Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cabinete stomatologice bune

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Vine o vreme in viata cand trebuie sa mergi la dentist. Nu stiu la ce cabinet sa ma duc. Cerintele ar fi doua: 1. calitate beton (nu vreau sa mai repar aceeasi carie la anu'); 2. sa nu ma sperii de preturi. Cine a avut in ultima vreme drum pe la un cabinet din BUCURESTI e invitat sa posteze impresii despre calitatea serviciilor si suma scoasa din buzunar. Mersi!

#2
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
In primul rand trebuie sa precizezi daca ai de pus doar mici plombe sau lucrari mai serioase (coroana,dinti de portzelan,placa etc) .Eu am fost pt 1 masea care mi se sparsese acum vreo 6 luni si mi-am pus pivot la ea(dala cu mulaj si tot ce trebuie) ,m-a dus la vreo 500 k .Cabinetu e la parteru unui bloc situat chiar in statia de autobuz 335 din Diham ,sensul spre centru.

#3
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Am avut major problems la dantura si un coleg mi-a recomandat clinica Gaudent din Pajura. Acolo m-a "lucrat" fiul profesorului Gaucan care este unul din cei mai buni stomatologi din oras. Acesta are inventii in domeniu in ceea ce priveste implanturile si materialele de folosit la plombarea dintilor. Eu mi-am pus niste portelanuri care se simt ca proprii mei dinti acum.
Sa nu te uiti dupa lux ca la alte cabinete, dar mana, materialele si tehnica lui sunt bune. Un exemplu este ca din cati medici am consultat pentru problema mea este singurul care pune pod peste dinti fara sa omoare nervul (care odata mort duce la deteriorarea dintelui in 5 ani). Preturile sunt decente (80$ per bucata la portelan, cam 500k pe plomba) pentru ca au si laborator cu tehnicieni dentari. Am mai trimis inca vreo doi colegi acolo care au fost multumiti. Incearca si tu (sa nu ma injuri dupa aia). Uite si un telefon: 668 70 70.

#4
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Mersi! Cu dintii rezolv dupa vacanta, deci ma mai informez pana atunci. Portelanul merge si pentru masele sau doar pentru dinti (adica e rezistent?)

#5
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
E super rezistent. Eu am si masele si dinti.

#6
garbage

garbage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 18.09.2002
Salut.
Incerc cam de 2 saptamani sa ma programez la Gaudent insa este ff aglomerat profesorul in perioada asta...mai am de asteptat o saptamana. Nu stiu insa cat de mult mai pot astepta problemele mele...tot de genul "major"...deh...
Greseala mea e ca la telefon nu am cerut programare direct la profesor ci la o doctorita ce era mai libera, insa nu e de competentza ei la ce lucrari am de facut...

Nu stiu ce sa fac...sa astept sau sa ma indrept in alta parte...?
Dupa cum spui, AcerMate, parca n-as renunta la Gaudent.

Vreo sugestie?

#7
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Vezi ca profeseaza si Dl. Profesor dar si fiul acestuia (la care de altfel am fost eu) Dr. Gaucan Jr. Nu cred ca nu gasesti o zi la el. Chiar si peste citeva zile.
Si apropo, de la ultimul post am mai fost la el si acum are si lux pe acolo.

#8
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
O detartrare cam cat mai costa?

#9
garbage

garbage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 18.09.2002
nu stiu la cine s-a referit doctorita cand a spus "tb sa te vada dl doctor"...
il gasesc dar are agenda cam plina...
am fost ieri pana la urma in alta parte..tot unii care se ocupa de lucrari..de fapt o tipa cu toata familia...nu stiu cat de buni insa mi-au pus diagnosticul scurt: destui de scos..unii de lasat...

hmmm...totusi as vrea sa ma vada unul trecut prin multe...asa ca am platit doar consultatia si a ramas sa revin...
voi insista la Gaudent.


despre detartrare nu stiu...cand e vorba de mine toti se mira cum am stat pana acum...si mai intai sunt niste chestii serioase da facut...insa voi ajunge si la asta, atunci iti voi spune

#10
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Pot sa recomand un doctor la care merg eu in prezent, si care mi s-a parut ca lucreaza cu citeva clase mai sus decit toti ceilalti stomatologi la care am mai fost (in numar de 5!).

Preturile insa sint pe masura, si s-ar putea sa sperie: nu stiu sa va spun o plomba cit e, dar o masea imbracata in portelan este 120E. Mi-a spus ca pretul vine si din faptul ca lucreaza cu cel mai scump, dar si cel mai bun tehnician din Buc.

Doctorul este tinar (putin peste 30 cred), si il recomand pt ca am observat la ceilalti cinci calitatea invers proportionala cu virsta (nu mai au rabdare, nu mai sint la curent cu tehnicile moderne, eventual au ceva faima si fac totul pe fuga din cauza numarului de clienti etc)

Recomand sa va faceti initial doar o consultatie, care costa 150.000 lei, si veti vedea dupa acea ora petrecuta acolo daca veti continua sau nu.

Dr Munteanu, nr la cabinet 2101931. Marti, joi dimineata, restul dupa-amiaza. E pe la Lizeanu.

#11
lilou

lilou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2005

scooby, on Jul 19 2003, 00:04, said:

In primul rand trebuie sa precizezi daca ai de pus doar mici plombe sau lucrari mai serioase (coroana,dinti de portzelan,placa etc) .Eu am fost pt 1 masea care mi se sparsese acum vreo 6 luni si mi-am pus pivot la ea(dala cu mulaj si tot ce trebuie) ,m-a dus la vreo 500 k .Cabinetu e la parteru unui bloc situat chiar in statia de autobuz 335 din Diham ,sensul spre centru.

<{POST_SNAPBACK}>



puteti sa-mi spui si mie te rog cat mai costa un dinte de portelan si un albit ???
La dr Gaugan??
Merci

#12
samolapraga

samolapraga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 20.07.2004
Pot sa va recomand un medic stomatolog pe langa piata romana, vis-a-vis de mag. castel de pe dacia , lucreaza ff frumos, materiale bune, preturi surprinzator de mici pentru locatie... in fine nu arata cine stie ce acolo, poate de-aia... un dinte de portelan m-a costat vreo 75 euro... Ce mi-a placut mie insa cel mai mult este ca s-a luptat sa salveze cat si ce se mai putea salva.

#13
pmc

pmc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.03.2006

 garbage, on 19th May 2004, 17:15, said:

Salut.
Incerc cam de 2 saptamani sa ma programez la Gaudent insa este ff aglomerat profesorul in perioada asta...mai am de asteptat o saptamana. Nu stiu insa cat de mult mai pot astepta problemele mele...tot de genul "major"...deh...
Greseala mea e ca la telefon nu am cerut programare direct la profesor ci la o doctorita ce era mai libera, insa nu e de competentza ei la ce lucrari am de facut...

Nu stiu ce sa fac...sa astept sau sa ma indrept in alta parte...?
Dupa cum spui, AcerMate, parca n-as renunta la Gaudent.

Vreo sugestie?


eu mi-am facut dantura la DCC Stomadent si sunt super multumit. Au lucrat bine si fara durere la preturi rezonabile

 2Fst4U, on 20th May 2004, 12:48, said:

O detartrare cam cat mai costa?
uite lista de preturi aici

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate