Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Kiss FM România.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
7132 replies to this topic

#7093
AllaSLove13

AllaSLove13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 20.12.2023

 _RBT_, on 23 ianuarie 2024 - 19:35, said:

Perioada muzicii popcorn 2008 - 2011 a fost cea mai buna perioada muzicala din Romania care a inceput cu INNA, Play & Win, David Deejay & Dony, Nick Kamarera, Deepside Deejays, Morris, Voxis, DJ Andi & Stella, DJ Layla, DJ Sava & Raluka, Chris Mayer & Connect-R, Tom Boxer, Antonia, Mike Diamondz, Narcotic Sound & Christian D, Residence Deejays & Frissco si multi altii, aia da muzica, nu rahaturile ce se canta in ziua de astazi chiar si de Puya care a spart gheata cu Undeva-n Balkani si Change, acum a ajuns sa cante cu niste pitipoance precum Iraida sau Nicole Cherry piesele Opriti planeta si Paharul sus.
Chiar era o perioada frumoasa in muzica, Inna si David Deejay aveau cele mai bune piese cu care am copilarit, inca le am in playlist pe Spotify.

#7094
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 23.08.2020
degeaba dau ""iarna kiss"" de pe partii sau sambata seara..partidul..pacat de muzica si mix
sunet de toba la Buc 96,1..zici ca e trompeta..tipa..nu bas nimic..o galena sunet kiss la buc
zu le da clasa la sunet la buc

#7095
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023
https://youtu.be/UJm...NrimYY-hGd5FOPN
Halal posturi si zu si kiss, aceeasi melodie.

#7096
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 SloboziaDX, on 25 ianuarie 2024 - 01:19, said:

Halal posturi si zu si kiss, aceeasi melodie.
Măcar Kiss și Zu au Dj care fac cât de cât decente emisiunile, uite la Pro fm cât de rău a ajuns pe lângă pe lângă faptul că au Dj care sunt praf și pulbere, aduc numai invitați de 2 bani cu care se laudă.
https://youtu.be/A0n...fFHYm0z1gGUzaAZ

#7097
AllaSLove13

AllaSLove13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 20.12.2023

 MembruAnonim, on 25 ianuarie 2024 - 08:33, said:

Măcar Kiss și Zu au Dj care fac cât de cât decente emisiunile, uite la Pro fm cât de rău a ajuns pe lângă pe lângă faptul că au Dj care sunt praf și pulbere, aduc numai invitați de 2 bani cu care se laudă.
https://youtu.be/A0n...fFHYm0z1gGUzaAZ
Cat despre muzica ar fi mai bine sa puna piese care sunt populare in topurile Spotify si Shazam din Romania. In Top 5 Shazam Romania am vazut cateva melodii de electro grozave precum Overdrive (deja data la Zu si Virgin posibil) si Aria (pe care am ascultat-o prima oara la o transmisiune live al duo-ului Tale of Us la Tomorrowland 2023) care sunt piese de 10x mai bune decat Paharul Sus sau alte piese de 2 lei. + pe intregul Top Shazam Romania am vazut ca mai sunt foarte cautate si piesele Innei de la inceputul carierei precum Hot sau Love, semn ca romanii prefera piesele astea nostalgice si ritmate decat depresiile Andiei.

#7098
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

 MembruAnonim, on 25 ianuarie 2024 - 08:33, said:

Măcar Kiss și Zu au Dj care fac cât de cât decente emisiunile, uite la Pro fm cât de rău a ajuns pe lângă pe lângă faptul că au Dj care sunt praf și pulbere, aduc numai invitați de 2 bani cu care se laudă.
https://youtu.be/A0n...fFHYm0z1gGUzaAZ

nu vad unde e problema ca ei fac emisiunile live si pe TikTok. e 2024 totusi.

 SloboziaDX, on 25 ianuarie 2024 - 01:19, said:

https://youtu.be/UJm...NrimYY-hGd5FOPN
Halal posturi si zu si kiss, aceeasi melodie.

se numeste Heavy Rotation.

 dxvidelegeo, on 23 ianuarie 2024 - 09:10, said:

Kiss fm are muzica veche. Nu se compara cu zu la care auzi cele mai noi hituri.

inainte sa spui prostii pe aici, iti recomand sa compari topurile celor 2 radiouri despre care vorbesti si ai sa vezi cine are muzica veche si cine are muzica noua.

#7099
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 23.08.2020
DA...macar in topul nu nitu da..
dar ce folos..doar in topuri e muzica noua si atat..nu in play list
imi mentin pararea, kiss are muzica veche..fata de zu.

#7100
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 31.12.2011
Olix mai dați și muzica străină noua nu numai romaneasca
De ex: Kygo feat Ava max - whatever

Edited by pukurealid, 29 January 2024 - 22:34.


#7101
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

 pukurealid, on 29 ianuarie 2024 - 22:33, said:

Olix mai dați și muzica străină noua nu numai romaneasca
De ex: Kygo feat Ava max - whatever

O dam deja, inca de saptamana trecută

#7102
AllaSLove13

AllaSLove13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 20.12.2023

 pukurealid, on 29 ianuarie 2024 - 22:33, said:

Olix mai dați și muzica străină noua nu numai romaneasca
De ex: Kygo feat Ava max - whatever
Daca tot avem sugestii de piese, hai sa punem si noi. As vrea sa fie dat pe radio piesa Thank You (Not So Bad) - Dimitri Vegas & Like Mike, Tiesto, W&W & Dido pentru ca o piesa geniala ce trebuie auzita la noi + e in trending in multe tari din strainatate + Argy - Aria care e pe locul 2 in Top Shazam Romania si este o piesa super. Eu consider ca sunt niste piese care vor fi apreciate de multe persoane

#7103
xRoby85

xRoby85

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2021

 AllaSLove13, on 14 ianuarie 2024 - 13:55, said:

Dar trebuie sa existe totusi si diversitate pe radio in contextul muzicii, sunt posturi din Olanda sau Belgia care pe langa pop mai difuzeaza si muzica electronica. Ar trebui evidentiat si acest gen de muzica in contextul in care avem festivaluri precum UNTOLD,NEVERSEA sau SAGA care sunt in principal dedicate acestui gen, iar Kiss este sponsor media la aceste festivaluri. Ar fi ideal ca Kiss sa aiba in perioada festivalurilor si emisiuni dedicate in care sa prezinte informatii si melodii ale artistilor care vin la aceste festivaluri.
EDM-uri mai de gameri cam deloc in party-urile de la kiss. Prea des se difuzeaza aceleasi melodii cunoscute vechi la party-uri adica cam de acelasi gen pop (si nu fac loc si pentru artisti care merita cu adevarati difuzati si mai putini cunoscuti sau macar edm-uri ca este mai usor de gasit) precum ,,Be my Lover", "Give it to me", "Mi gente", etc. Si eu as difuza din cand in cand remixuri dar alea misto. Ma gandesc ca e fain la club cu piesele astea daca esti asa mai haios, e fain sa mai auzi pe acolo un deep, afro dar cand eram copil si nu meream la cluburi, si auzeam de ele undeva, nu ma impresiona, doream comerciale (pana prin 2020, 16 ani). Remixurile misto mai inchise, mai black, nush cum sa zic si edm-uri ar da dupa parerea mea bine si cate si un pop remixat tech sau pe stiluri rusesti precum dj baur, psproject, etc. :))

#7104
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 23.08.2020
104,7 sinaia 2000 a marit puterea..se prinde iar in Buc

96,1 Buc..l am prins ieri pana la Paraul Rece..dupa Predeal..

92,8 Ploiesti..oprit..nu emite..ieri la ploiesti doar 91,3 aveam pe all radio..acolo..pe masina..

92,1 predeal..e perfect..bate bine pana la sinaia..e f ok

#7105
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 04.05.2017
92.8 era on mai devreme în Ploiesti. 104.7 doar Predeal -Campina cu micile variații de la relief și puterea mica evident.

Edited by Cristy0007, 25 February 2024 - 21:37.


#7106
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 23.08.2020
da..sambata am testat in buc si da am prins si eu 92,8 ploiesti
poate la ploiesti pe scanat nu intra..pe automat zic..ca mi a intrat 91,3 acolo

#7107
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018
Marco Badea ne va portretiza realitatea într-un fel inovator și distractiv, prin intermediul pastilei „Lista lu’ Marco”, în fiecare joi, de mâine în colo, în timpul matinalului „DesKiss Dimineața”, cu Cătălin Oprișan, Ciprian Dinu și Corina Băcanu! https://www.kissfm.r...-cu-marco-badea

#7108
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 23.08.2020
azi 98,5 Calarasi..receptie ca local in Buc...
propagare buna azi

#7109
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 30.12.2012
Ceva foarte frecvent in Predeal la posturile radio... un blank... de data asta pe KissFM 92.1 Desi restul posturilor sunt blank destul de frecvent este prima data cand dau de un blank pe Kiss acolo.

#7110
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 30.12.2012
Problema pare sa fie mai greu de rezolvat avand in vedere ca este tot blank. Ma indoiesc ca nu au incercat deja sa faca ceva, fiind totusi KissFM.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate