Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

security mapping dupa dcpromo pe win2003

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
murarubogdan

murarubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.10.2004
am instalat win2003 r2, apoi sqlserver 2005 si am facut dcpromo ca al II-lea DC.

cand incerc sa fac o modificare la securitate sql (probabil si alte programe), da eroarea: "no mapping between account names and security ids was done [0x80070534].". in alte locuri (sql sp1) da 1332.

acum am citit intr-un forum ca nu trebuie facut dcpromo dupa instalarea programelor (era vorba de exchange server acolo).

Mai pot sa repar legaturile de securitate fara sa reinstalez sqlserver-ul?

Mersi.

#2
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003

View Postmurarubogdan, on May 1 2006, 15:41, said:

am instalat win2003 r2, apoi sqlserver 2005 si am facut dcpromo ca al II-lea DC.

cand incerc sa fac o modificare la securitate sql (probabil si alte programe), da eroarea: "no mapping between account names and security ids was done [0x80070534].". in alte locuri (sql sp1) da 1332.

acum am citit intr-un forum ca nu trebuie facut dcpromo dupa instalarea programelor (era vorba de exchange server acolo).

Mai pot sa repar legaturile de securitate fara sa reinstalez sqlserver-ul?

Mersi.

ma tem ca nu, mai mult ca sigur SQL-ul vrea sa lucreze sub credentialele unui user care nu mai exista (user-ul local s-a transformat in user de domain, pe un DC nu exista useri locali). Reinstall

#3
k33

k33

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 03.11.2005
Eroarea 1332 decimal = 0x534. La Eventid am gasit explicatia:

A program was installed, which creates user accounts and assigns rights to those user accounts. Later, the program was removed, the user accounts deleted, but the rights from policy before the accounts were still there. A user account is added and rights assigned to the account. The account is deleted, but not from security policies.

La Microsoft am gasit kb324383 http://support.micro....com/kb/324383/

Troubleshooting SCECLI 1202 Events

Groaznic, dar se poate si fără reinstall.

Succes

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate