Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#16363
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 naafrayu, on 26th September 2011, 16:23, said:

Buna tuturor! Merita serviciul HD de la Romtelecom? Imi expira abonamentul de 29 luni si ma gandesc ce optiuni am (renunt la romtelecom/ negociez pret-pachete/ aleg alt provider)?

Multumesc anticipat.
Poi intrebarile de genul asta suna cam asa: sa pap tort diplomat sau tort de fructe. Fiecare cu ce vrea, ce pofte are etc. Trebuie sa te tina nitel si buzunarul... Eu zic ca merita daca iti plac documentarele si nu esti foarte pasionat de fotbal, meciurile HD sunt... dar, bun... inca vreo 2 luni pana ce se termina CL si EL. Apoi vedem cu cate echipe ramanem...
TVR HD intr-o luna l-ai fumat.
PROTVHD la fel ca si cel SD.
Sport.ro IDEM
Documentarele sunt fainute.
DolceSportHD.... no coment
HBO nu am....
Pentru imagine... da merita, e clar se vede mai bine fata de SD.

#16364
naafrayu

naafrayu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2007

 avumit, on 26th September 2011, 16:31, said:

Poi intrebarile de genul asta suna cam asa: sa pap tort diplomat sau tort de fructe. Fiecare cu ce vrea, ce pofte are etc. Trebuie sa te tina nitel si buzunarul... Eu zic ca merita daca iti plac documentarele si nu esti foarte pasionat de fotbal, meciurile HD sunt... dar, bun... inca vreo 2 luni pana ce se termina CL si EL. Apoi vedem cu cate echipe ramanem...
TVR HD intr-o luna l-ai fumat.
PROTVHD la fel ca si cel SD.
Sport.ro IDEM
Documentarele sunt fainute.
DolceSportHD.... no coment
HBO nu am....
Pentru imagine... da merita, e clar se vede mai bine fata de SD.

Multumesc pt raspuns. Referitor la expirarea contractului aveti recomandari? (cum ati procedat? ati obtinut tarife mai bune? etc).

#16365
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

 cooliooo, on 26th September 2011, 15:15, said:

nici national geo, nici wild si nici discovery?

pai cat la suta din content ie upscalat? :D
  Acu problema ii cam asa : la TVR HD contentu ii 100% HD, au emisiuni noi filmate recent probabil cu camere profesionale etc. ...........documentarele sunt destul de OK, da mai arata si filmari mai vechi (de cand era Cousteau tanar), care nu sunt filmate HD, plus parerea mea ca o camera mica de mana ( cum au aia le Tehnici de supravietuire) nu poate fi asa performanta ca alea cu care filmeaza la Liga Campionilor)
Cat priveste Dolce sport HD, am mai zis nici macar NBA nu se vedea foarte bine, care probabil era realizat bine de americani...............si la toate canalele HD ( inclusiv HBO) daca nu sunt emisiuni HD ii imaginea mai mica decat ecranu, la Dolce sport HD nu am vazut niciodata la ei si cand preiau de la altii care nu transmit HD ii HD :thumbup:

#16366
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010
'ai sa nu divagam. cum se vad national geo, wild si discovery raportate la tvr hd?

#16367
saligni

saligni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.01.2007

 cooliooo, on 27th September 2011, 09:15, said:

'ai sa nu divagam. cum se vad national geo, wild si discovery raportate la tvr hd?
se vad ok (in functie de filmare) / la documentarele filmate recent imaginea e f buna - nu sint diferente fata de tvr hd

#16368
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009

 saligni, on 27th September 2011, 11:13, said:

se vad ok (in functie de filmare) / la documentarele filmate recent imaginea e f buna - nu sint diferente fata de tvr hd
din pacate pe dolce sport hd este diferenta sesizabila fata de tvr hd

#16369
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

 saligni, on 27th September 2011, 10:13, said:

nu sint diferente
pai nu-i normal.....? :D

#16370
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 saligni, on 27th September 2011, 11:13, said:

se vad ok (in functie de filmare) / la documentarele filmate recent imaginea e f buna - nu sint diferente fata de tvr hd
Tot TVR HD "e fruncea" din ce apuc eu tv. Ma gandesc la Eurovision, CL care fata de PROTV SI DOLCE ambele hd s-au vazut mult mai bine>
...acum o parere subiectiva.... meciurile CL parca se vad mai bine in ultima vreme pe DolceSportHD...

Edited by avumit, 28 September 2011 - 19:59.


#16371
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007
a disparut si la voi epg-ul pe filmbox?

#16372
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 18.11.2005

 varro, on 29th September 2011, 09:54, said:

a disparut si la voi epg-ul pe filmbox?

la mine functioneaza epg pe flimbox :peacefingers:

#16373
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Cred ca cei e la tehnic care trebuie sa se ocupe de EPG, pe receptoarele HD, au terminat pe la FR, atat liceul, cat si facultatea. De 2 ori azi mi s-a blocat receptorul HD, pe un program, ba apare, ba dispare EPG. Nu am numarat dar cam la 2 sec "se aprindea" si "se stingea" EPG.
Pentru prima data de cand postez pe acest forum imi vine sa trag niste injuratori asemanatoare fotbalistilor. :cursing:  
Daca am vazut eu bine dupa ce OTE a plecat de pe Hellas, Dolce si-a mai tras un TP. Asa vad eu pe Kingofsat.... :o

Edited by avumit, 29 September 2011 - 15:40.


#16374
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007

 avumit, on 29th September 2011, 16:31, said:

Daca am vazut eu bine dupa ce OTE a plecat de pe Hellas, Dolce si-a mai tras un TP. Asa vad eu pe Kingofsat.... :o

Da, asa este. Acum am vazut si eu pe Kingofsat ca Dolce si-a mai tras un TP, dar ce este interesant, cand OTE a parasit HellasSat2 cele 2 transpondere care le-au avut sunt in sistem DVB-S2 si aveau 65.3 Mbps si polarizare orizontala. Cel care l-a luat Dolce vad ca are acum 48.4 Mbps si ce face cu polarizarea, cand Dolce merge doar pe polarizare verticala? Asta conform informatiilor de pe Kingofsat. Ne mai pregateste un transponder pentru noi canale HD-uri? Oricum treaba asta este interesanta si trebuie urmarita.

Edited by varro, 29 September 2011 - 18:52.


#16375
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 varro, on 29th September 2011, 19:50, said:

Da, asa este. Acum am vazut si eu pe Kingofsat ca Dolce si-a mai tras un TP, dar ce este interesant, cand OTE a parasit HellasSat2 cele 2 transpondere care le-au avut sunt in sistem DVB-S2 si aveau 65.3 Mbps si polarizare orizontala. Cel care l-a luat Dolce vad ca are acum 48.4 Mbps si ce face cu polarizarea, cand Dolce merge doar pe polarizare verticala? Asta conform informatiilor de pe Kingofsat. Ne mai pregateste un transponder pentru noi canale HD-uri? Oricum treaba asta este interesanta si trebuie urmarita.

Vedeti daca Focus baga hd de la 1 octombrie?ce buna e concurenta, probabil mai adauga la grila tv ceva  canale hd  :lol:

#16376
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
...despre noi canale SD nu cred ca este vorba, vor fi noi canale HD  :bigwhitegrin:

20 de canale de la Bulsat sunt FTA  :thumbup: :coolspeak:

Edited by scorpyo, 29 September 2011 - 20:20.


#16377
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 09.02.2007
La ora asta pe kingofsat a disparut ca acel transponder ar mai fi la Dolce si s-au codat si canalele de la Bulsat. Cred ca a fost doar o falsa informare pe Kingofsat.

#16378
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
nu stiu sa fi fost pana acum vreo falsa informare pe kingofsat,dar in fine.... :blink:

din nou,nu cred sa fi sarit cei de la RTC cu mail-uri spre site,ca stai d`omle ca nu e tepeu nost` B)

e pur si simplu parerea mea

#16379
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Vad pe unul din forumurile vecine ca      Bulsatcom tocmai a activat un nou transponder:12606 h ,sr 30000,fec 3/4,Dvb- s2 /8PSK. Dolce ce mai asteapta sa mai inchirieze un tp pentru canale hd?

#16380
Demetrius22

Demetrius22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.09.2008
de maine iese de pe dolce  Movies 24 nu?   se baga ceva in loc?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate