Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Sincronizare Audio - Video

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
MuMiA

MuMiA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 15.06.2003
Hello. Am si eu o problema mare de tot cu o sincronizare audio - video. Problema e urmatoarea: am facut captura video cu o placa video cu tv-in, a iesit direct .asf. Apoi cu asf tools am convertit filmul in avi/divx. Am facut mai multe bucati la film, pentru ca voiam sa le pun pe CD-uri, ceea ce am si facut, insa dupa aia am "lipit" bucatile de film intr-unul singur, care are acum 2,217 G. Problema e ca la inceputul filmului sunetul e sincronizat cu imaginea.. pana la un anumit moment dat. Apoi ramane in urma. Aveti cumva idee ce as putea sa fac sa sincronizez totusi sunetul cu imaginea? Sau problema nu are rezolvare ? /sHit

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
are rezolvare, e destul de laboriasa la modul general (daca ar fi pe un caz particular despre care stiu totul e mult mai usor) si nu pot sa ti-o prezint acum (scuze dar de cateva zile mi s-a stricat cablul si intru numai pe dial-up cateva minute pt strictul necesar)
daca mi se repara, o sa incerc sa-ti scriu ceva mai multe randuri, poate te ajuta...

#3
marianov

marianov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 01.06.2003
ai incercat sa decomprimi sunetul in wav si sa il recodezi?
de cele mai multe ori mie imi merge
incearca si un alt codec audio decat cel folosit

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
incearca asta : foloseste neaparat ultimul vdub si ai grija segmentele pe care le lipesti, sa inceapa si sa se termine (mai ales termine) oblgatoriu cu keyframe !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate