 16 sau mai putzin ca u la toate mel se primeshte la fel. Dupa, fragmentul il transformam in midi format cu orice rogram care il avetzi. mai departe dupa instructzie... Succes. :coolspeak:

Am facut un mmf asa cum spui tu dar iesa mare, cam la 200 kb si are pana in 30 de secunde, are claritate buna, cum pot sa il fac mai mic, mai slab la claritate ?
Mersi mult

#226
Cheloo85

Cheloo85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.05.2007
Stie cineva cum pot sa descarc pe pc imaginile care leam primit prin mms pe x640?cu mobiledit nam reusit :(

#227
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
greu cu mmf. asta la SAMSUNG...

Edited by imblanzitoruldelei, 11 June 2007 - 21:30.


#228
cosx23

cosx23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 10.03.2006
Chiar nimeni nu vrea sa spuna cum se face un mmf ? tot incerc dar iesa prea mari, alte programe nu gasesc.

#229
mrflat

mrflat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.01.2007

View PostDarfey, on Aug 22 2006, 11:22, said:

Pentru cei ce nu pot pune jocuri la D600 merge shi la alte modele de samsung mai ni.
FAQ se afla in arhiv
Cititzi atent shi folositziva. :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:
Avetzi un service de reparare a mobilelor adresatzi va la ei ei trebuie sa shtie cu sal puna

Am incercat pasii asa cum sunt descrisi in fisierul FAQ, dar se reseteaza telefonul de fiecare data, si nu se instaleaza nimik, mai este si alta posibilitate?

#230
Vistocea~

Vistocea~

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.06.2007

View PostkraMMer, on Jul 11 2006, 19:40, said:

ok, am samsung... ce sa postez?
tonuri avem toti, jocurile nu se pot instala decat de pe wap (prin cablu sau bluetooth e super complicat si in cazul meu E720 nu merge), aplicatii (aceeasi problema)...
deci?
de ex: cum instalez jocurile pe un samsung sgh p920..........help pls :D

#231
und3rt4k3r

und3rt4k3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.06.2007
imi puteti spune shi mie cum naiba sa bag jocurijava si teme pe un samsung e250v??k am incrercat si jad si jar si nu merge nimik!sunt disperat! :death: :cursing:dak stie cineva va rog sa ma contactati![email protected]

#232
quaieee

quaieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.04.2007
sal , am si eu un zv10 am bluetooth la calc...si nu reusesc nici cum s`a imi pun jocuri pe el...trimit jocul dar pe telefon nu`l gasesc nicaieri...imi poate explica cineva cum s`a instalez aplicatii , jocuri ? ms mult

#233
cospro

cospro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.01.2007

View PostDarfey, on May 5 2007, 09:47, said:

clip cum se face un mmf!! + melodii
super melodiile

am x100 si nu reusesc sa scap de bariera de 32k
am incercat sa pun alte firmware; dupa ce l-am pus melodiile mai mari de 32 de k functionau ok dar nu mai mergea meniul de mesaje
am pus la loc firmware-ul original (facusem backup): acum tel functioneaza ok dar nu pot pune melodii >32 k

help please!!!

#234
andreislbz

andreislbz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 17.03.2005

View PostRomanuX, on Oct 24 2006, 18:02, said:

Salve,
Am urmarit cu mare interes topicul, de curand mi-am cumparat un Samsung E900 si doresc sa-l "tunez".
Pentru asa doresc sa multumesc lui Darfey si celorlalti pentru info si MMF'uri, cu toate ca nu am reusit sa pun vreo aplicatie Java pe el dupa exemplul D500.
M-am chinuit o zi intreaga sa transform melodia Dax - Say Goobye.mp3 intr-un MMF cu vibratie dar degeaba. Doar sunetul se aude dar nu si vibratiile.
Am folosit Sound Editorul din Samsung PC Studio 3 pt a transforma in WAV de 16 bit cu 8000 hz, apoi PSMPlayer 5.5 dar cand incerc sa transform in MMF de 40 chords imi da eroare "WAV is not convertible for this format". Nici cu 16 chords nu am reusit sa fac MMF'ul sa vibreze.
Daca cineva a avut mai mult succes il rog sa posteze.
Deasemenea exista vreo posibilitate sa uloadez aplicatii Java pe E900?
Bafta.
PS: pot sa atasez melodia Dax - Say Goodbye.mp3 pt a o transforma cineva in MMF cu vibratii sau incalc vreo regula a forumului?
Salut. Caut si eu melodia aia si nu o gasesc pe nicaieri, probabil e prea veche. Daca o mai ai mi-o trimiti si mie pe mail pls. [email protected]. mersi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate