Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Cu mașina în Franța

- - - - -
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#73
octa74

octa74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 10.11.2006

View Postronnie09, on Jul 7 2007, 14:52, said:

Si poate fi folosit de "n" ori?  :o
Da, scopul lui e sa arate ca stai mai putin de cate ore e maximul  de stat in parcarea respectiva (gratuita). Il setezi pe ora la care parasesti autovehiculul si ochii pe ceas sa nu depasesti ora. Mai vin sa controleze parcarea din timp in timp si asa se poate verifica daca ai stat mai mult sau nu in locul respectiv. Eu aveam unul cu care puteam da si gheata jos de pe geamuri :)

#74
07_pin

07_pin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.04.2007
Nimik?


Nu stie nimeni?

#75
tuzgu05

tuzgu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.08.2005
Viena - aerisita , civilizata , cazare la pensiune cam 50 Euro , poti sa o faci linistit de pe internet , baietii sint parolisti

poti sa ne dai detalii referitor la pensiunea respectiva?, adica  unde se afla si numele ei

Edited by tuzgu05, 13 July 2007 - 13:04.


#76
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 11.01.2005

View Post07_pin, on Jul 7 2007, 20:48, said:

In Paris nu am gait cazare la un hotel care sa aiba si parcare. Aveti idee cum e cu parcarea pe acolo ?

Hotel ETAP in PARIS, 52 Euro/noapte (3 persoane) si 8 Euro/zi (parcare - garaj propriu). Foarte aproape de statie de Metrou (statia Port d'Italie). Abonament pe o zi Metrou + Bus (zona 1 si 2 - adica in oras si nu in afara lui) = vreo 6 Euro.

ETAP HOTEL PARIS PORTE D'ITALIE
9/15, rue ELISEE RECLUS, 94270 LE KREMLIN BICETRE
Tel:  01 53 14 18 50
Fax: 01 53 14 10 15

View Posttuzgu05, on Jul 13 2007, 14:03, said:

Viena - aerisita , civilizata , cazare la pensiune cam 50 Euro , poti sa o faci linistit de pe internet , baietii sint parolisti

poti sa ne dai detalii referitor la pensiunea respectiva?, adica  unde se afla si numele ei

O pensiune draguta in buricul Vienei, la mijlocul strazii Mariahilfer. Proprietara originara din RO, vorbeste 4 limbi: romana, maghiara, germana, engleza. Foarte curat, preturi decente, pentru centru! http://www.hargita.a.../home/index.asp

#77
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Posttuzgu05, on Jul 13 2007, 14:03, said:

Viena - aerisita , civilizata , cazare la pensiune cam 50 Euro , poti sa o faci linistit de pe internet , baietii sint parolisti

poti sa ne dai detalii referitor la pensiunea respectiva?, adica  unde se afla si numele ei
Cauta pe internet la www.tiscover.at , eu am facut de aici rezervari la Salzburg si Viena , in 2005 . La Viena am stat in Padurea Vieneza , chiar unde se termina Viena cu 50 Euro / camera dubla + mic dejun , o sa caut adresa si o sa o pstez.

#78
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Posttuzgu05, on Jul 13 2007, 14:03, said:

Viena - aerisita , civilizata , cazare la pensiune cam 50 Euro , poti sa o faci linistit de pe internet , baietii sint parolisti

poti sa ne dai detalii referitor la pensiunea respectiva?, adica  unde se afla si numele ei
Pensiunea Haneg , Sofienalpenstrasse 1A , ultima iesire in Viena de pe autostrada spre Linz/Salzburg . Search pe google si vezi toate detaliile .

#79
doruletz75

doruletz75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 15.07.2007
si eu vreau sa merg dar .........in doi e cam plictisitor , poate mai gasesc pe cineva ma-m echipat pana in dinti , gps, portbagaj thule , biciclete , camera video ..........

#80
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
vladut_v: sorry, dar nu vei intelege nimic din locurile prin care vei trece. eu inteleg graba, da' nici chiar asa. exagerat.

#81
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Post07_pin, on Jul 7 2007, 20:48, said:

In Paris nu am gait cazare la un hotel care sa aiba si parcare. Aveti idee cum e cu parcarea pe acolo ?
Cauta pe google lantul de apartamente ,, CITEA'' sunt apartamente si garsoniere dotate cu kicineta la preturi foarte bune si au parcare subterana la preturi foarte bune sau gratuit.

#82
cristina_zefira

cristina_zefira

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2007
Si eu merg la Paris la Palatul Congresului la o conferinta medicala in octombrie. Cazarea este la hotel Pavillon Pereire Arc de Triomphe, aproape de Palatul Congresului. Sotul meu vrea sa mergem cu masina, dar din cate am citit, cu toate taxele de autostrada din Franta care te cam usuca si cu parcarea care face cam 80-100 E pe sapt
cred ca mai ieftin ne ajunge avionul. Plus ca nu mai punem oboseala, dupa 2000 km de condus.
Am retinut:
- cardul Orange pentru metrou, cu poza tip buletin facuta in Romania
- cineva spunea ca exista un card sau ceva pt muzee, costa cam 45 E dar asigura intrarea in 60 muzee, intre care Luvru ( fara sa stai la coada, si altele). Stie cineva detalii? Un site, ceva?
- excursia cu vaporasul pe Senna;
- mancare scumpa langa atractiile turistice
Intrebare:
-gasesc vreun hipermarket prin apropiere sau un loc unde se mananca bine la pret rezonabil?
- cum as putea evita coada de la Tour Eiffel ca sa mai economisesc timp?
- merita sa dau 9 E de persoana pt mic dejun la hotel?
- Gasesc McDonalds-uri prin apropierea zonei mele?
- am ceva timp de shopping?
In mare am retinut cam ce nu trebuie ratat, gratie forumului. Alte informatii ce mi-ar putea fi de ajutor?
Multumesc mult.

#83
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Postcristina_zefira, on Aug 4 2007, 11:07, said:

Si eu merg la Paris la Palatul Congresului la o conferinta medicala in octombrie. Cazarea este la hotel Pavillon Pereire Arc de Triomphe, aproape de Palatul Congresului. Sotul meu vrea sa mergem cu masina, dar din cate am citit, cu toate taxele de autostrada din Franta care te cam usuca si cu parcarea care face cam 80-100 E pe sapt
cred ca mai ieftin ne ajunge avionul. Plus ca nu mai punem oboseala, dupa 2000 km de condus.
Am retinut:
- cardul Orange pentru metrou, cu poza tip buletin facuta in Romania
- cineva spunea ca exista un card sau ceva pt muzee, costa cam 45 E dar asigura intrarea in 60 muzee, intre care Luvru ( fara sa stai la coada, si altele). Stie cineva detalii? Un site, ceva?
- excursia cu vaporasul pe Senna;
- mancare scumpa langa atractiile turistice
Intrebare:
-gasesc vreun hipermarket prin apropiere sau un loc unde se mananca bine la pret rezonabil?
- cum as putea evita coada de la Tour Eiffel ca sa mai economisesc timp?
- merita sa dau 9 E de persoana pt mic dejun la hotel?
- Gasesc McDonalds-uri prin apropierea zonei mele?
- am ceva timp de shopping?
In mare am retinut cam ce nu trebuie ratat, gratie forumului. Alte informatii ce mi-ar putea fi de ajutor?
Multumesc mult.


In alta sectiune a forumului traveling - vacante in strainatate - paris gasesti raspunsuri la toate intrebarile tale


#84
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
am vazut aici vorbindu-se de hotelul ETAPE ...chestia care nu prea imi place este cea legata de rezervarea la care cer datele cardului.
Voi cum a-ti precedat...se poate presupun si cu card de salariu.

#85
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
pt paris incearca aici: http://www.etaphotel...otel.shtml..din cate vad parcarea e gratis.

#86
strainu

strainu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.04.2005

View PostSeducatorul, on Aug 6 2007, 11:57, said:

am vazut aici vorbindu-se de hotelul ETAPE ...chestia care nu prea imi place este cea legata de rezervarea la care cer datele cardului.
Voi cum a-ti precedat...se poate presupun si cu card de salariu.

Se poate cu orice fel de card acceptat la plata pe net. Am stat de multe ori la ei si e super ok, nu au fost niciodata probleme - sunt membri ai grupului Accor si nu-si permit sa faca figuri urate. Sunt 3 locuri (pat dublu+pat simplu suprapus), dus si toaleta in camera, televizor. Curatenie absoluta, intrare in camere cu card sau cod (mai naspa de cei cu memoria numerelor slaba). Parcare nu exista la toate hotelurile si din cate stiu eu nu este gratuita acolo unde exista (eu am fost cu pejosu').

#87
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
straniu> multam mult...imi dai putin curaj sa incerc varianta asta....cand auzi despre atatea probleme cu cardurile...mai ales pe net...trebuie sa fii atent.

Am citit eu bine pe site? Plata se face la hotel?

Merci!

#88
strainu

strainu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.04.2005

View PostSeducatorul, on Aug 6 2007, 16:04, said:

Am citit eu bine pe site? Plata se face la hotel?

Da, nu e obligatoriu sa platesti tot sejurul cu cardul. Iti cer numarul de card ca sa vada ca esti cat de cat serios (si poate e o taxa de anulare a rezervarii? nu stiu, n-am fost niciodata in situatia asta).

#89
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
ok! multumesc mult!

#90
winter1966

winter1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 10.08.2007

View PostSeducatorul, on Aug 6 2007, 16:04, said:

straniu> multam mult...imi dai putin curaj sa incerc varianta asta....cand auzi despre atatea probleme cu cardurile...mai ales pe net...trebuie sa fii atent.

Am citit eu bine pe site? Plata se face la hotel?

Merci!
Anul trecut am stat 2 saptamani afara. la Etap sau Ibis si am platit tot de pe card Hotel si benzina. Nici o problema din acest punct de vedere.
Cer nr de card numai ca si confirmare, plata poti sa o faci si in numerar.
Si in general Etap si unele Ibis au preturi bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate