Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Probleme cu floodul

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
blu_theo

blu_theo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.04.2006
am o problema cu un lamer...baiatul se crede mare hacker si a facut rost de programe de "hackuit". :death: ...problema e k fraierului i s`a pus pata p mine si imi da flood cand are chef.. :cursing: .exista vreun program sau o modalitate sa`l opresc.?? :confuzzled: .nu sunt pe retzea cu el..help me please....acum tastez d la un prieten k e boul acasa..... :death:

#2
bitsnbytes

bitsnbytes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.04.2006
firewall ,dar acum depinde cum iti face flood...aaa de unde stii ca iti face flood?

P.S. cel mai simplu trimite loguri la provider ca  ti-l rad baietii de acolo

Edited by bitsnbytes, 03 May 2006 - 22:38.


#3
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

cel mai simplu trimite loguri la provider ca ti-l rad baietii de acolo
Cred ca asta ar fi cea mai buna solutie.Ar trebui sa informezi providerul ca sa-ti puna filtre pe ip si evident sa ai un firewall bun.

#4
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

View Postblu_theo, on May 3 2006, 23:03, said:

am o problema cu un lamer...baiatul se crede mare hacker si a facut rost de programe de "hackuit". :death: ...problema e k fraierului i s`a pus pata p mine si imi da flood cand are chef.. :cursing: .exista vreun program sau o modalitate sa`l opresc.?? :confuzzled: .nu sunt pe retzea cu el..help me please....acum tastez d la un prieten k e boul acasa..... :death:
asa e...multi se cred kackeri in ziua de azi...e aceeasi obsesie ca cea cu canalele de mirc de acum vreo 5-6 ani...incearca ce ti-au spus baietii k se pricep. poate afli si cine e si il calmezi cu un pumnisor...:)

#5
Kundun

Kundun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 13.04.2006
Cand ajungi acasa scoate cablu de net si instaleaza ZONEALARM si dupa aia dai rr la cmp si bagi cablu de net si nu va mai putea sa itzi dea flood

Edited by Kundun, 04 May 2006 - 10:50.


#6
blu_theo

blu_theo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.04.2006
multzam ....aku fak asta.. :D ...el ma dadea afara de pe mIRC(exces flood) si apoi imi iesea si messu si tot...o sa instalez zonealarm acum

am intrat p siteul cu zonealarm....acum ce iau??...k vad si antivirus...nu vreau sa schimb antivirusul(am kaspersky :P )....

#7
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Deci sa inteleg ca mess + mirc = internet ?

Zonealarm cred ca o sa fie o frectie la piciorul de lemn pt. yahoo , cu mircu` nu le am .

In loc de yahoo mess , foloseste gaim . O sa gasesti la el multe functiuni ce yahoo nu le are si cel mai important pt. tine , nu merge sa-ti mai dea flood ...

#8
blu_theo

blu_theo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.04.2006
nu asta e ideea....la mess nu merge flood...deci nu mai imi merge nimik....dau un ping la provider ji da "request time out"...capisci?..o sa vad ce e cu gaim...whatever...shi nu...mess + mirc = internet ...stau f pootzin p mess..am alte ocupatzii...

#9
blu_theo

blu_theo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.04.2006
ma rog...ai intzeles ideea desi nu m`am exprimat cum trebuie....c vrei...mai face si omu greseli:P

#10
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

Quote

el ma dadea afara de pe mIRC(exces flood) si apoi imi iesea si messu

Asta m-a facut sa cred , scuze .

In cazul asta si gaim-ul sau orice alt program este inutil .

Vezi primele 2 posturi , acolo afli ce trebuie sa faci :D .

#11
Shahinul

Shahinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 19.10.2003

Quote

....la mess nu merge flood...
oare? merge si are si efect din pacate dar nu spun cum pt ca nu vreau sa mai stie si altii pt ca sunt destui dobitoci care profita de scaparea celor de la yahoo si vad ca exista si la v7.

pt. floodul pe mirc incearca sa folosesti un script ce are protectie la flood... sincer nu mai folosesc mirc-ul de mult dar inainte utilizam scoop si eram multumit de el cauta-l si uita-te prin setarile lui.... si da un search pe google gen "mirc flood" sa vezi ce gasesti ca sa stii la ce sa te astepti pt ca de multe ori in discutiile celor care se cred "hackeri" afli si cum sa te feresti daca stii cum procedeaza ei... as posta ce am gasit adineauri dar continutul lor contravine regulamentului forumului tot ce iti zic ca erau 2 forumuri gazduite pe 3xforum.ro pt care voi trimite un mail la adminii de la 3x pt continutul lor :D

Edited by Shahinul, 05 May 2006 - 03:05.


#12
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Daca baiatul are un ROOT bun si iti flood-eaza ip-ul iti zic eu ca nici cel mai bun firewall nu te salveaza. ISP-ul o sa iti filtreze ip-ul automat sau manual. Le este mai usor sa te filtreze pe tine care esti destinatia, decat sa filtreze sursa care poate fi compusa din mai multe ip-uri. Daca vorbim de mirc mai mult ca sigur vorbim de bots si root-uri. Ciao. B)

Durata unui filtru ip este de maxim 24 de ore in functie de gravitatea atacului.

Edited by apollo_expert, 05 May 2006 - 06:08.


#13
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Eu stiu ca se poate bloca destul de simplu respectivul IP dintr-un firewall si nu mai ai probleme. Nu sunt cine stie ce hackeri astia cu flood-ul. Sta unu si se uita la ce scriu altii (Copy + Paste) pe un canal si de acum e hacker. Vorbeste cu ISP-ul (nu stiu de ce i se zice ISP in Romania, ca numai internet adevarat nu da) si spune-i sa blocheze respectivul IP.
De unde stii ca este de maxim 24h?

#14
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Pentru ca lucrez la un ISP si asta este standardul. Zi-mi te rog o chestie: Daca suni la ISP si zici vreau sa imi blocati ip-ul asta, ti-l blocheza ok, dar daca persoana care flood-eaza da de pe mai multe ip-uri? Iti spun sigur ca ISP-ul prefera sa iti filtreze tie ip-ul pentru ca de multe ori nu se poate vedea de unde vine atacul. Mentionez ca filtrul se pune cat mai sus de provider ca sa nu afecteze buna functionare a echipamentelor. Daca mai stai pe mirc, incearca sa iti ascunzi ip-ul. Fa-ti un user de undernet si apoi stai cu +x. Ciao. B)

Edited by apollo_expert, 05 May 2006 - 09:42.


#15
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
un "hacer" cum te lasa fara net: download Putty,

xx.xx.xx.xxx telnet 59768 sau ssh 22  sau orice altceva

cd /dev/shm/yno

./stealth ip port (acu isp-ul nu mai vede de unde vine "fludu")

fara stealth il poate vedea dar daca iei flood de pe situri sau de pe 20-30 de rooturi esti bye from www

ca sa scapi de asta? prieten cu provideru sau clasa de ip... ca daca rootu ala are ceva fortza si iti da in ce port trebe esti cam la revedere taticu...

sfatu meu e clasa de ip...  cine zice ca firewall iti opreste flood tocmai a iesit de la "hackers3-revenge of the nerds"

later edit daca unu din voi desteptilor va treziti sa aberati ca tre copiat cinestie ce .tgz in rootul respectiv ganditi-va ca nu faceti decat sa dati apa la moara acestor kevin mitnick wanna be...

sper sarcasmul si acciditatea din lateru meu sa fie inteleasa cum trebe

Edited by ynocentzya, 11 May 2006 - 09:26.


#16
xploder

xploder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 11.03.2006
:coolspeak: sunt programe antifloder,si daca iti iei un firewall blochezi ipu de acolo si gata...cel mai bine ia-ti un antifloder si gata.

#17
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
glumesti nu? explica si mie cum prog tau instalat in pc tau protejeaza isp-ul tau?

#18
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Nu mai aberati inutil, nu exista protectie buna pentru flood. De aceea e si atat de "popular" printre lameri, pentru ca un flood se face usor si se stopeaza greu. Nu te ajuta nici firewalul, nici routerul, nici isp-ul la un moment dat. Evident ca poti incerca sa iei tot felul de masuri antiflood insa in fata cuiva care se pricepe cat de cat e extrem de greu sa faci fata.In plus problema se pune la cei care au situri, care desi reusesc pana la urma sa stopeze floodul, cateva zile de inactivitate i poate costa mult.Au probleme mari cu floodul nu numai userii obisnuiti ci si cei foarte experimentati. Cititi articolul asta despre ce a patit Steve Gibson, de pe www.grc.com, un guru in domeniu si apoi reconsiderati-va ideile despre acest domeniu.
The Classic DDOS Atack
Cum am mai spus cea mai buna protectie ti-o poate oferi ISP-ul, un user obisnuit nu prea are ce face, poate sa instaleze mama firewalului

Edited by SE7EN, 14 May 2006 - 09:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate