Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

ORANGE - PrePay - Oferta noua!

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
11846 replies to this topic

#37
gicuion

gicuion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2008
Salut!
Am si eu activata optiunea 800+800+50 la 4 Euro. Pe pliantul primit odata cu cartela scrie ca optiunea aceasta "se va reactiva automat la fiecare 30 zile pana la 1 decembrie 2009 cu conditia sa ai in cont minimum 4 Euro". Ce se va intampla dupa data de 1 decembrie 2009. Optiunea nu va mai exista? Va trebui sa caut la sfarsitul lunii noiembrie o noua optiune din oferta Orange?
(nu am mai folosit Orange PrePay pana acum)

#38
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postgicuion, on 29th August 2009, 23:31, said:

Salut!
Am si eu activata optiunea 800+800+50 la 4 Euro. Pe pliantul primit odata cu cartela scrie ca optiunea aceasta "se va reactiva automat la fiecare 30 zile pana la 1 decembrie 2009 cu conditia sa ai in cont minimum 4 Euro". Ce se va intampla dupa data de 1 decembrie 2009. Optiunea nu va mai exista? Va trebui sa caut la sfarsitul lunii noiembrie o noua optiune din oferta Orange?
(nu am mai folosit Orange PrePay pana acum)

Da, in decembrie va trebui sa alegi alta optiune. Cu siguranta or sa apara oferte mai bune.

#39
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Cel care a scris in graba oferta 1800 in retea lunar pe viata pe site-ul orange...printre ,,miile de reguli" ...a uitat ceva esential.  :D
Asadar cat costa optiunea?! :D Sau e gratis?!
http://www.orange.ro...e-in-retea.html

Edited by crisstian, 19 October 2009 - 18:50.


#40
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postcrisstian, on 19th October 2009, 19:48, said:

Cel care a scris in graba oferta 1800 in retea lunar pe viata pe site-ul orange...printre ,,miile de reguli" ...a uitat ceva esential.  :D
Asadar cat costa optiunea?! :D Sau e gratis?!
http://www.orange.ro...e-in-retea.html


Costa 5 euro ( fara TVA ) , de ce nu ai verificat la USSD - *100#  ( steluta / asterics unu zero zero diez ) ,

acolo vei afla cat costa fara sa trebuiasca sa ti-o activezi , "Orange -Ro" are nevoie de clienti mai inteligenti decat ai celorlalti

operatori de telefonie mobila din Romania  !

Edited by Teophileos, 19 October 2009 - 18:58.


#41
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Si daca esti pe abo si tst *100# ce crezi ca apare meniul de la prepay sau de la abo...
Vai vai...

L.E. Am inteles ..orange a scos o oferta ghicitoare...in care clientul trebuie sa isi puna mintea la contributie daca vrea sa afle cat costa optiunea.

Edited by crisstian, 19 October 2009 - 19:11.


#42
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postcrisstian, on 19th October 2009, 20:05, said:

Si daca esti pe abo si tst *100# ce crezi ca apare meniul de la prepay sau de la abo...
Vai vai...

L.E. Am inteles ..orange a scos o oferta ghicitoare...in care clientul trebuie sa isi puna mintea la contributie daca vrea sa afle cat costa optiunea.

Oferta cea noua - optiunea 1800 minute in retea ( 60 min ./ zi - nereportabile de la o zi la alta ) la care faceai referire

este doar pentru "Orange Pre-Pay" , nu ii ajuta pe cei care au doar abonament , apropo in primul post nu ai mentionat ca

esti utilizator de abonament "Orange - Ro" - asadar in mod implicit te-am considerat a fi doar un alt "cartelar Orange " !

Edited by Teophileos, 19 October 2009 - 19:21.


#43
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
oferta reîncărcare PrePay

Dacă ești utilizator PrePay, între 19-25 octombrie ai o ofertă specială la reîncărcare:

    * bonus 10 euro credit în rețea dacă reîncarci cu 5 euro

Iar pentru încă 1 euro primești în plus 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale:

    * bonus 10 euro credit + 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale dacă reîncarci cu minimum 6 EUR

ce trebuie să știi despre această ofertă

    * pentru a beneficia de ofertǎ trimite întâi SMS cu textul BONUS la 321 (0,05 EUR/SMS, TVA inclus) și apoi reîncarcǎ-ți contul. Dacă doar reîncarci, fară să trimiți înainte SMS la 321, nu vei beneficia de bonus.
    * bonusul de 10 euro credit se alocă doar pentru prima reîncărcare de 5 euro, efectuată între 19 – 25 octombrie 2009
    * pentru a primi în plus 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale mai trebuie să reîncarci cu minimum 1 euro între 19 -25 octombrie. Dacă prima reîncărcare din această perioadă este de minimum 6 euro atunci vei primi automat 10 euro credit bonus și 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale.
    * toate metodele de reîncărcare vor fi luate în considerare, cu excepția transferului de credit și a reîncărcării de urgență
    * se iau în calcul toate valorile de reîncărcare. De exemplu, dacă ai reîncărcat inițial cu 5 euro primești bonus 10 euro credit, iar dacă reîncarci cu încă 1 euro mai primești 60 de minute pentru apeluri naționale și internaționale
    * dacă ai activă o opțiune cu mesaje scrise incluse, mesajul scris trimis la 321 va fi taxat suplimentar și nu va consuma din mesajele opțiunii
    * minutele bonus sunt valabile 7 zile din momentul alocării și se consumă ultimele, după mesajele și minutele incluse în opțiuni și doar în perioada activă a contului
    * creditul primit bonus este valabil 7 zile și poate fi utilizat doar pentru apeluri și mesaje scrise în rețea doar în perioada activă a contului
    * minutele internaționale pot fi folosite către rețelele fixe din Uniunea Europeană și rețelele fixe și mobile din SUA și Canada

#44
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Minune! Acum este specificat pe site cat costa pretul optiunii 1800 min in retea lunar. (5 euro)
Asta imi spune ca ce se scrie pe-aici ajunge si la ,,urechile" Orange. Lucru bun fiindca nu ne tocim tst degeaba...

#45
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Am primit sms cu oferta asta acum vreo 2 zile.

#46
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007

View PostTeophileos, on 19th October 2009, 19:15, said:

Partea evidentiata cu font mare si bold mi se pare cea mai relevanta la optiunea asta.
Senzatia mea e ca operatorii incep sa se bata acum in crearea unei imagini de bogatie a ofertei, oferta nefiind de fapt chiar asa "bogata" pentru ca are "unele" conditii. Exemple:
- Orange - bonus de 10 eur daca incarci 5, dar bonusul e valalbil 7 zile si se consuma dupa minutele din optiune (care tine 30 de zile) deci inutilizabil...
- Cosmote - 2000 de minute la reincarcare de 3 EUR, dar minutele sunt valabile doar 7 zile si se consuma dupa minutele din optiune si dupa bonus. Deci nu prea apuci sa le folosesti...
- Cosmote - taxare la 3 minute la alte optiuni "bogate"
- Vodafone - 800 de minute in grup dar doar daca sunt 4 in grup si fiecare membru al grupului incarca cel putin odata. Ma rog, la astia nu stiu cati pun botul ca 800 e mic pe langa 1800 sau 2000...

#47
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Tot Cosmote vrea sa bata recordul. Ma intreb unde oare se vor opri.

#48
crysti88

crysti88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.08.2009
Ce oferte mai sunt la reincarcare?

#49
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Scrie pe site si pe forum, e suficient doar sa cauti.

#50
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si pe langa asta Orange are grija sa trimita sms-uri cu oferta saptamanii.

#51
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007

View Postchatnoir401, on 26th October 2009, 07:04, said:

Tot Cosmote vrea sa bata recordul. Ma intreb unde oare se vor opri.
Eu am senzatia ca vor sa-si pastreze imaginea asta de "darnici" si marseaza pe chestia cu 2000 de minute. Au cam fost afectati in ultimele luni de cand Orange si Vodafone au mentinut si ei oferte mai mult decat decente fata de ce aveau pana nu demult.

#52
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Oare vor scoate si oferte cu mai mult de 2000 de minute?

#53
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Cine are nevoie de mai mult de 2000 de minute ?

Oamenii de afaceri isi fac abonament !

Edited by Teophileos, 27 October 2009 - 08:09.


#54
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Mda... dar la momentul asta ofertele prepay au cam ajuns sa concureze si cu ofertele business, valabil la toti operatorii.

Cred ca e foarte probabil pentru Cosmote sa marseze pe chestia cu 2000 mai mult timp, e un numar de impact.

Edited by lightpawn, 27 October 2009 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate