Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#25543
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
407 food network. În pachetul cel mai mic e codat.

#25544
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdorin_2k, on 25 mai 2015 - 16:14, said:

Eu vad acum la TV DTH preturile:
L 58 lei
M 41 lei
S 30 lei

Cat erau pana acum? (am pe alt HDD preturile vechi si mi-e greu sa le caut)
Am cautat si am gasit.
Sunt aceleasi preturi ca pe 28.09.2014. Nicio schimbare.

#25545
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.02.2007
Acum o saptamana preturile erau mai mari, 38 de lei daca nu aveai telefon fix ... si 66 de lei daca aveai si fix. Vorbesc de preturile pentru pachetul cel mai mic, informatie obtinuta de la un magazin Germanos si parca confirmata dupa o vizita pe site-ul lor.

#25546
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Am un printscreen din septembrie 2014. Identice cu cele de azi. Neschimbate de atunci. In mod sigur ca nu mi s-a modificat factura de 1 an.

#25547
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Deci au scos Fix und Foxi si au bagat Food. Ar fi fost culmea sa fie ceva in plus http://hdsatelit.blogspot.ro/2015/05/12-noi-canale-hd-in-grila-iptv-dvb-c.html

#25548
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Așadar nimic nou cu toate că sunt pe minus cu un canal de la încetarea emisiei universalului.

#25549
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
pe iptv   au  mai introdus noi canale hd.si dth-ul cu grosul abonatilor pauza si joc de glezne.

exact ca si altii operatori(upc,rcsrds) abonatii dth sunt tratati ca si clienti de mana a doua!

#25550
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Costul de transmisie pe satelit e mare si pe satelitul respectiv nu prea mai exista frecvente libere.In 5-10 ani DTH-ul va fi istorie deci ei il mentin doar pentru a nu pierde clienti.De ce credeti ca au inceput sa bage FO peste tot ?

#25551
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
gymy, după aterizarea pe planeta Pământ este recomandabil să treci printr-o perioadă de acomodare, aici creierul funcționează doar dacă respiri oxigen.

Fibră optică peste tot? Au 1% din acoperirea RDS. La Telekom nu s-a consumat încă prima rolă de fibră din stocul de două.

#25552
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postgymy, on 26 mai 2015 - 10:08, said:

Costul de transmisie pe satelit e mare si pe satelitul respectiv nu prea mai exista frecvente libere.In 5-10 ani DTH-ul va fi istorie deci ei il mentin doar pentru a nu pierde clienti.De ce credeti ca au inceput sa bage FO peste tot ?

in lume (nu o spun eu ci sunt studii de specialitate) sistemul dth(satelit) va depasi catv-ul ca numar de abonati.fibra  nu o poti trage peste tot(din diverse motive).asa ca nici vorba ca dth sa moara .

Edited by ramiz, 26 May 2015 - 12:26.


#25553
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View Postgymy, on 26 mai 2015 - 10:08, said:

Costul de transmisie pe satelit e mare si pe satelitul respectiv nu prea mai exista frecvente libere.In 5-10 ani DTH-ul va fi istorie deci ei il mentin doar pentru a nu pierde clienti.De ce credeti ca au inceput sa bage FO peste tot ?
Nu ma speria. Si eu ce fac cu armata de stb-uri si ligheane? Ce voi folosi daca nu am alta optiune in zona? E doar o firma mica cu 500 abonati CATV pe analogic cu transmisie puricoasa. De ce crezi ca am trecut la DTH? Ca sa pot folosi cu incredere telecomanda si sa aleg ce doresc.
Fibra optica nici in 20 de ani nu va fi aici. RDS nici atata.
Daca as avea optiune de alegere, as pleca maine (sau chiar azi).
Sunt maxim 50 localitati in RO unde este concurenta reala. Restul... monopol cate o singura firma.

#25554
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
dorin_2k nu te agita. analistii spun ca DTH va fi si mai dezvoltat ... numai unii bag sub pamant serviciile DTH. se preconizeaza insa o schimbare a transmisiilor DTH, ceva mai aproape catre SAT>IP cum se dezvolta tehnologia.

#25555
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

View Postkondratov, on 25 mai 2015 - 18:07, said:

Cine stie despre ce e vorba se asteapta oferte pe pm pana miercuri la ora 22  cu:orice aparat de ras clasic care se deschide prin rasucire si are trepte de reglare a lamei



acest produs este second hand dar arata foarte bine.
merge la:coship,huawei,coshipurile alaea mici si toate kaonurile de la focus.merge si la hd-ul mic de dolce(la cel mare nu),si binenteles la aproape orice tv

Sa dat.Posted Image

#25556
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015

View Postmariusnorbert, on 26 mai 2015 - 11:57, said:

gymy, după aterizarea pe planeta Pământ este recomandabil să treci printr-o perioadă de acomodare, aici creierul funcționează doar dacă respiri oxigen.

Fibră optică peste tot? Au 1% din acoperirea RDS. La Telekom nu s-a consumat încă prima rolă de fibră din stocul de două.
Prietene, vorbești prostii! Eu sunt coletar și îți pot spune sigur că au ajuns cu fibra unde nimeni nu se aștepta. Acum 2 săptămâni au cablat Gălăneștiul și Vicovu de Jos într-un singur weekend. De atunci până acum au mai instalat vre-o 10-15 km, astăzi i-am văzut că au ajuns în centrul Vicovului de Sus. Nu mai zic că din toamnă până acum au cablat toate localitățile mari (Rădăuți, Marginea, Volovăț..) cu FO unde la cupru le-a luat 12 ani. Înaintează rapid și sigur. Curios este când vor renunța la cupru și să cupleze fibra.

#25557
burli

burli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.04.2005
la mine in bloc in sectorul 6 este de 1 an de zile trasa fo dar degeaba tot pe cupru sintem cind am facut intrebarea la ei daca ne "leaga" si pe noi la ea raspunsul a fost ca nici nu stiau ca blocul a fost "cablat" anul trecut ... cit despre racordare la sf asteapta...cei drept in 40 min cei de la rtc pe atunci ne asigurat ca in 10 zile o sa avem functionala reteaua ,pacat ca nu mai am o copie de la os a lor de atunci

#25558
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Degeaba întind FO dacă merge la fel de prost ..... ! La mine au ajuns cu FO la 15 m de poartă , au făcut centrală dar internetul merge la fel de prost ca înainte de FO ! Când le-am cerut viteză de 50 Mbps au spus că merge maxim 20 și că mă costă 12 euro !

#25559
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Că sunt mizerabili, asta-i altă mâncare de pește. Totuși nu înțeleg de ce cablează în draci dacă nu fac nici o schimbare. Astăzi am întrebat câțiva clienți care au fibră pe stâlp în fața casei. Mi-au spus că merg tot pe cupru și fibra este necuncțională chiar dacă au instalat-o din luna octombrie. Ce mai așteaptă?

#25560
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008
Dar tu iti inchipui ca de fibra aia de legi ca la reteaua electrica ? Mai mult ca sigur,abonatii nu vor avea treaba cu ea,vor ramane tot pe cupru,insa fibra va ajunge doar in centrala.Poate ca echipamentele care se vor monta acolo,nici nu s-au fabricat inca,iar cand totul va fi gata va creste viteza pana pe la 30 Mbs

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate