Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Norton Internet Security imi face fite

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
asa...am pachetul norton internet securiy 2005...e luat de pe cd-ul cu care a venit placa de baza,deci nu e pirat sau alte chestii...
am OBS cu ceva timp in urma ca data de la actualizare bazei de date cu virusii nu se mai actualizeaza,desi am live update dat pe automatic...si vad cu net limiter ca se downloadeaza si uploadeaza ceva d p anumite IP-uri....dada se acualizeaza doar daca iau update-ul cu semnaturile d p softpedia si le instalez. de asemenea,daca dau sa caute update-uri cu "live update" mi se spune ca toate chestiile sunt actualizate...in acest caz,sunt sau nu cu update-ul la zi?
altceva: pe odc,daca am setat enabled nortonul,cand incerc sa iau ceva imi apare "conecting..." si sta asa...apoi imi da "conection timeup"...daca dau disabled la norton si apoi dau conect mi se conecteaza si incepe sa donloadeze.dupa ce dau iar enabled,mai merge o vreme cu download-ul,apoi rata de transfer scade treptat,pana se inchide...si apoi iar tre sa dezactivez nortonul...si iar merge o vreme...
   ma scoate din sarite faza...ma poate ajuta cineva,plizzz?

#2
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postraducutzzu, on May 11 2006, 11:43, said:

asa...am pachetul norton internet securiy 2005...e luat de pe cd-ul cu care a venit placa de baza,deci nu e pirat sau alte chestii...
am OBS cu ceva timp in urma ca data de la actualizare bazei de date cu virusii nu se mai actualizeaza,desi am live update dat pe automatic...si vad cu net limiter ca se downloadeaza si uploadeaza ceva d p anumite IP-uri....dada se acualizeaza doar daca iau update-ul cu semnaturile d p softpedia si le instalez. de asemenea,daca dau sa caute update-uri cu "live update" mi se spune ca toate chestiile sunt actualizate...in acest caz,sunt sau nu cu update-ul la zi?
altceva: pe odc,daca am setat enabled nortonul,cand incerc sa iau ceva imi apare "conecting..." si sta asa...apoi imi da "conection timeup"...daca dau disabled la norton si apoi dau conect mi se conecteaza si incepe sa donloadeze.dupa ce dau iar enabled,mai merge o vreme cu download-ul,apoi rata de transfer scade treptat,pana se inchide...si apoi iar tre sa dezactivez nortonul...si iar merge o vreme...
   ma scoate din sarite faza...ma poate ajuta cineva,plizzz?
Poate ca ai ceva bun si cu licenta dar...incearca cu o dezinstalare si apoi reinstalare,asta fara sa ai conexiune la internet si daca nu merge schimba antivirusul cu ceva mai bun,daca nu asteapta poate are cineva ceva asemanator si te ajuta,nu fac reclama dar sunt pot sa zic treimea si anume...
Kasperky,Bit Defender si Zone Alarm ca varfuri dar nu se stie ce si cum cu cele mai mici...
...nu ma blamati dar asta este...

#3
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Am intalnit si eu aceeasi "mica" problema cu updateul la pachetul norton internet securiy 2005,era vorba de un conflict care il avea cu "symantec antivirus corporate edition"(in combinatie cu nod32 nu avea nici cea mai mica problema).
      Cat despre hub (odc,dc++) inainte de toate mergi la "personal firewall"..."configure".."program control" si in dreptul odc-ului sau ce folosesti tu vezi ce zice in coloana Internet Access,daca scrie block all,e clara problema..,incearca si cu permit all sau automatic,in caz ca problema persista baga un uninstal...si iar un install.

Edited by .Cris.M., 14 May 2006 - 11:43.


#4
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
am facut setarile alea la firewall inainte de a posta aici...ma gandisem si eu ca asta ar putea fi problema...si totusi nu e asta...cred ca instalez/dezinstalez nortonul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate