Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

SVCD cu AC3

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
M-ar interesa sa fac SVCD din DVD-uri, dar daca s-ar putea sa pastrez sonorul AC3. A mai incercat sa faca cineva asa ceva? Ma gandeam sa incerc sa-l multiplexez cu Vdub mpeg2 ac3. Oare ramane compatibil cu playerele standalone?
Astept orice sfaturi care credeti ca m-ar ajuta.

#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu stiu daca tot tu sau altcineva a mai pus intrebarea asta pe forumul de video. Dupa cum am spus si acolo, nu toate DVD-urile stiu de AC3 pentru SVCD.
Fa un SVCD ca aici: http://www.softnews....&threadid=11653 numai ca la audio setezi AC3. Du-te cu el in magazin si cumpara modelul care poate sa il citeasca. Nu stiu nume de asemenea DVD-uri. Tot acolo (si la un thread recent) am zis ca deja au aparut DVD-uri care citesc si divx-uri, asa ca nu mai are sens sa encodezi in SVCD, pentru ca mai pierzi si ceva calitate. Acele DVD-uri "stiu" de AC 3 pentru divx-uri.

enjoy,

Mtz

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
DVD2SVCD la audio iti permite sa setezi doar mpeg 5.1 care din cate stiu eu nu este chiar AC3 (s-ar putea sa gresesc), oricum DVD-payerul meu care stie, normal, de AC3 nu vede corect mpeg 5.1 la SVCD-uri si-l reda doar stereo, problema care am observat-o si la alte DVD playere. Unul singur mergea pe toate 5 canalele dar acu nu pot sa-ti spun ce reda el pe 5 canalele ca boxele erau puse gramada si nu am avut ocazia sa vad daca el reda 5 canale independente. Ma interesa AC3 veritabil pe care sa-l extrag direct de pe DVD, sa nu-l modific, si ulterior sa-l multiplexez cu video-ul. Crezi ca merge? Io vreau sa fac un SVCD cu sonor pe 5.1 care sa mearga pe DVD payer-ul meu, eventual sa fie compatibil cu cat mai multe DVD player-e, nu sa cumpar payer. Oricum merci pt raspuns.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate