Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Galerie de Prieteni

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
4133 replies to this topic

#163
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005

painkiller, on Aug 31 2005, 10:22, said:

@Fata_morgana: ce rasa e pisica aia?  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


Care din ele?  :D
Niciuna nu e rasă pură, cred că au ceva strămoși angora.
Iar ăla "într-o ureche" (primul) cred că și ceva ragdoll.

Sunt cele mai blânde pisici din lume și sunt foarte liniștite. De aproape trei ani de când conviețuim, nu mi-au spart nici măcar un pahar.
Primul a venit extraterestrul, cel cu o ureche albă și una bej, apoi cea galbenă iar ultima, cea albă, s-a născut la mine în casă. Este fiica Ducesei și a unui motan angora, fără pedigree.

El e "băiatu' mami" și are o grămadă de nume: Ghiocel, Falconetti, Petardă, Resețel...
Attached File  P3241077.JPG   406.03K   67 downloadsAttached File  DSC00007.JPG   131.56K   82 downloadsAttached File  DSC00011.JPG   45K   88 downloadshment]

Ea e "fata tati" și o cheamă Ducesa.

Attached File  DSC00022.JPG   106.2K   101 downloads

iar ea e Xena, fiica Ducesei și fiica adoptivă a lui Ghiocel. Deci, nouă ne vine... nepoată.  :D
Attached File  DSC00013.JPG   127.41K   105 downloads

Cu Xena e o problemă. Ea e tare supărată că nu are pe nimeni numai pentru ea. De  câte ori ne vede cu Ducesa sau cu Ghiocel în brațe,  ne miaună și se supără că nu e ea preferata.
Mă gândesc că ar merita și ea să fie preferata cuiva și de multe ori mi-am propus să găsesc un stăpân pentru ea, care să fie numai al ei. Dar, pentru că nu m-am încumetat să o dau pe mâini străine, a rămas, încă, la noi.

Edited by Fata_morgana, 31 August 2005 - 16:18.


#164
octavia

octavia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2005
ce dragalase sunt!!!!!!! ^_^  :o  :rolleyes:

#165
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
intrebasem ce rasa sunt pt ca in primele poze aveau ochii foarte ciudati... dar se pare ca era de la blitz. :D

si eu am avut un motan, dar.. :confuzzled:  :crying:  s-a dus dupa doar 8 ani fara a arata ca ar avea vro boala. incepuse sa tuseasca precum un om mare intr-o seara de duminca pe la 2 dar credeam ca vomita parul... pana cand i-a curs putin sange pe gura. atunci cred ca s-a intamplat ceva grav. din acel moment nu se mai tinea pe picioare si a cazut lat la mine pe birou sufland foarte greu. imi era ata de mila de el dar n-am putut face nimic... pana am gasit o clinica pe net si l-am urcat in masina .... se pare ca murise in masina :crying: .

nu doresc la nimeni sa-si piarda animalul iubit, mai ales daca se ataseaza de el ca si mine...

el a fost... misu

Attached Files



#166
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Stia sa faca faza aia cu: "cine sare este caine"? :lol: Glumesc. Si mie mi-a murit anul trecut pisica care semana leit cu motanul tau. Avea cam 7 ani si se pare ca a murit in urma unei infectii dupa operatia de sterilizare. :(

#167
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005
Acum sa va vad!!!

Poza 1 - parintii

Poza 2 - mancatorii de canapele

Poza 3 - copiii!!!

Attached Files



#168
andrushka

andrushka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.06.2005
Cutzu meu mic  :naughty:

Attached Files



#169
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Cutzu mic, da' poza mare. Nu trebuia sa il pui neaparat in marime naturala. ;)

#170
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
poza 1: Flori
poza 2: Ce, ce ce-am făcut?  :confuzzled:
poza 3: Condiții grele de muncă  :D

Attached Files


Edited by mufĂŁ, 07 September 2005 - 22:37.


#171
octavia

octavia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2005
ce dragalas e!!!!!!!!..........cum poate sa stea asa pe monitor?!?!?!.......nu face buf?!?!?!

#172
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

octavia, on Sep 7 2005, 23:51, said:

ce dragalas e!!!!!!!!..........cum poate sa stea asa pe monitor?!?!?!.......nu face buf?!?!?!

<{POST_SNAPBACK}>

Nope. Pînă să schimb monitorul, era locul ei preferat. Evident că se oftica cînd îi ridicam coada sau lațele ca să văd și eu ceva pe monitorul respectiv, dar îi trecea repede :D

#173
octavia

octavia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.08.2005
loooooooooooooooool

#174
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003
Tot ce-a mai ramas din Iepurila al meu. L-am gasit intr-o gradina, ratacit de mama lui, mic cat palma, plin de noroi si slab de i se simteau organele. In timp ce ma uitam la televizor, mi se intampla sa adorm cu el pe piept. Mai ales iarna il acopeream si pe el cu patura, statea acolo cuminte si nu scotea decat un pic capul afara. Cand ma trezeam il gaseam lingandu-mi de zor lentilele de la ochelari cu o ureche pe o parte!  :)

Attached Files


Edited by Diane, 08 September 2005 - 01:00.


#175
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Are 6 luni...printesa mea...
Attached File  Pisica_030.jpg   295.19K   85 downloadsAttached File  Pisica_036.jpg   237.55K   65 downloadsAttached File  Pisica_050.jpg   352.73K   62 downloadshment]
Attached File  SANY0025.JPG   848.28K   62 downloadsAttached File  SANY0015.JPG   1.08MB   66 downloadsAttached File  SANY0009.JPG   872.88K   87 downloadshment]

P.S. Nu e de vanzare!  :naughty:
Si nici nu e fotoshopuita, asa are ea ochi albastrii  :D

Edited by UnForsaken, 08 September 2005 - 01:06.


#176
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
@UnForsaken drăguța pisica, prost focalizate pozele :D

#177
andrushka

andrushka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.06.2005
Si iar cateva...... :naughty:
3. Don't do that with someone else's dog   :kisstogether:

Attached Files



#178
kafelutza

kafelutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2005
sa v-o prezint si io pe mitzulika... de fapt mitza... trebuia sa se numeasca didi, de la didina, da' a naibelui sa fie ea ca numai cand ii ziceam in bataie de joc "ce faci, mitzo?" reactiona...
cam asha arata cu aproape 8 luni in urma cand m-am procopsit cu ea... acu s-a facut mare si e tot mai nebuna pe zi ce trece.

Attached Files



#179
Adelle

Adelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.08.2005
Asta este pisica mea :coolspeak:

Attached Files



#180
ar_logan

ar_logan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 09.03.2005
Este Kyty si este frumusica ..foc. ..ham!

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate